آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۹۸۲
زمان ارسال :‌ ۸:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

اسماعیل گرامی‌مقدم:

با مشارکت بالای ۶۰ درصد، اصلاح‌طلبان برنده انتخابات می‌شوند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:، اما اگر نامزدی از اصلاح‌طلبان تایید شود، یعنی نامزد قوی و موثر در جبهه اسلامی نه نامزدی که شورای نگهبان تایید کند، می‌تواند به کشاندن مردم به پای صندوق‌های رای کمک کند. اگر مشارکت بالای ۶۰ درصد باشد بی تردید اصلاح‌طلبان برنده انتخابات خواهند شد.

«اسماعیل گرامی‌مقدم»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: امکان پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ وابسته به حضور مردم در انتخابات است. اگر در مقایسه و سنجش با انتخابات گذشته مجلس حساب کنیم و نامزد‌های اصلاح‌طلب ردصلاحیت شوند، روشن است که اصلاح‌طلبان توسط شورای نگهبان به شکست کشیده و رد صلاحیت شدند بنابراین نامزدی ندارند. از این جهت وقتی اصلاح‌طلبان نامزدی ندارند و در انتخابات حضور ندارند قاعدتا نامزد آن‌ها هم در عرصه نیست. این رد صلاحیت و این شکست برعهده شورای نگهبان است که از اصلاح‌طلبان نامزدی را تایید نکرد.

او گفت:، اما اگر نامزدی از اصلاح‌طلبان تایید شود، یعنی نامزد قوی و موثر در جبهه اسلامی نه نامزدی که شورای نگهبان تایید کند، می‌تواند به کشاندن مردم به پای صندوق‌های رای کمک کند. اگر مشارکت بالای ۶۰ درصد باشد بی تردید اصلاح‌طلبان برنده انتخابات خواهند شد.

گرامی مقدم درخصوص وضعیت کشور در صورت پیروزی اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: تصمیماتی که افراطی و برخلاف منافع ملی است، مانند تصمیمات غیرمنطقی که مجلس می‌گیرد بر کشور تاثیرگذار است. اصلاح‌طلبان ثابت کردند که پافشاری بر مطالبات مردم، تنش زدایی در حوزه خارجی و مجامع بین المللی، نظام و سازمان دادن به منابع مالی و اقتصاد کشور همواره در اولویت برنامه آن‌ها بوده است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه این طرف هم رئیس جمهور آمریکا دنبال مذاکره با ایران و رفع تحریم‌هاست اگر یک فرد اصلاح‌طلب در راس قوه مجریه باشد البته با هماهنگی با مقام معظم رهبری که ایشان باید اجازه مذاکره را بدهند، به نظر می‌رسد که بتوانیم از سد تحریم‌ها عبور کنیم و کشور از نظر اقتصادی، به ثبات و پایداری نسبی دست پیدا کند.

گرامی مقدم در پاسخ به اینکه برای انتخابات پیش رو چه نسخه‌ای باید پیچید، گفت: نسخه‌ای که برای انتخابات باید پیچیده شود این است که دغدغه چه حاکمیت چه جریانات سیاسی این باشد که مردم را به پای صندوق رای بیاورند و مشارکت مردم افزایش پیدا کند. برای افزایش مشارکت مردم باید نسخه‌ای پیچیده شود که در راستای تنش زدایی در منطقه و کل جهان باشد. ما تا تنش‌زدایی انجام ندهیم همین داستان‌ها را خواهیم داشت و مشکلات روی زمین خواهد ماند.

او افزود: باید اعتماد مردم را برگردانیم یعنی اعتماد ازدست‌رفته‌ای که در اثر این اختلاس‌ها، دروغ گفتن‌ها، رد صلاحیت‌ها و از این دست مسائل که وجود دارد باید حل و فصل شود. باید نسخه‌ای برای مردم پیچید که منافع مالی کشور در کمک‌های مادی معنوی که به جنبش آزادی بخش می‌شود این‌ها تا حدود زیادی شفاف و روشن شود تا سوالاتی که در ذهن مردم وجود دارد، رفع شود.


منبع : برنا

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، کاندیدا ، اصلاح‌طلبان ، مشارکت
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.