آخرين اخبار
كد خبر : ۳۷۰۱۸
زمان ارسال :‌ ۲۰:۵۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

افزایش ۵۰ نفری آمار تأیید صلاحیت‌شدگان انتخابات در آذربایجان‌شرقی

افزایش ۵۰ نفری آمار تأیید صلاحیت‌شدگان انتخابات در آذربایجان‌شرقی
به گزارش خبرنگار ایلنا،علیار راستگو در گفت و گو با ایلنا اعلام این خبر  افزود: آمار تایید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس یازدهم توسط هیات مرکزی نظارت در آذربایجان شرقی ۳۰۴ نفر بود که پس از اعتراض نامزدها و بررسی های شورای نگهبان این تعداد به ۳۵۴ نفر افزایش یافت.

وی اظهار کرد: البته در این مرحله تنها کسانی که صلاحیت آنها توسط هیات مرکزی نظارت تایید نشده بود، حق اعتراض داشتند و اعتراضات آنها در شورای نگهبان بررسی شد، اما چنانچه کسی توسط هیات اجرایی و هیات نظارت استان تایید صلاحیت نشده بود، می توانست به شورای نگهبان اعتراض کند.

وی تشریح کرد: در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر  قبلا ۱۳۶ نفر تایید صلاحیت شده بود که پس از بررسی های شورای نگهبان این تعداد به ۱۴۹ نفر افزایش یافت.

راستگو ادامه داد: در حوزه‌های انتخابیه مرند و جلفا تعداد تایید صلاحیت شدگان از ۲۲ به ۲۴ نفر، حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر از ۲۰ به ۲۳ نفر و  میانه از ۱۹ به ۲۲ نفر افزایش یافته است.

وی گفت: در حوزه‌های انتخابیه اهر و هریس تعداد تایید صلاحیت شدگان از ۱۴ به ۱۹ نفر، کلیبر ، خداآفرین و هوراند از ۱۲ به ۱۴ نفر و هشترود و چاراویماق از ۱۸ به ۲۳ نفر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده مجلس یازدهم در حوزه های انتخابیه ورزقان از ۷ به ۱۰ نفر، شبستر از ۱۴ به ۱۶ نفر و سراب از ۱۸ به ۲۱ نفر افزایش یافته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در حوزه های انتخابیه بناب، تعداد تایید صلاحیت شدگان از ۵ به ۶ نفر و بستان آباد از ۱۰ به ۱۱ نفر افزایش یافته است.

وی گفت: صلاحیت سه نفر از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان شرقی نیز تا به امروز نه تایید و نه رد شده است.


منبع : ایلنا

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.