آخرين اخبار
كد خبر : ۳۷۰۲۶
زمان ارسال :‌ ۱۳:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

سجادی در گفت‌وگو با ایلنا:

فرآیند رسیدن به لیست ۳۰ نفره در حال انجام است/ مساله سرلیستی هنوز مطرح نیست/ اصولگرایان نباید از هم‌اکنون خود را پیروز ا

فرآیند رسیدن به لیست ۳۰ نفره در حال انجام است/ مساله سرلیستی هنوز مطرح نیست/ اصولگرایان نباید از هم‌اکنون خود را پیروز ا
این روزها در اردوگاه اصولگرایان جنب و جوش فراوانی درجریان است، آن‌ها برخلاف رقیب با خاطری آسوده از تایید صلاحیت ها و البته امیدوار به ناامیدی مردم از اصلاح‌طلبان و میانه‌رو ها با تمام توان به عرصه آمده‌اند و برای لیست ۳۰ نفره شهر تهران با فهرستی متشکل از حدود ۱۵۰ کاندیدای تایید صلاحیت شده مواجه هستند، حضور پرتعداد، تاییدصلاحیت گسترده و البته اطمینان از پیروزی در انتخابات اسفند موجب شد تا هر طیفی از این جریان سهم بیشتری از لیست و به تبع آن پیروزی را مطالبه کند.

در شرایطی که حامیان و نزدیکان قالیباف سرلیستی در لیست تهران را حق بی‌معارض او می‌دانند اما طیف سنتی جریان راست مانند روحانیت مبارز و موتلفه اسلامی با چهره‌های شاخص و پرسابقه خود گام به عرصه انتخابات نهاده‌اند و چندان شبیه یاران شهردار اسبق تهران فکر نمی‌کنند، از همین رو گفت‌وگویی با کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری که یکی از تشکل‌های محوری جریان راست به ویژه طیف سنتی‌تر آن‌ها است، انجام دادیم.

متن این گفتگو را در ادامه نظر می‌گذرانید:

 سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص فرآیند شناسایی و تعیین کاندیداهای جریان راست و در نهایت انتشار لیست از سوی این جریان، گفت: در این دوره از انتخابات اردوگاه اصولگرایان در قالب «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» فعالیت می‌کنند و این شورا فهرست ۱۵۹ نفره‌ای از اسامی اصولگرایانی که ثبت نام کرده و در صحنه حضور دارند را در اختیار تشکل‌هایی که عضو شورا هستند قرار داده و هر تشکل‌ باید از طریق سایتی که معرفی شده است فهرست ۳۰ نفر مدنظر خود را به سامانه اعلام کند.

وی ادامه داد: در ادامه اسامی‌ که فراوانی بیشتری داشته باشند مشخص شده و در یک مجمع عمومی که تشکیل خواهد شد درخصوص ۳۰ نفر نهایی رای‌گیری خواهد شد. در حال حاضر این سازوکار گام به گام در انجام است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درخصوص مساله انتخاب سرلیست در میان اصولگرایان و اینکه افراد مختلفی از سوی حامیان‌شان به عنوان سرلیست اصولگرایان مطرح می‌شوند، گفت: در شرایط کنونی هنوز مسأله سرلیستی و انتخاب سرلیست مطرح نیست، البته افراد شاخص زیادی هستند که می‌توانند سرلیست باشند، برای مثال؛ آقای قالیباف، آقای میرسلیم، آقای آقاتهرانی، آقای مصباحی مقدم و آقای تقوی هرکدام از چنین شانسی نیز برخوردارند اما اکنون بحث اصلی این است که به ۳۰ نفر نهایی برسیم.

وی افزود: هرچه که تاکنون درخصوص مساله سرلیستی مطرح شده و می‌شود تنها گمانه‌زنی است و هنوز هیچ چیز جدی نشده است.

سجادی در پاسخ به سوالی درخصوص ردصلاحیت اصلاح‌طلبان و اینکه اصولگرایان از هم‌اکنون خود را پیروز انتخابات می‌دانند، ابراز داشت: مطابق فرمایشات رهبری در انتخابات باید اولویت اصلی حضور و مشارکت مردم باشد و مشارکت مردم برای نظام اهمیت فراوانی دارد، مساله دیگر این است که شعارها و برنامه‌های کاندیداها باید منطبق بر نیازهای اصلی و اساسی مردم باشد.

وی ادامه داد: این فکر و راهبرد صحیحی نیست که اصولگرایان از هم‌اکنون خود را پیروز انتخابات بدانند و نباید این گونه فکر کنند، چرا که مردم براساس اعتمادی که به فهرست‌ها می‌کنند، رای خواهند داد و از الان نمی‌شود گفت یک جناح پیروز نهایی انتخابات است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که به دلیل عملکرد اصلاح‌طلبان و دولت انتقادات زیادی به ویژه در مباحث اقتصادی نسبت به آن‌ها وارد است که این می‌تواند منجر به کاهش اقبال مردم نسبت به لیست اصلاح‌طلبان شود اما هیچ جناحی نمی‌تواند خود را پیروز انتخابات بداند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص ردصلاحیت تعداد زیادی از نمایندگان به دلیل شائبه فساد مالی و تایید صلاحیت شهردار اسبق تهران علیرغم فساد مالی قائم مقام وی و اینکه رفتار‌های این چنینی ذهن‌ها را به سوی سیاسی بودن ردصلاحیت‌ها می‌برد، اظهار داشت: در هر دوره از انتخابات صلاحیت برخی افراد به هر دلیلی احراز نمی‌شود و بعد خیلی از این‌ها اعتراض کرده و مدارکی را ارائه می‌کنند که در نهایت تایید شده و به عرصه انتخابات برمی‌گردند، لذا فعلا باید منظر نتیجه‌ نهایی بررسی صلاحیت‌ها بمانیم.

وی ادامه داد: درخصوص پرونده آقای شریفی من از جزئیات مطلع نیستم و به همین دلیل امکان ارائه نظر ندارم اما فساد از هر نوعی چه اقتصادی و چه غیراقتصادی اصلا برای رهبری و مردم قابل قبول نیست و برای حکومت‌داری صحیح باید با فساد و فرد مفسد در هر منصب و مقامی برخورد شده و درخصوص احراز صلاحیت‌ها هم درنظر گرفته شود و تفاوت ندارد چه کسی باشد البته نباید تنها به ردصلاحیت بسنده شود و اگر نماینده یا نمایندگانی مساله اقتصادی دارند باید قوه قضاییه هم به پرونده آن‌ها رسیدگی و برخورد کند.

سجادی در پایان گفت: همه کسانی که به نظام علاقمند هستند، معتقدند که باید با متخلفان اقتصادی و غیراقتصادی برخورد شود و در این مسیر تفاوتی ندارد که فرد متخلف اصولگرا، اصلاح‌طلب و یا مستقل باشد.


منبع : ایلنا

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.