آخرين اخبار
كد خبر : ۳۷۰۳۷
زمان ارسال :‌ ۱۲:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

"انشقاق" در جناح راست؛ احتمال اخراج اعضای جبهه پایداری از لیست اصول‌گرایان

فرارو- در حالیکه در ابتدای هفته لیست ۹۰ نفره شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در تهران منتشر شد، دو روز بعد لیست ۶۰ نفره جبهه پایداری برای پایتخت نیز اعلام شد، با توجه به این امر به نظر می‌رسد اصول‌گرایان در تهران حداقل با دو لیست کاملا مجزا در پایتخت حاضر خواهند شد، چرا که احتمال خط خوردن نامزد‌های پایداری از لیست اصول‌گرایان هر روز بیشتر می‌شود.

به گزارش فرارو، مجید متقی فر سخنگوی جبهه پایداری، درباره خروج این تشکل از ائتلاف نیرو‌های انقلاب گفت: از ابتدا هم درباره ورود به این لیست صحبتی نشده بود، البته ما هنوز هم ترجیحمان ارائه لیست واحد است و اگر هم نشد بهتر است اشتراکات لیست هایمان بسیار زیاد باشد.

سخنگوی جبهه پایداری اما عدم وحدت در جریان اصولگرایی که در انتخابات‌های گذشته نیز سابقه داشته را به گردن اصلاح طلبان انداخت و آنها را متهم به جعل خبر کرد: اصلاح طلبان همواره استفاده‌های خودشان را می‌کنند و سعی دارند که همواره علیه رقیب جعل خبر کنند، اما یکی از ملاک‌های وحدت این است که در مصادیق به هم نزدیک باشند؛ بنابراین اختلاف سلیقه منافاتی با وحدت نداشته و طبیعی است که سلایق مختلف باشند، اما در مبانی نباید اختلاف وجود داشته باشد.

اما در ادامه سخنگوی جبهه پایداری از عدم وحدت حمایت کرد و گفت: ما سال نود هم دو لیست مختلف را ارائه کردیم و تعدد لیست اتفاقا می‌تواند شور انتخاباتی کشور را افزایش دهد، البته ما هنوز هم به لیست مستقل فکر نمی‌کنیم و تلاش داریم که اشتراکات بالایی داشته باشیم.
 
انشقاق در جناح راست؛ احتمال اخراج اعضای جبهه پایداری از لیست اصول‌گرایانجبهه پایداری وزنی برای ارائه لیست مستقل ندارد
ناصرایمانی فعال سیاسی اصول‌گرا در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه بنده از مدت‌ها قبل پیش‌بینی کرده بودم حضور مستقل جبهه پایداری در انتخابات محتمل است، اظهار داشت: حضور آن‌ها به طور مستقل از دید بنده به هیچ عنوان چیزی بدی نیست، چرا که بالاخره وزن هر جریان مشخصی خواهد شد و نمایان می‌شود که وزن پایداری‌ها در بین عموم مردم چه میزان است.

وی افزود: آن‌ها با توجه به دیدگاه رادیکالی که دارند، بیشتر به دنبال هیجانی کردن فضا هستند، بنابراین به نظر می‌رسد مردم به لیست اصلی اصول‌گرایان یعنی همان لیست شورای ائتلاف رای بدهند، از سوی دیگر اینکه آن‌ها مدعی هستند ما از اصول‌گرایی عبور کرده و انقلابی هستیم، اما این حرف به نظر من معنایی ندارد، چرا که مبنای اصول‌گرایی نیز همان‌انقلابی‌گری است و بین این دو مفهوم تفاوتی نیست.

ایمانی با اشاره به اینکه اگر جبهه پایداری به صورت قطعی لیست خود را در تهران ارائه دهد، بدین معنی خواهد بود که از ائتلاف با سایر گروه‌ها و جناح‌های اصول‌گرا خارج شده است، گفت: قرار است تا یکی دو روز آینده و قبل از نهایی شدن لیست ۳۰ نفره اصول‌گرایان در مورد اینکه افرادی که در لیست پایداری باشند، در لیست شورای ائتلاف هم حضور داشته باشند، تصمیم‌گیری شود.


منبع : فرارو

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.