آخرين اخبار
كد خبر : ۳۷۰۴۱
زمان ارسال :‌ ۱۲:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

افشین علاء:

عدم ارائه لیستی واحد از سوی اصلاح‌طلبان، میدان را به رقیب سپردن است/ شاید چاره‌ای جز انصراف نداشته باشم

عدم ارائه لیستی واحد از سوی اصلاح‌طلبان، میدان را به رقیب سپردن است/ شاید چاره‌ای جز انصراف نداشته باشم
افشین علا (شاعر و نویسنده) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در دور نخست تایید صلاحیت‌ها برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم التزام به نظام رد صلاحیت شده بود، گفت: بعد از اعتراضی که ارائه دادم، شورای نگهبان صلاحیت مرا برای حضور در انتخابات تایید کرد.

وی ادامه داد: از تغییر نظر شورای نگهبان درخصوص تایید صلاحیت برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی خوشحال و از کنار کشیدن اصلاح‌طلبان برای ارائه یک لیست واحد ناراحت هستم. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در تهران، لیستی واحد ارائه نمی‌دهند اما احزاب اصلاح‌طلب را مخیر گذاشتند تا هرکدام جداگانه لیست ارائه دهند. به نظر من این سیاست درستی نیست و معلوم است لیست‌های جداگانه اقبالی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: حتی اگر این فرضیه را قبول داشته باشیم که به دلیل مسائل سال‌های اخیر، رای اصلاح‌طلبان دچار ریزش شده است،‌ این را دلیل موجهی برای عدم ارائه فهرست نمی‌دانم و رهبر اصلاحات همچنان ظرفیت و توانایی را دارد که با پیامی متفاوت از پیام دوره قبل در ایجاد انگیزه بین مردم تلاش کند. مردم باید بیایند و نیروی تحول و ترقی خواه را به مجلس بفرستند و با صندوق‌ها قهر نکنند.

علاء با تاکید بر اینکه اصلاحات باید به ارائه یک فهرست واحد و حضور قدرتمند در انتخابات مجلس فکر کند، اظهار کرد: منکر تبلیغات اعمال شده علیه اصلاح‌طلبان نیستم. رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان به اردوگاه اصلاحات لطمه زده است. این درحالی است که در دوره گذشته نیز شاهد موج رد صلاحیت‌‌ اصلاح‌طلبان بودیم و تقریبا تمام چهره‌های شاخص لیست امید رد صلاحیت شدند، اما شاهد حضور نیروهای تازه‌تر و گمنام‌تر بودیم که در مجلس ظرفیت خود را نشان دادند و محبوبیت پیدا کردند. اکنون هم نیروهای کیفی در میان تایید صلاحیت شده‌ها دیده می‌شوند که این ظرفیت را دارند وارد مجلس شورای اسلامی شوند و بتوانند به اصلاحات با همه محدودیت‌هایی که پیش رویش است،‌ کمک کنند.

وی تصریح کرد: رها کردن میدان مبارزه سیاسی کنش درستی نیست. به عنوان یک ناظر و فعال سیاسی نه شخصی که تایید صلاحیت شده‌ است، به عدم ارائه لیستی واحد از سوی اصلاح‌طلبان انتقاد دارم. این اقدام کاملا اشتباه است و عملا میدان را به رقیب سپردن است. می‌توان گفت در شرایط موجود، پیروز میدان انتخابات مجلس، ‌اصولگرایان خواهند بود.

علاء خاطرنشان کرد: اصلاحات به عنوان یک جناح شاخص و ریشه‌دار درون نظام نباید میدان را خالی کند. حتی در شرایط نابرابر باید ماند. باید از ظرفیت‌های موجود حتی اندک استفاده کنیم. البته در تهران بدون فهرست وارد انتخابات نمی‌شوم و فهرست‌های متعدد اصلاح‌طلبان نیز راه به جایی نخواهد برد. هرچند با تمام جناح‌ها تعامل دارم اما با لیست‌های متعدد ارائه شده، شاید چاره‌ای جز انصراف نداشته باشم؛ مگر آنکه لیستی قابل دفاع پیدا کنم. افراد سالم با هر گرایش برای رسیدن به هدفی واحد که رسیدن به اصلاحات در کشور است، می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

وی که از جمله نویسندگان و شاعران پیشکسوت کشور است، درخصوص آثاری که طی سال جاری منتشر کرده‌است، گفت: دو مجموعه شعر  کودک طی سال جاری منتشر کردم. یکی از این مجموعه شعرها،‌ طعم صلوات است و منظومه‌ای بلند است پیرامون‌شان صلوات است.  مجموعه شعر دیگر در قالب چهارده شعر برای چهارده معصوم است که برای کودکان سرودم. سعی شده تا این اشعار متفاوت با سایر آثار باشد و از کلیشه اجتناب شود.

علاء همچنین از انتشار مجموعه‌ای مفصل از اشعار بزرگسالان خبر داد و گفت: در سال جدید این مجموعه منتشر خواهد شد و شامل غزل‌هایی با موضوعات عاشقانه، سیاسی، اجتماعی، انقادی و آیینی است. در واقع کلیه اشعاری است که طی سال‌های گذشته جسته و گریخته چاپ شدند اما در قالب یک مجموعه منتشر نشده بودند.


منبع : ایلنا

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.