آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۴۵۰
زمان ارسال :‌ ۸:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۱۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

انتخابات 1400 ـ از اعلام کاندیداتوری رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی تا ورود مصداقی شورای وحدت به گزینه‌های ریاست‌جمهوری

با نزدیک‌شدن به موعد انتخابات ۲۸ خرداد فعالیت‌ جریان‌ها و چهره‌های سیاسی برای حضور و رقابت در ماراتن ۱۴۰۰ نیز رنگ‌وبویی جدی‌تر به خود می‌گیرد.

هرچه به موعد انتخابات 28 خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، فعالیت‌ جریان‌ها و چهره‌های سیاسی برای حضور و رقابت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات میاندوره‌ای مجلس یازدهم نیز رنگ‌وبویی جدی‌تر به خود می‌گیرد. برای مثال حجت‌الاسلام سید عباس نبوی رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی که خبرگزاری تسنیم دو روز پیش خبر اعلام کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری را رسانه‌ای کرده بود، صبح امروز در یک نشست خبری درباره اهداف حضورش در انتخابات گفت: بنده عدالت همه‌جانبه، کارآمدی دانش‌بنیان، اقتدار منطقه‌ای و تعامل پایاپای با جهان را شعار خود عنوان می‌کنم. به‌دور از اظهارات شعارگونه معتقدم که باید به‌دنبال ایران سربلند و نظام جمهوری اسلامی کارآمد در پرتو کرامت نبوی(ص)، عدالت علوی(ع) و عزت حسینی(ع) باشیم.

همچنین در فضای رسانه‌ای برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت از احتمال کاندیداتوری محمد شریعتمداری وزیر فعلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 دارد، در همین راستا شنیده‌های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که برخی از چهره‌ها و گروه‌های نزدیک به دولت به وی نیز پیشنهاد کردند تا اعلام کاندیداتوری کند که تاکنون وی اظهارنظری در این رابطه نداشته است، حتی شنیده شده است که شریعتمداری در ایام تعطیلات نوروزی در برخی جلسات انتخاباتی نیز که از او دعوت کرده بودند شرکت کرده است.

از انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم در تهران نیز آخرین خبرها حاکی از آن است که محمداسماعیل کوثری نماینده اسبق تهران در مجلس شورای اسلامی نهم احتمالاً گزینه نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خواهد بود، همچنین منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان درباره گزینه نهایی این شورا برای حضور در انتخابات میاندوره‌ای مجلس یازدهم در تهران به تسنیم گفت:‌ با توجه به مصوبه قبلی شورای وحدت تصمیم بر این شده است که جایگزین سرکار خانم رهبر یک خانم باشد.

متکی با این حال خاطرنشان کرد:‌ در جلسه آتی هیئت عالی شورای وحدت پیرامون چهره‌های ارزشی و ولایی که برای انتخابات میاندوره‌ای ثبت‌نام کرده‌اند بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد کاندیداهای شاخصی که ذیل جریان اصولگرایی تعریف می‌شوند، محدود است، احتمالاً در جلسه آینده هیئت عالی شورای وحدت تکلیف گزینه نهایی این شورا مشخص خواهد شد.

با توجه به اظهارات متکی به‌نظر می‌رسد احتمال حمایت شورای وحدت از زهرا سعیدی نماینده اصولگرای شهرستان مبارکه در مجلس دهم که تلاش کرده است این بار شانس خود را برای نمایندگی در تهران امتحان کند، از دیگر کاندیداهای اصولگرا بیشتر باشد.

خبر دیگر از شورای وحدت اصولگرایان این‌که این شورا در راستای فعالیت خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت‌وگو با نامزدهای مطرح در جریان ارزشی و انقلابی را با این هدف که پیش از انتخابات، با برنامه‌ها و افراد محوری در ترکیب دولت مورد نظر آنها و مباحثی از این دست بیشتر آگاه شود، آغاز کرده است.

از اردوگاه اصلاح‌طلبان نیز خبر می‌رسد در آخرین جلسه جبهه اصلاحات ایران، پیشنهادات کمیته راهبردها و برنامه‌ریزی این جبهه دربارهٔ سازو‌کار رسیدن به کاندیدای اجماعی برای انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شده و به‌منظور بررسی بیشتر این پیشنهادات توسط احزاب اصلاح‌طلب، تصمیم‌گیری به جلسه هفته آینده این جبهه موکول شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات شورای شهر
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.