آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۷۷
زمان ارسال :‌ ۱۶:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۱۹
چاپ خبر
دسته بندي : يادداشت
تعداد نظرات : 0

نامزدهای محترم، از دشمن بیاموزیم!

نامزدهای محترم، از دشمن بیاموزیم!
علی نقوی

انتخابات ریاست جمهوری این دوره دارای ظرفیت بالایی برای اصلاح روندی سنتی و مخدوش شده است. اینک در این بزنگاه تاریخی روی صحبت با هفت نامزد محترم است. بیایید در یک اقدام اصلاحی و اخلاقی از ادامه این روند نادرست جلوگیری نماییم.
 
دو اقدام اساسی کشور را در اوج صلاح و در مسیر سعادت قرار خواهد داد:
اول، سه تن از نامزدهای محترم که در مناصب و مشاغل فعلی موفق هستند و مسیر صحیح خدمت گذاری را یافته اند به همان مناصب و مشاغل رجوع نمایند.
 
دوم، چهار نامزد باقیمانده نیز با یادگیری از روش های درست سایر کشورها دست به ائتلاف زده و در دو گروه مشخص به رقابت بپردازند.
 
پیشنهاد حقیر این است که آقایان رضایی و جلیلی به عنوان نامزد ریاست جمهوری و معاونت اولی از یک سو، و آقایان همتی و مهرعلیزاده به عنوان نامزد ریاست جمهوری و معاونت اولی از سوی دیگر به عنوان دو گروه به رقابت بپردازند.
 
چنین دولتی می تواند تناوب دوساله داشته باشد و برای دو سال دوم جای رئیس جمهور و معاون اول عوض شود. علاوه بر این هر چهار نامزد امکان خواهند داشت که اگر اشخاص دیگری را برای معاون اولی در نظر داشته اند، ایشان را در معاونت های دیگر یا به عنوان مشاورین ارشد به دولت دعوت نمایند.
 
همچنین با یک اصلاح قانونی، در صورت ضرورت و به اقتضای شرایط، معاون اول جانشین موقت یا دائم رئیس جمهور خواهد بود و از ورود به بحران و انتخابات زودرس در شرایط اضطراری پیشگیری خواهد شد.

امیدوارم که این پیشنهاد را بپذیرند و به رقابت ها و مناظره ها و کلیت انتخابات یک روح و معنای تازه ببخشند و مشارکت حداکثری را رقم بزنند.

مستدام باشید.

منبع : عصر ایران

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، اصولگرایان ، اصلاح‌طلبان ، کاندیدا ، رقبای اصلی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.