آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۹۲
زمان ارسال :‌ ۱۷:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۲۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۰

آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۰
بیش از یک هفته دیگر تا حضور مردم در پای صندوق های رأی باقی مانده، از زمانی که فرصت تبلیغات هفت نامزد ریاست جمهوری شروع شده، اظهارنظرهای کاندیداها نیز لحظه متوقف نمی شود. با توجه به اینکه در این دوره به دلیل شیوع کرونا سفرهای استانی از برنامه های تبلیغاتی نامزدها حذف شده، کاندیداها از طرق مختلف از جمله گفت وگو با رسانه های محلی سعی دارند اهداف و برنامه های خود برای هر استانی را نیز تبیین کنند و رأی بیشتری از مردم را کسب نمایند.

در ادامه آخرین اظهارنظرهای هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری می آید:

رئیسی: ما هم دیپلماسی را بلدیم، هم روابط بین‌المللی را بلدیم

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما هم دیپلماسی را بلدیم، هم روابط بین‌المللی را بلدیم و از موضع خون شهدا و عزت آن حرف خواهیم زد، ما سرباز این ملت و خدمتگزار آن هستیم.
،حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در سفر به خوزستان، در جمع مردم اهواز و سایر شهرستان های این استان در ورزشگاه تختی اهواز با بیان اینکه خدمت به مردم خوزستان باعث افتخار است و همه تلاش خود را برای رفع مشکلات این استان در حوزه‌های مختلف به کار خواهیم گرفت، اظهار داشت: همه تلاشم را برای رفع مشکلات استان خوزستان در حوزه‌های مختلف به کار خواهم گرفت‌.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اساس حرکت انبیا بر اساس اجرای عدالت بود؛ حکمرانی دینی در یک جمله، منهای فقر و به علاوه عدالت است. فقر نباید باشد و عدالت باید در همه لایه‌های حکمرانی جلوه داشته باشد، افزود: مردم روزگاری نو را طلب می‌کنند. اول باید رویکردها و جهت‌گیری‌ها متفاوت شود. اساس تغییر باید عدالت‌خواهی باشد و اساس تحول، حق‌خواهی باشد زیرا محور، عدالت است. مردم با نداشتن و کمبودها می‌سازند اما با تبعیض هرگز، زیرا مردم با بی‌عدالتی سازگار نیستند.

وی خطاب به جوانان خوزستان افزود: امروز شاهد شرایط خاصی در کشور هستیم که باید آن را درک کنیم، ولی وضع امور اجرایی در کشور باعث نگرانی مردم و ناامیدی جوانان شده است، مردم انتظار تحول دارند و باید رویکرد‌ها و جهت گیری متفاوت شود، اساس این تغییر باید عدالت خواهی و حق خواهی باشد.

‌رئیسی تصریح کرد: مردم با نداشتن می‌سازند، اما با تبعیض هرگز، با بی‌عدالتی سازگاری ندارند، باید در جامعه قسط و عدل برپا شود، عدالت مِنهای فقر و به اضافه عدالت است، فقر باید از بین برود و عدالت جلوه داشته باشد و طعم شیرین عدالت را مردم بچشند، جامعه ما مخالف هرگونه فساد است.

وی افزود: به تعبیر امام علی(ع) جامعه‌ای به پاکی و قداست خواهد رسید که ضعیف بتواند حق خود را بدون لکنت زبان و قوی بیان کند. اگر ضعفا و مظلومان حق‌شان را با لکنت بیان کنند باید تردید کرد زیرا اساس آن است که باید حق‌خواهی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه عدالت بدون مردم‌سالاری امکانپذیر نیست، ادامه داد: با حضور مردم می‌توان این مهم را اجرا کرد، آنچه شما خوزستانی‌ها را رنجیده خاطر کرده بی‌عدالتی است، گلایه و مشکل مردم در این خطه آن است که با وجود منابع عظیم نفت و گاز، کشت و صنعت‌های مختلف، فولاد و رودخانه‌های پر آب کارون، کرخه، دز و مارون و … و همجواری با بازار‌های مصرف جهانی خلیج فارس و امکانات فراوان، اما شاهد بیکاری جوانان هستند.


دولت ما، دولت «خدمتگذار» است نه «منت‌گذار»

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دولت ما دولت منت‌گذار نخواهد بود بلکه دولت خدمتگزار است، گفت: حتماً باید شرایط فعلی را متحول کنیم.

به گزارش شفقنا به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در دیدار با اهل سنت اظهار داشت: آنچه قطعی است، اینکه هزار سال در این کشور شیعه و سنی کنار هم زندگی می‌کنند و منافع و سفره مشترک دارند. ۱۳ هزار شهدای عالی قدر اهل سنت در کنار شهدای شیعه از این کشور صیانت کردند و پشتوانه نظام بودند.

رئیسی عنوان کرد: شهدای اهل سنت خود ما هستند، «انفسنا» هستند، دو تایی وجود ندارد. در این کشور آنچه نکته محوری است، اینکه اساس و محور در تحول مورد نظر کشور، عدالت است.

وی افزود: تحول ضروری است و ما حتماً باید شرایط فعلی را متحول کنیم. شرایط فعلی قابل قبول مردم نیست و لازمه آن، ایجاد تحول است و باید گام‌های مهم و مؤثری برداشت.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: محور تحول، اجرای عدالت است و هر کجا بی‌عدالتی است باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد. تبعیض‌های اقلیمی، گویشی، شیعه و سنی و تبعیض در استفاده از ظرفیت‌های کشور باید از بین برود. باید ظرفیت‌های کشور عادلانه تقسیم شود و در اختیار همه کسانی که می‌خواهند در کشور فعالیت کنند، نه اسماً، بلکه حقیقتاً قرار گیرد.

رئیسی با بیان اینکه امروز ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروز همه عزیزان از اقصی نقاط کشور خوب می‌دانند ارتباط ما با دریا چه اندازه است، اما با این وجود سهم دو درصدی از دریا داریم. این چیزی است که خداوند به کشور مرحمت کرده است. پس امکانات و نیروی انسانی هست و مدیریت کارآمد هم وجود دارد که بتواند نیروی انسانی و امکانات را به کار بگیرد تا هیچ کُرد، بلوچ، سنی، شیعه و… ناراحت و برافروخته نشوند.

وی اضافه کرد: اگر رأی مردم به من تعلق گرفت، کار ما با شما عزیزان اهل سنت تازه آغاز می‌شود. باید اقلیم به اقلیم و منطقه به منطقه ظرفیت‌ها و گلایه‌ها بررسی شود. دولت مردمی باید با مردم کار کند و با مردم پیش برود. باید درون مردم رفت و با مردم بود و حرف مردم را شنید.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: ما باید امید از دسته رفته را برگردانیم که با سخنرانی بر نمی‌گردد، بلکه با عمل محقق می‌شود. باید اعتماد به مجریان، دست اندرکاران و مدیران حاصل شود، چگونه امکان پذیر است؟ اگر اقدام و عمل باشد، شدنی است.

رئیسی با تاکید بر لزوم همکاری میان همگان برای تحقق امور، بیان کرد: شما به عنوان نخبگان و ائمه جماعت و معتمدین مردم باید برای ساختن کشور، اجرای امور و عدالت تلاش کنید. ما باید برای زدودن فقر از چهره کشور تلاش کنیم و این شدنی است.

رئیسی تاکید کرد: ان شاءالله دولت ما دولت منت‌گذار نخواهد بود بلکه دولت خدمتگزار.


محسن رضایی: کاری می‌کنم که کسی با شکم گرسنه سر بر بالین نگذارد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در طرح ایران بدون فقیر، با بازگرداندن منابع کشور به خود مردم کاری می‌کنم که کسی با شکم گرسنه سر بر بالین نگذارد.

محسن رضایی طی پیامی که در صفحه شخصی خود در پیام رسان توئیتر منتشر کرد، نوشت: ‏من رییس جمهوری سنجاقی و دفترچه‌ای نخواهم بود که چند نفر به من طرح‌های اقتصادی و کاغذ سخنرانی بدهند و همان‌ها را بدون فهم تکرار کنم.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ای دقیق آمده‌ام و بر هر تصمیم اقتصادی دولت به دقت نظارت خواهم کرد، گفت: ما به جای آنکه برای مردم دست تکان دهیم، دست آنها را خواهیم گرفت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در طرح ایران بدون فقیر، با بازگرداندن منابع کشور به خود مردم کاری می‌کنیم که کسی با شکم گرسنه سر بر بالین نگذارد؛ کسی به نان شب محتاج نباشد و مادری در برابر فرزندانش شرمنده نشود.


محسن رضایی درباره رد صلاحیت ها: آقایان و نهادهایی که مسئول هستند، جواب روشن و صریح بدهند

محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: وقتی به دولت گفته می‌شد چرا این کار را می‌کنی، می‌گفت کسری بودجه داریم. بیش از صد هزار میلیارد تومان از کسری بودجه کشور از این طریق تامین شد.
محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگوی ویژه خبری امشب که از شبکه دوم سیما پخش شد، اظهار داشت: من در گفتگوی ویژه خبری قبلی گفتم که به برخی از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ۱۴۰۰ اجحاف شده است و دلجویی کردم. پس از آن هجمه زیادی علیه من شد که چرا برادر محسن این حرف‌ها را زده است. حتی کلیپ‌هایی نیز پخش شد.

وی ادامه داد: بعد مقام معظم رهبری فرمودند که به برخی افراد و خانواده‌هایشان جفا شد و باید جبران شود. ما اگر می‌گوییم نیروی انقلابی هستیم، وقتی یک معیار تشخیص حق از باطل را می‌بینیم، باید پشت سر آن حرکت کنیم. هنوز برای من جای سوال است که چه شد؟ رهبر انقلاب چنین بحث بسیار مهم و جدی انجام دادند و خوب است آن آقایان و نهادهایی که مسئول هستند، یک جواب روشن و صریح بدهند.

رضایی خاطرنشان کرد: من به مناظرات هم البته انتقاد دارم. در سه دقیقه، فرصت طرح مساله وجود ندارد. من از زحمات مسئولان صدا و سیما تشکر می‌کنم، اما آن مناظرات نمی‌تواند موضوع را بسط دهد.

یارانه ۴۵۰ هزار تومانی پس از دو سال به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در خصوص یارانه‌ها با طرح این سوال که دولت‌های گذشته چرا یارانه را مثل برف آب کردید؟ گفت: از من سوال می‌پرسند که آقای رضایی هرج و مرج در قیمت‌ها چه زمانی پایان می‌یابد. اینکه من گفتم یارانه ۴۵۰ هزار تومانی می‌دهم؛ این همان ۲۰ دلار یارانه‌ای است که در روز نخست داده می‌شد.

رضایی خاطرنشان کرد: با پولی که در اختیار مردم قرار می‌دهیم می‌توانند در تولید نیز نقش ایفا کنند. یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در مرحله اول برای ۴۰ میلیون نفر است که حداکثر طی دو سال به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید؛ چرا که منابعی آزاد خواهد شد.


مهرعلیزاده: دوران آقای خاتمی دوران خوبی از بُعد مسائل اقتصادی، اعتبار بین‌المللی، آرامش داخلی، ارزش پول بود

کاندیدای انتخابات ریاست‌‌جمهوری گفت: در دوران آقای خاتمی دوران خوبی از بُعد مسائل اقتصادی، مسائل اعتبار بین‌المللی، آرامش داخلی، ارزش پول و … بود. من ۱۶ سال کار نکردم. نزدیک به ۵۰ درصد تورم در دوره آقای هاشمی را تجربه کردیم که در دوران آقای خاتمی به زیر ۱۰ درصد رسید.
محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور در برنامه تلویزیونی دست‌خط به تشریح علل حضور خود در عرصه رقابت‌های انتخاباتی و برنامه‌هایش برای اداره کشور پرداخت. مشروح این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

*آقای مهرعلیزاده چطور شد که در این موقعیت سخت و تاریخی تصمیم گرفت به عرصه انتخابات ریاست جمهوری ورود کند؟

ضرورت‌هایی که امروز جامعه می‌خواهد، فقر و تنگدستی مردم، فاصله بسیار زیاد طبقاتی، بعضاً مشکلات جدی که مردم درباره بیکاری جوانان دارند و فشارهای سخت زندگی، به نوعی است که می طلبد فردی که بتواند از پس این کارها برآید بیاید و بتواند بعنوان رئیس جمهور برنامه هایی داشته باشد که عملاً کشور را از حالت درگیری خارج کند و در مسیر تولید، زندگی خوب و شرافتمندانه برای ایرانی بیندازد که برازنده آنهاست. از این نظر با توجه به این که ۴۲ سال بعد از انقلاب تجربه اجرایی دارم و از کف کارخانه کار را شروع کرده‌ام و از ۲۴-۲۳ سالگی تا الان در زمینه های مختلف صنعتی، برنامه ریزی، سرمایه گذاری، توسعه، بانکی، پولی، مالی و زمینه های مختلف کار کرده‌ام، در استانداری های مختلف زمینه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، مسائل امنیتی تجربه های جمع آوری شده ای دارم.

شاید کسی که در زمینه های مختلف و متعدد امر توسعه ای و کار در این زمینه های تجربه های انباشته شده ای داشته باشد، نادر باشد. لذا وظیفه خودم احساس کردم که حضور یابم و اگر توفیق باشد بتوانم آن چه که بعنوان سرمایه خود است که از جیب مردم و اعتماد مردم در چندین سال گذشته در من جمع شده است به مردم هدیه کنم.

*سوال دوم من را هم جواب دادید، می خواستم بپرسم چه قابلیت هایی در خود دیدید که به صحنه وارد شدید که اشاره کردید.

به هر حال خیلی ها هستند آمادگی این کارها را دارند ولی یک رئیس جمهور باید از مسائل کف جامعه، درد دل مردم، زندگی مردم، مسئله تولید، مسئله کارگر و کار، مسئله مناسبات اقتصادی، مسائل سیاسی بین المللی، مسائل داخلی، بویژه در مورد مسائل اقتصادی مسئله ارتباط بین کار و کارگر و کارفرما و توسعه و قوانین و صادرات و واردات یک اطلاعاتی داشته باشد و من چون اطلاعات من در این زمینه در ۴۲ سال جمع آوری شده است، فکر کردم در مقایسه با سایرین بیشتر می توانم در خدمت مردم باشم.

*آیا اختیارات رئیس جمهور را بر اساس قانون اساسی کافی می دانید که بخواهید مشکلاتی که وجود داردر ا حل کنید و خدمت جامعی به مردم داشته باشید، یا مانند برخی که ابتدا خوب توصیف می کنند و در میدان کار می گویند اختیارات کافی نیست و رئیس جمهور فقط تدارکات چی است؟

بر اساس قانون اساسی اختیاراتی که یک رئیس جمهور دارد، به اندازه زیادی رئیس جمهور را بعنوان شخص اول اجرایی کشور که از نظر قانون اساسی مسلط بر قوای دیگر است، نیست… یعنی یک سطحی برای قوه مجریه تعریف شده که در خصوص قوای دیگر مسئولیت رئیس جمهور بالاتر است. از آن نظر اگر در عمل مداخلات غیرقانونی در کار نباشد، مشکلات غیرقانونی ایجاد نشود، علی‌القاعده این اختیارات کافی است و بستگی دارد به اینکه این شخص چقدر بتواند از امکانات و اختیارات استفاده کند و آن به شناخت عملی و اجرایی کار برمی گردد، شجاعت کار مهم است که تنها شجاعت ذاتی نیست. کسی که کاری را بلد است با اراده محکم و با شجاعت زیاد کار را پیش می برد. کسی که بلد نیست همیشه در تردید است و این تردید تصمیم نمی سازد و این امر باعث ایجاد مشکل می شود.


سعید جلیلی: هیئت امنای دانشگاه‌ها الان زینت‌المجالس هستند

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر دولت می‌خواهد در سایر عرصه ها موفق باشد باید به هنر به چشم ضرورت نگاه کند.

سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در دیدار صمیمانه با جمعی از جوانان در عمارت شمس، اظهار داشت: کسی که وزیر ارشاد می‌شود باید هنر را فهم کند و اهل فرهنگ و هنر باشد برخی از تصمیم گیران فرهنگ و هنر نه تنها از اهالی فرهنگ و هنر نبودند بلکه وقتی از آنها درباره اینکه چه فیلمی دادند یا چه کتابی خواندند، می‌بینیم مصرف کننده هم نبودند نه اینکه وقتی پرسیدیم بگوید یک چیزهایی شنیدم.

وی افزود: در این عرصه باید برنامه و باور و اراده هم داشت و نباید تعارف داشت به اعتقاد بنده هنر و عرصه‌های هنر یک ضرورت است و اگر کسی فهم داشته باشد و با آن هنر آمیخته باشد آن پیام بیشتر درک می شود.

جلیلی در پاسخ به پرسشی درباره موسیقی، گفت: وزارت ارشاد چندین هنرستان موسیقی دارد؛ خروجی های هنرستان موسیقی چیست؟ چه برنامه‌ای برای آن داشتند؟ ما باید بتوانیم روی آن چیزی که مزیت نسبی ماست سرمایه گذاری کنیم فرهنگ مزیت نسبی ماست چراکه انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود، اما یک سوال در صدا و سیما درباره فرهنگ از من نشد همه درباره تورم بود راجع به سینما و موسیقی هم از ما نپرسیدند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: اگر دولت می‌خواهد در سایر عرصه ها موفق باشد باید به هنر به چشم ضرورت نگاه کند. نه یک نگاه انفعال بلکه فعال و آفندی و هجومی؛ چرا سینمای ما نباید با هالیوود هماوردی کند موسیقی ما چرا نباید به رخ دنیا کشیده شود؟

جلیلی درباره برنامه وی برای تربیت کودکان و تهاجم فرهنگی گفت: موضوعی مطرح می‌شود که امثال ما افراد دگم هستیم و از یک طرف هم برخی می‌گویند باید تهاجم فرهنگی را جدی گرفت و برخورد کرد؛ از یک طرف عده‌ای از ایجاد محدودیت می‌ترسند و برخی نیز حرف از بگیر و ببند می‌زنند آن چیزی که باور من است این ایت که اگر می‌گوییم فرهنگ ما قوی است باید مثل آب دریا با آن برخورد کرد آب دریا اگر غنی و پر باشد هیچ چیز کوچکی نمی‌تواند آن را آلوده کند.

وی افزود: هیئت امنای دانشگاه‌ها الان زینت‌المجالس هستند درحالیکه باید از بهترین اساتید دانشگاه‌ها باشند و از آنها بخواهیم در ۵ نقطه علمی ما را به جایی که می‌خواهیم برسانند.


مناظره‌ها شبیه مسابقه هوش است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بی‌تدبیری و بی‌اعتنایی باعث شده ده‌ها میلیون ایرانی در فشار اقتصادی باشند لذا باید شرایطی فراهم شود که مردم پای‌کار بیایند و مسئولان نیز بدون تعارف پاسخگوی عملکردشان به مردم باشند.
سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در مسجد فیروزآبادی شهرری در جمع مردم این شهرستان اظهار داشت: در ایام تبلیغات انتخاباتی صحبت‌های زیادی می‌شود و به کمبودها و دردهای مردم پرداخته می‌شود اما باید به‌گونه‌ای اظهارنظر شود که پس از انتخابات نیز به آن عمل شود زیرا که خداوند فرموده اگر حرفی می‌زنید باید به آن عمل کنید.

وی افزود: در ایام انتخابات گاهاً دیده شده که کاندیدها اظهارنظرهایی می‌کنند که بدون هیچ‌گونه پشتوانه اجرایی شدن ندارد و امکان عملیاتی کردن آن وجود ندارد. رهبر معظم انقلاب چند روز پیش هشدار دادند که سعی کنید حرف‌هایی بزنید که دقیق باشد و اگر قولی می‌دهید باید بتوانید آن را محقق کنید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت: وقتی می‌خواهیم کشور در ۴ سال آینده تغییر و تحول داشته باشد و رنج‌های ۸ سال گذشته برطرف شود، باید صحبت‌ها و اظهارنظرها نشان از واقعیت داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه نمی‌شود کشور را با نمایش و همایش اداره کرد بیان کرد: کار نمایشی یعنی اینکه وقتی کاری انجام نشده با نمایش به مردم بگویند که چنین کاری انجام شده است لذا نباید اجازه دهیم کارها بدون پشتوانه و نمایشی باشند.

وی تصریح کرد: آزادی باید واقعی باشد نه نمایشی؛ در حال حاضر مردم از مشکلات اقتصادی در رنج و سختی هستند و بی‌تدبیری و بی‌اعتنایی باعث شده ده‌ها میلیون ایرانی در فشار اقتصادی باشند. دیپلماسی نمایشی کشور را با همه امکانات و توانمندی معطل آمریکا و چند کشور اروپا می‌کنند.


قاضی‌زاده‌هاشمی: ظرفیت مرزی استان خراسان شمالی را فعال می کنیم

شفقنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ۳۰۰ روستای خراسان شمالی دارای تنش آبی هستند و باید برای این موضوع چاره اندیشی کنیم تا در سال‌های آینده با بحران آب مواجه نشویم.
به گزارش شفقنا از تسنیم ٬ سیدامیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم خراسان شمالی اظهار داشت: این استان علی‌رغم داشتن آب و هوای مناسب در بخش آب دارای تنش است و ۳۰۰ روستای استان دارای بحران آبی هستند. اگر برای این موضوع چاره اندیشی نشود در سال‌های آینده با مشکلات جدی بحران آب مواجه خواهیم شد.

وی افزود: رودخانه‌های پرشمار استان لایروبی نشده و اگر این روند ادامه داشته باشد در هنگام بروز باران‌های سیل آسا با مشکل مواجه خواهد شد و باید این امر هم با سرعت انجام شود.


به جای یک پایتخت باید ۴۸۵ پایتخت داشته باشیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تمرکززُدایی و افزایش اختیارات شهرستان‌ها را از برنامه‌های دولت خود موسوم به “دولت سلام” اعلام کرد و گفت: برای تمرکززُدایی با استفاده از اصل ۱۲۷ قانون اساسی، بجای یک پایتخت باید ۴۸۵ پایتخت به تعداد شهرستان‌های کشور داشته باشیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه استانی اصفهان افزود: ۲ سال است که روی اصلاح بسیاری از امور کشور در حال کار هستیم و یک مدل تحول در حکمرانی و یک سلسله برنامه جدی برای اصلاح امور کشور به عنوان “جوانان گام دوم” و کسانی که با حمایت مردم می‌خواهند ایرانی جدید بسازند، تهیه کرده‌ایم.

وی گفت: اصفهان یک استان پیشروست، یک استان رهبر است، مدنیت ایران جدید مرهون این خطه است و اصفهانی‌ها در تمام طول تاریخ ما، بخصوص تاریخ انقلاب اعم از دوران پیروزی و دفاع مقدس، نقش آفرینی بسیار جدی داشته اند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اصفهان پیشروی تمدنساز، یک مرکز مهم برای ساخت ایران نوین است.

وی گفت: ما بدنبال یک مدل جدید از حکمرانی هستیم که در این مدل جدید، نقش اصلی را مردم عهده‌دار خواهند بود.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تمام امور کشور در شهر تهران و بلکه در ساختار دولت و توسط تنها چهار، پنج نفر تصمیم گیرنده اداره می شود و تقریبا همه نگاه ها از سراسر کشور به تهران است.

وی تاکید کرد: تهران پایتخت سیاسی، تجاری، علمی و فرهنگی است و همه چیز در آنجا متمرکز است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما تصمیم گرفته‌ایم که این نظام را کاملا معکوس کنیم یعنی بجای یک پایتخت، ۴۸۵ پایتخت به تعداد شهرستان‌هایک کشور ایجاد کنیم.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: این رویکرد به مثابه این است که تمام اختیاران متمرکز دولت در پایتخت را، فرمانداران در سطح شهرستان ها هم داشته باشند.

وی یادآور شد: اصل ۱۲۷ قانون اساسی به دولت اجازه می‌دهد که اختیارات هیات وزیران را به کسان دیگر نیز تفویض کند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ما از این ظرفیت قانون اساسی استفاده می کنیم و تمام اختیارات اجرایی هیات وزیران را به فرمانداران شهرستان‌ها و نه حتی استانداران می سپاریم زیرا استانداران ناظر و هماهنگ کننده خواهند بود و اختیارات را به فرمانداران می دهیم.

وی خاطرنشان ساخت: بودجه کشور را هم جدا می کنیم و سهم هر شهرستان را به خود آن منطقه واگذار می کنیم تا خودش در مورد بودجه‌اش تصمیم بگیرد نه اینکه ۲ کارشناس فلان وزارتخانه در تهران بخواهند در باره بودجه یک شهرستان تصمیم‌گیری کنند.

تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به وضعیت مالی امروز، مبلغ زیادی نیست و قابل تامین است.

وی با تاکید بر اینکه ما برای همه شهرستان‌ها برنامه داریم، گفت: کار آمایش سرزمین، انجام و مزیت‌های شغلی، استعدادها، ضعف‌ها و عقب ماندگی ‌ها استخراج شده است.

وی اظهار داشت: ما غیر از رهیافت اصلاحات نهادی برای اداره کشور، برنامه‌های جامع برای هر استان و هر شهرستان خواهیم داشت و به عنوان مثال برای فلاورجان موضوع کشاورزی مطرح است و ما در آنجا باید زنجیره کشاورزی و کانون صنایع فراوری کشاورزی را ایجاد کنیم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه چادگان، سوییس ایران محسوب می شود و منطقه‌ای سرسبز در کنار سد زاینده‌رود است، افزود: با این حال خجالت‌آور است که با تانکر برای آنجا آب می برند و این پدیده عجیبی است اما این منطقه ظرفیت گرشگری فوق العاده‌ای دارد و می تواند تبدیل به مرکز گردشگری شود.

وی با بیان اینکه در شاهین شهر طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران مطرح است که تاکنون کار آن معطل مانده است، تصریح کرد: این روزها مهاجرت به شاهین شهر زیاد شده و لازم است زنجیره مشاغل خُرد را در آنجا توسعه دهیم.

قاضی زاده گفت: نجف آباد شهر شهید حُججی یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است که در دوران صفویه ساخته شده و در آنجا پرورش اسب رواج داده شده که می توان کمک کرد تا این کار توسعه یابد.

وی افزود: خمینی شهر صنایع دستی فوق العاده‌ای دارد، حوله بافی و خاتمکاری آن دارای شهرت جهانی است و در بخش سنگبری هم باید به آن توجه کرد.

وی گفت: کاشان تعداد زیادی بنای تاریخی دارد و پنج میلیون گردشگر می تواند به خود جلب کند اما باید به خانه های تاریخی آن نیز رسیدگی جدی شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: بُرخوار دارای تراکم مراکز صنعتی و صنایع دستی است که باید برای رشد آنها زمینه سازی کرد.

به گفته قاضی زاده هاشمی، سمیرم سرزمین هزار چشمه در بین چند استان است و محصولات فوق‌العاده باغی مانند سیب و بادام دارد و می توان با سرمایه‌گذاری بیشتر، این زنجیره را کامل کرد.

وی با بیان اینکه تیم کارشناسی ما شامل حدود ۱۵۰ جوان هستند که به مسائل تک تک شهرستان های کشور آگاهی دارند، افزود: این افراد ۳۵ تا ۴۰ ساله در عرصه سیاست جوان محسوب می شوند اما سابقه اجرایی موفقی دارند و در بین آنها اصفهانی های زیادی هستند که با ما همکاری می‌کنند، البته از همه اقوام و طوایف در جمع ما حضور دارند اما حضور اصفهانی ها در آنها پُررنگتر است.

قاضی زاده هاشمی افزود: ما آمده ایم تا به مردم بگوییم که خاطرتان جمع باشد، درست است که مشکلات زیادی داریم و خواستند ما را مایوس کنند اما جمعی از جوانان کشور تصمیم گرفته اند که اوضاع را تغییر دهند و مشکلات را به امید تبدیل کنند.

وی ادامه داد: ما باید ایران را بسازیم و وظیفه داریم دست‌های آینده خود را از بسیاری از غصه‌هایی که امروز هست، رها کنیم، راه سختی و پُرفراز و نشیبی را در پیش رو داریم اما خدا فرصت بزرگی به ما داده و در شروع قرن پانزدهم باید با نگاه به گذشته خود، این عزت و عظمت را بیینیم، اشتباهاتمان را بشناسیم، ظرفیت‌ها و عزت خود را بکار بگیریم، اشتباهات را اصلاح کنیم و مسیر خود را ادامه دهیم، دوران نقطه سر خط است و باید اشتباهات دیکته های قبلی را محو کنیم.

وی با بیان اینکه دولت‌هایکی پیشین تلاش خود را کرده‌اند و نمی‌خواهیم نسبت به دولت های گذشته بی‌انصافی کنیم، تصریح کرد: وضعیت شاخص‌های مختلف کشور در طول ۴۰ سال رشد زیادی داشته اما به لحاظ نرم افزاری مشکل داریم، مساله ما فقط بخش حمل و نقل، صنعت و مسکن نیست بلکه مسائل ما کلان‌تر از اینهاست.

وی تاکید کرد: بدون اصلاح سیاست‌های کلی، روش اداره کشور و حکمرانی و به میدان آوردن مردم و واگذاری اختیارات دولت به شهروندان نمی‌توانیم مسائل خود را حل کنیم.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دهه ۸۰ این جمله را گفتند که هرجا مردم را به میدان وارد و کارها را به آنها واگذار کردیم برنده بودیم اما هرجا مردم از میدان خارج ماندند، شکست خوردیم.

وی افزود: ما هر جا میدان فعالیت را به دست مردم سپردیم پیروز بودیم اما میدان اقتصاد در دست مردم نبود و دولت‌ها دخالت کردند و با شکست مواجه شدند و برای پیروزی در عرصه اقتصاد باید کار را به مردم سپرد.

وی اظهار داشت: افراد باورمندی که وطن، دین و مردم خود را با تمام وجود دوست دارند و نسل نوخاسته‌ای از جوانان کشور، امروز به میدان آمده‌اند تا این بار را بر دوش خود بگذارند.

وی افزود: من نه به عنوان یک نفر بلکه به عنوان نماد نسل جوان تازه نقش، قول می دهم که می توانیم با کمک جوانان اصفهانی، نه فقط ایران بلکه منطقه را بسازیم.

قاضی زاده هاشمی خطاب به مردم اصفهان گفت: شما تاریخ تمدن عظیمی دارید، تمدن‌های زیادی را ساختید، شخصیت های بزرگی بویژه در تخت فولاد دارید که دستگیر همه عالم بودند، امروز روز دستگیری از فرزندان خودتان است که بتوانند دستگیر مردم و خدمتگزار کشور باشند و بیایند بسیاری از مشکلات را از بین ببرند.

وی تصریح کرد: ما هر وقت آمدیم مساله ای را حل کنیم مسائل دیگر ایجاد کردیم، باید سیستم ها اصلاح شود، ما خواستیم مسکن را درست کردیم نشد، خواستیم یارانه ها را هدفمند کنیم نشد، خواستید با دادن پول، بنگاه‌های کوچک زودبازده راه بیندازید و اشتغال ایجاد کنید، نشد زیرا حل مسائل پیچیده، راه‌حل ساده ندارد بلکه پیچیده و جامع است.

وی با اشاره به مساله آب گفت: مساله آب کویر مرکزی و همه مردم را باید حل کرد، مردم بر سر اینکه آب به چه کسی برسد یا نرسد حرفی ندارند اما وقتی آب به آنها نمی‌رسد ناراحت می شوند که سهم آب آنها به جای دیگری رفته و دولت باید این موضوع را اصلاح کند، این امر در دوره کمتر از ۱۰ سال قابل حل است و خیلی از کشورهای دنیا هم توانستند آن را حل کنند.

قاضی زاده هاشمی افزود: ما با تیم فهیم و کارشناسی خود به لطف الهی می توانیم این مسائل را بسرعت حل کنیم و نخواهیم گذاشت آب در دل شما تکان بخورد.


همتی: خطاب به رای‌اولی‌ها: فردا برای شماست

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری، رای‌اولی‌ها می‌توانند بازیگردان اصلی صحنه رقابت‌ باشند.

عبدالناصر همتی طی پیامی که در صفحه شخصی خود در پیام رسان توئیتر منتشر کرد، نوشت: در این انتخابات، رای اولی ‌ها می‌توانند بازیگردان اصلی صحنه رقابت‌ باشند. نسلی که نمی‌خواهند جوانی‌شان در دولتی سپری شود که آزادی، امید و تکثر را سرکوب می‌کند.

وی خطاب به رای اولی ها گفت: از شما رای اولی‌ها می‌خواهم که همین الان زنجیره هر نفر ۱۰ نفر را از خانواده و دوستانتان آغاز کنید. فردا برای شماست.


زاکانی: در دولت من ۲۵ میلیون نفر یارانه حمایتی می‌گیرند

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه دولت آینده باید به داد مردم مستضعف و محروم جامعه برسد، گفت: دولت بنده در صورت رای آوردن به ۲۵ میلیون نفر قشر کم درآمد یارانه حمایتی خواهد داد.

علیرضا زاکانی روز پنجشنبه در مسجد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهرک گلستان شهرری افزود: در دولت آینده هزینه درمان ۲۵میلیون ایرانی کم درآمد به شکل رایگان خواهد بود و دهک های پایین درآمدی نباید هزینه درمانی پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: دولت که بنده قصد تشکیل آن را دارم علاوه بر رسیدگی به معیشت مردم در جهت تندرستی، رفاه مردم و به خصوص هزینه های درمانی برنامه های کارشناسی شده زیادی دارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: دولت بنده در صورت رای آوردن در جهت تامین حداقل های زندگی کم درآمدها به ۶۹ میلیون ایرانی بن کارت کمک هزینه در هر ماه ارایه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کشور از اوایل دهه ۹۰ نیازمند یک انقلاب و جهش در حوزه اقتصادی بود، گفت: شرایط اقتصادی موجود به هیچ عنوان زیبنده ملت بزرگ ایران نیست باید دولت آینده شرایطی برای رفاه حداکثری مردم ایجاد کند.
زاکانی با بیان اینکه ۹۰ درصد قاچاق کشور از مبادی رسمی انجام می شود، خاطرنشان کرد: مبلغ کالاهای قاچاق در کشور ۲۵ میلیارد دلار است و یکی از اقدامات اصلی دولت ما مبارزه با قاچاق سازمان یافته و باند بازی در این حوزه خواهد بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با اشاره به وجود سه میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور، افزود: حمایت از زنان سرپرست خانوار یکی از اولویت های دولت است.كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، داوطلبان ، تبلیغات انتخاباتی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.