آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۵۹۲
زمان ارسال :‌ ۱۱:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۲۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

لاریجانی پس از رأی دادن: دلیل عدم احراز تا کنون به من اعلام نشده / مسئله امروز، عدم احراز صلاحیت نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکنون عدم احراز صلاحیت، مسئله امروز نیست و باید همه تلاش را برای حضور و مشارکت مردم کنیم.

علی لاریجانی صبح جمعه در ساعات آغازین رای گیری با حضور در استانداری مازندران رأی خود را به صندوق انداخت و پس از آن در جمع خبرنگاران اظهارکرد: برای انتخابات اقدامات منظمی در سطح مازندران در نظر گرفته شده و هیئت های اجرایی استان و نمایندگان کاندیداها نیز حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه تعداد صندوق های کافی نیز در استان در نظر گرفته شده گفت: انتخابات از ساعات ۷ صبح آغاز شده و تمهیدات خوبی نیز اندیشیده شده است‌.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه همه باید به مصلحت کشور فکر کنیم، اظهار کرد: تلاش‌های دست اندرکاران، وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و مسئولان اجرایی و نظارت انتخابات برای برپایی انتخابات سالم قابل تقدیر است.

لاریجانی با اشاره به عدم احراز صلاحیت خود برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: به دلیل مصالح ملی کشور، هرکسی باید به موضوع و مسئله ملی فکر کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا دلایل عدم احراز صلاحیت به شما اعلام شده است یا خیر گفت: دلیل عدم احراز تا کنون به من اعلام نشده و شاید بعداً آن را اعلام کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سال ۷۸ قانونی برای رسیدگی به شکایت مصوب شد، گفت: اکنون این مسئله عدم احراز صلاحیت، مسئله امروز نیست و باید همه تلاش را برای حضور و مشارکت مردم بگذاریم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه باید برای حضور باشکوه مردم در انتخابات تلاش کرد، درباره نقش عملکرد دولت‌ها و حکومت در حضور در انتخابات، گفت: مسئله خدمات دولت‌ها بی تأثیر نیست و بخش‌های مختلف می‌توانند در مشارکت تأثیر داشته باشند و رسانه‌ها نیز می‌توانند نقش مهمی در گفتن حقایق و نگاه مثبت و سازنده داشته باشند.

وی افزود: امیدوارم حضور مردم خوب باشد زیرا در حل مشکلات تأثیرگذار است و معنای مهم انتخابات مشارکت سیاسی است تا عدالت در صحنه سیاسی بهتر محقق می‌شود.

مشاور رهبری درپاسخ به قهر برخی افراد و شخصیت‌های سیاسی گفت: قهر کردن راه حل مناسبی نیست زیرا مسئله مربوط به درون و خودمان است و نباید قهر کرد.

لاریجانی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دیدار انتخاباتی با کاندیداها داشته یا خیر نیز گفت: من دیداری با کاندیداها نداشتم و نگاه من برای حل مسائل کشور است.

منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، شورای نگهبان ، مشارکت ، رأی دادن
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.