آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۶۲۰
زمان ارسال :‌ ۸:۲۰ ۱۴۰۰/۴/۲
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

خرید و فروش رای و چاپ کارت هدیه در انتخابات

از انتخابات شوراها گزارش‌های ناگواری به ما می‌رسد

حواشی انتخابات شوراهای شهر و روستا همچنان ادامه دارد. پس از اتفاقات یاسوج و پیروزی آرای باطله در چند شهر حالا بحث خرید و فروش رای مطرح است.

امروز محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب مجلس از هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا خواست که به شدیدترین صورت ممکن با نامزدها و عاملان خرید و فروش رأی برخورد کنند.

میرتاج الدینی در تذکری به وزیر کشور و هیات های نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: «از انتخابات شوراها گزارش‌های ناگواری به ما می‌رسد. در برخی از شهرها، خرید و فروش رأی فراوانی گزارش شده که بسیار نگران کننده است. این وقاحووت به جایی رسیده که برخی کارت هدیه با نام خود چاپ کرده و در میان مردم توزیع می‌کردند.»

او افزود: "هیات نظارتی که از طرف نمایندگان مجلس، وزارت کشور و فرمانداری‌ها انتخاب شدند، نباید در چنین مواردی کمترین تعامل و مسامحه کنند. خرید و فروش رأی خیانت به آرای مردم است. باید قاطعانه و محکم با متخلفین برخورد شود تا افراد دیگری به خود اجازه چنین کاری ندهند."

پیش از این نیز احمد نادری، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران گفته بود "گزارش‌هایی از خرید و فروش رای در برخی از شهرستان های استان ارائه شده است."

بر اساس برخی اخبار شهرستان پردیس  درگیر خرید و فروش رای در استان تهران بوده است. حتی گفته می شود گزارش و فیلم از تقلب در پردیس وجود دارد.

همچنین در روزهای منتهی به انتخابات آگهی های خرید و فروش رای در استان ها مختلف در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خبرساز شده بود.


منبع : فرارو

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات شورای شهر ، انتخابات ششمین دوره ، نتیجه انتخابات ، تخلف انتخاباتی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.