كد خبر : ۲۷۳۳۹ | زمان ارسال :‌ ۱۴:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۲۹

واعظ‌‌زاده:به طور مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم

رئیس شورای عالی مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با بیان اینکه در انتخابات به صورت مستقل شرکت می‌کند، گفت: دولت باید از مناقشات و جنجال سیاسی دور باشد، هر چند که جنجال سیاسی جزء طبیعت دموکراسی است، اما دولت نباید در مرکز قرار گیرد.
خبرگزاری فارس: دولت از مناقشات سیاسی دور باشد/ به طور مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم

صادق واعظ‌ زاده رئیس شورای عالی مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت صبح امروز در همایش «هفتمین رئیس جمهور در مسیر پیشرفت، مقاومت و عدالت» در دانشگاه تربیت مدرس، به بیان نظرات خود در رابطه با مشخصات ریاست جمهور کشور پرداخت و گفت: هر دولتی که روی کار بیاید ملزم است که به اسلام اعتقاد داشته باشد زیرا اعتقاد به به مکتب اسلام شرط اول است ولی چند سالی است که در جامعه ما خرافه‌گویی‌ها در رابطه با این مکتب شفاف و جوان‌پسند مطرح می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش جوانان در هر جامعه و مکتب، افزود: دولت باید مسیر ارتقای جوانان را هموار کند زیرا جوانان می‌توانند پس از گذشت 10 سال زمان به جایگاه والایی دست یابند.

واعظ‌زاده در رابطه با کاندیداتوری خود در یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در انتخابات به صورت مستقل شرکت می‌کند، اظهار داشت: برای سرعت در پیشرفت، دولت باید از مناقشات و جنجال سیاسی دور باشد، هر چند که جنجال سیاسی جزء طبیعت دموکراسی است، اما دولت نباید در مرکز قرار گیرد.

کاندیدای احتمالی انتخابات یازدهم در رابطه با تیم اجرایی خود در این انتخابات گفت: معتقدم دولتی که می‌خواهد مستقل باشد باید از افرادی تشکیل شود که تفکر مستقل دارند به همین دلیل در حزب و باندی نیستم و از نیروهایی بهره می‌برم که به اصول اعتقادی‌ام پایبند باشند.

واعظ‌زاده با اشاره به سابقه خود در به کارگیری نیروهای انسانی در پست‌های مختلف، گفت: سعی می‌کنم از مشاورانی در قالب تشکل‌های دانشجویی بهره ببرم.

رئیس شورای عالی مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در پاسخ به این سوال که اقتصاد دانشگاه دانش‌بنیان که وی مطرح کرده شبیه مکتب سکولاریسم بوده و مبنای اسلامی در آن توضیح داده نشده است، گفت: در صورت تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات اصول خود را مدنظر می‌گیرم که اصل اول اعتقاد به اسلام به عنوان یک مکتب جامع کامل و حیات بخش برای زندگی بشری است.

واعظ‌‌زاده با بیان اینکه آموزش عالی و تولید علم در کشور نسبت به اقتصاد در جایگاهی خوبی قرار دارد، عنوان کرد: با وجود این جایگاه خوب هنوز آموزش عالی با استانداردهای مورد اعتقاد ما فاصله دارد.

وی ارتقای کیفی آموزش عالی را یکی از برنامه‌های اصلی خود برشمرد و افزود: باید کیفیت را ارتقا دهیم و در این زمینه نیاز به سیاست‌های روشن داریم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در دوران فعالیتش در بنیاد ملی نخبگان نتوانست مشکل فرار مغزها را حل کند، گفت: در طول بیش از 2 سال فعالیت خود در بنیاد نخبگان توانستم 4 تا 5 هزار نخبه را شناسایی کنم که به اذعان بسیاری از مسئولان کشور، دوره فعالیت من یکی از دوره‌های طلایی بنیاد نخبگان بوده است.