كد خبر : ۲۷۳۴۹ | زمان ارسال :‌ ۱۵:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۲۹
شایق در گفت‌وگو خبری:

انتخابات ریاست‌جمهوری نباید مسائل اجرایی کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد

انتیران:عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: بحث انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، نباید مسائل اجرایی و اداره کشور را تحت شعاع خود قرار دهد.

عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس، انتخابات را یک امتحان بزرگ برای کاندیداها دانست و اظهارداشت:‌هرگاه در آستانه انتخابات قرار می‎گیریم، رقابت‎‎ها و بحث و جدل‌های سیاسی ظهور و بروز بیشتری پیدا می‌کنند و مباحث فرعی روی مسائل اصلی نظام سایه می‎اندازد که این موضوع به نفع مصالح مردم و کشور نیست.
وی حفظ اقتدار نظام و منافع ملی را مقدم بر تامین منافع فردی و گروهی اعلام کرد و افزود: اقدامات و رفتارهای انتخاباتی در هیچ شرایطی نباید شکل تخریبی داشته و به وحدت و همبستگی ملی آسیب رساند و اصولی‌ترین مسیر حرکت انتخابات سالم و سازنده نیز رعایت همین مسائل و دغدغه‌هاست.
نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، بداخلاقی‌های انتخاباتی را نتیجه بی‌تقوایی و یکی از محصولات گرایش به مکاتب انحرافی مانند اومانیسم دانست و گفت: به‌کارگیری این روش الگوبرداری شده از برخی نظام‌های غربی، در سال‌های اخیر شدت بیشتری یافته و آسیب‎‎های جدی به اخلاق اجتماعی و سیاسی جامعه زده است که در صورت عدم برخورد با آن، صدمات جبران ناپذیری به اعتماد مردم و آرامش جامعه وارد خواهد شد.
این کارشناس مسائل سیاسی، عبور از اصول و شاخص‎‎های اصلی انقلاب اسلامی برای کسب قدرت را از دیگر آسیب‌های این شیوه نادرست تبلیغاتی دانست و افزود: برخی از افراد و جریانات سیاسی از ماه‌ها قبل در تلاش هستند تا به هر نحو ممکن خود را در جامعه مطرح و افکار عمومی را متوجه خود سازند، حتی اگر منتهی به زیر سئوال بردن شاخص‎های دینی و باورهای اجتماعی و یا نادیده گرفتن مصالح کلی نظام باشد.
وی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی دارای شاخص‌هایی مبتنی بر مبانی فکری، اعتقادی و انقلابی است و مسلما مردم مومن و انقلابی ایران در انتخاب رئیس‌جمهور آینده به وظیفه خود در رابطه با تبیین ویژگی‌های کاندیداها و میزان پای‌بندی آنها به مبانی دینی و اصول و ارزش‌های انقلابی عمل خواهند کرد.