كد خبر : ۲۷۷۵۶ | زمان ارسال :‌ ۹:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۵

آغاز مناظره های نیابتی با مناظره نمایندگان «متکی و قالیباف»

انتیران: جورابلو با اشاره به سوابق دیپلماتیک متکی خاطرنشان ساخت :علیرغم مسئولیت انتخاباتی ام در حمایت از قالیباف در سال 84،اقتضاء امروز کشور را حضور فردی چون متکی می دانیم که اشراف لازم را به مناسبات جهانی دارد./ پورموسوی به نمایندگی از قالیباف نیز با اشاره به دوران موفق مدیریت نیروی انتظامی و شهرداری و تشریح ائتلاف سه گانه پیشرفت ، حضور قالی باف را در این ائتلاف ،یک حضور عقیدتی دانست.
به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه،مناظره بین نمایندگان دو چهره اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری شامگاه برگزار شد.
در این برنامه مسعود جورابلو دبیر کل جبهه پیشگامان خدمت به نمایندگی از منوچهر متکی و همچنین دکتر پورموسوی نماینده ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف به مناظره پیرامون اولویت های دولت احتمالی خود پرداخته و به سوالات دانشجویان نیزپاسخ دادند.
جورابلو در ابتدای سخنان خود با اشاره به تغییرات پرشتاب در جهان جهانی شده امروز،سهم کشور را در منافع جهانی علیرغم استعدادهای بی شمار طبیعی و انسانی "بسیار کم" ارزیابی کرد و گفت:در دنیایی که با هزینه اندک یک دستگاه رایانه می توان اندیشه را جهانی کرد ، در رقابت تنگاتنگ ملت ها و کشورها فهم دقیق و درست ازچگونگی مواجهه با جهان یک ضرورت اساسی برای مدیریت کلان اجرایی کشور است.
وی با اشاره به سوابق دیپلماتیک متکی خاطرنشان ساخت :علیرغم مسئولیت انتخاباتی ام در حمایت از قالیباف در سال 84،اقتضاء امروز کشور راحضورفردی چون متکی می دانیم که اشراف لازم را به مناسبات جهانی دارد.
پورموسوی به نمایندگی از قالیباف نیز با اشاره به دوران موفق مدیریت نیروی انتظامی و شهرداری و تشریح ائتلاف سه گانه پیشرفت ، حضور قالی باف را در این ائتلاف ،یک حضور عقیدتی دانست.
در ادامه جورابلو با انتقادازائتلاف1+2،سخنان دکترپورموسوی درباره نام نویسی همزمان هر سه کاندیدای این ائتلاف را با فلسفه شکل گیری ائتلاف سیاسی در تعارض خواند. جورابلو همچنین عقیدتی بودن این ائتلاف را گزاره ای مبهم و بی معنا دانست. 
در ادامه جلسه مناظره ، دانشجویان شرکت کننده پرسش های خود را از طرفین مطرح نمودند.
پورموسوی در پاسخ به سوال دانشجویی که قالیباف را ساکت فتنه خواند پاسخ داد که نامزد مورد حمایت وی در جریان فتنه سخنان فراوان در باب هردو سوی فتنه و انحراف داشته لکن اجازه نداده اند که سخنان وی در جامعه منعکس شود.
 پور موسوی همچنین هزینه های سنگین انتخاباتی ستاد قالیباف را تکذیب نمود.
جورابلو نیز در پاسخ به این سوال که آیا تمایلی از سوی متکی برای پیوستن به تیم انتخاباتی دولت فعلی وجود دارد؟ آن را "شوخی باورنکردنی" دانست و در مورد نسبت فعلی متکی با رئیس جمهور تشریح کرد: مجموعه نقد هایی که آقای متکی در دوران وزارت خارجه داشت عامل خروج ایشان آن هم با وضعی فجیع از دولت شد.
دبیر کل جبهه پیشگامان خدمت به خانواده های ایرانی مدل برنامه ای متکی در مقابله با تورم ، گرانی و ایجاد اشتغال را "مبتنی بر تولید و سرمایه گذاری از منابع داخلی و خارجی" عنوان کرد و در تشریح برنامه خود به هدایت منابع نقدینه مردم به سمت تولید و همچنین بهره گیری از عواید هدفمندی یارانه ها به نفع افزایش تولید ملی اشاره نمود.
جورابلو با نقد روشی طرح هدفمندی یارانه ها افزود: اگر مبانی این طرح به انجام نرسد آنچه حاصل خواهد شد هدرمندی یارانه ها خواهد بود.
نماینده قالیباف در ادامه این مناظره استفاده از امکانات شهرداری توسط کروبی و موسوی در انتخابات گذشته را امری عادی برای شهرداری دانست و اضافه کرد: مجموعه سالن ها و امکانات شهرداری توسط گروه های مختلف سیاسی اجاره می شود و در آن شخص شهردار تهران نقشی ندارد.
از نکات قابل توجه این مناظره صحبت های اولیه جورابلو نماینده متکی بود که با اشاره به حمایت مجموعه خود در سال 84 از قالیباف ، گفت: ارادت ما به شخص آقای قالیباف همیشگی است لکن مشکل ما با تیمی است که جریان ستادی ایشان را اداره می کند.
 وی همچنین افزود: تسلط الگوی "از بهشت تا پاستور" و تعجیلی که تیم مشاورین قالیباف در رئیس جمهور کردن ایشان دارند نوعی شتاب زدگی و نمایش گرایی را در برنامه های مدیریتی شهرداری حاکم نموده که ای کاش اطرافیان ایشان دقت و تامل بیشتری می داشتند.
این مناظره که تا نزدیک ساعت 21 به طول انجامید مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت .