كد خبر : ۲۷۷۹۴ | زمان ارسال :‌ ۱۲:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۵
در جمع خبرنگاران مطرح شد

لنکرانی: با وجود کاندیداهای فعلی تردیدی برای ماندن در صحنه ندارم

انتیران: کاندیدای جبهه پایداری درباره تداوم حضورش در صحنه انتخابات و ائتلاف با سایر نامزدهای اصولگرا گفت: بنده با وجود کاندیداهای فعلی تردیدی برای ماندن در صحنه ندارم.
 کامران باقری لنکرانی کاندیدای جبهه پایداری صبح امروز پنجشنبه در حاشیه کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقتصاد، سیاست ‌خارجی و فرهنگ مهم‌ترین مسائلی است که باید در دولت یازدهم به آنها توجه داشت.
وی در عین حال جهت‌گیری را نیز در این مسائل موضوعی بسیار مهم دانست.
کاندیدای جبهه پایداری محوری‌ترین برنامه برای دولت یازدهم را عدالت عنوان کرد و گفت: عدالت یک هدف میانه و ترویج مبانی اسلامی در حکومت دینی هدف اصلی است.
لنکرانی با بیان اینکه مردم به صورت دغدغه‌مند به مسائل نگاه می‌کنند و مطالبه آنها از نامزدها برنامه‌محوری و توجه به ظرفیت کشور است، تصریح کرد: برخی حرکات سیاسی با مردم‌سالاری دینی در تضاد است.
وی بر همین اساس متذکر شد: اگر برخی نامزدها از اول کاندیدا شوند اما به نفع کسی کنار بروند، شفافیت نیست و هر کسی که در خود ظرفیتی می‌بیند باید خود را به رأی مردم عرضه کند.
نامزد جبهه پایداری در انتخابات یازدهم با بیان اینکه تا زمان انتخابات 50 روز باقی مانده، اظهار داشت: ما مخالف ورود زودهنگام به انتخابات بودیم؛ از این رو بنده در دیرترین زمان اعلام کاندیداتوری کردم.
لنکرانی مهم‌ترین چالش پیش رو را عدم توجه به جهت‌گیری‌ها در برابر مشکلات روزمره دانست و ادامه داد: باید بین آرمان‌گرایی و واقعی‌گرایی ما همسویی ایجاد شود و مطالبه نظام مردم‌سالار دینی از مدیریت کلان همین نکته است.
وی در خصوص بحث مالیات، گفت: در حال حاضر بخش زیادی از مالیات را کارمندان دولت که قشر متوسط رو به پایین جامعه هستند، می‌پردازند در حالی که این مالیات باید از محل اصلی ثروت باشد.
لنکرانی البته این نکته را متذکر شد که در جهت اصلاح نظام مالیاتی گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی مهم‌ترین رکن در مسأله مالیات را شفافیت در مبادلات اقتصادی و جمع شدن زیر میزی‌ها عنوان کرد و یادآور شد: باید فرهنگ این موضوع که ثروت مسئولیت به بار می‌آورد، تبیین شود.

نامزد جبهه پایداری در خصوص تداوم حضورش در صحنه انتخابات و ائتلاف با سایر نامزدهای اصولگرا، اظهار داشت: اگر کسی خود را اصلح می‌داند باید صحنه بیاید اما ائتلاف یعنی در این موضوع تردید داریم.

لنکرانی بر همین اساس خاطر نشان کرد: اگر کاندیداهای دیگری به صحنه بیایند که اصلح از من باشند، کنار می‌روم اما در حال حاضر با وجود کاندیداهای فعلی تردیدی برای ماندن در صحنه انتخابات ندارم.