كد خبر : ۲۸۱۰۳ | زمان ارسال :‌ ۷:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۹

موج تخریب های جریان وابسته به دولت علیه یک کاندیدا رسما کلید خورد

انتیران: این اولین باری نیست که جریان وابسته به دولت اقدام به تخریب زاکانی می کند. برخی از اعضای موثر جریان انتخاباتی دولت در تحلیل های خود تصریح کرده اند که کاندیداتوری زاکانی ، کاندیداتوری برای حمایت از یک گزینه دیگر است.

در تازه ترین اقدام جریان وابسته به دولت علیه علیرضا زاکانی، شرکت سایپا از این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شکایت کرد. گفته می شود شکایت سایپا از زاکانی مربوط است به اظهارات ۳ سال گذشته که در جریان تحقیق و تفحص از سایپا صورت گرفته بود. البته وی در تازه ترین اظهارات خود، این سخنان را تکرار کرد. او گفته است که برخی مسئولان برای هموار شدن مسیر دلخواه خود این صنعت را بر زمین می‌زنند و با پول دولت گروه صنعتی سایپا را اختصاصی می‌کنند و عده‌ای اجازه برخورد نمی‌دهند.
علیرضا زاکانی دی ماه ۸۹ با اشاره به اقدامات غیرقانونی انجام شده در جریان خصوصی‌سازی شرکت سایپا از نقش جریان انحرافی در این شرکت خودروسازی و سوء استفاده های گسترده مالی از آن پرده برداشت. علیرضا زاکانی قرار است در جلسه دادگاه فردا، اسناد و مدارک تخلفات شرکت خودروسازی سایپا را در اختیار دادگاه قرار دهد.
این اولین باری نیست که جریان وابسته به دولت اقدام به تخریب زاکانی می کند. علیرضا زاکانی در واکنش به جدیدترین اظهارات احمدی نژاد گفته است: فردی که برخی اطرافیان و نزدیکانش غرق در فسادهای مالی و اقتصادی هستند نمی تواند مدعی مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد.
وی با اشاره به پرونده های اختلاس ۳ هزار میلیاردی، بیمه ایران و چندین پرونده اقتصادی بزرگ دیگر که بنا به ملاحظاتی هنوز رسانه ای نشده است گفت: متاسفانه متهمان این پرونده ها جزء حلقه معتمدین رئیس جمهور هستند و آقای احمدی نژاد آنها را خط قرمز خود می داند.
به نظر می رسد سایتها و روزنامه نزدیک به دولت نیز که سابقه ای طولانی در تخریب زاکانی دارند، حملات خود علیه زاکانی را تشدید کرده اند.
علیرضا زاکانی، متولد ۱۳۴۴ در تهران و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در دوره‌های هفتم ، هشتم و نهم است.

وی در جنگ تحمیلی از ناحیه دست، پا و گردن مجروح شد.
وی همچنین سابقه فرماندهی بسیج دانشجویی کل کشور و عضویت در هیات منصفه مطبوعات را داراست. تحصیلات دانشگاهی زاکانی، در دانشگاه تهران و در رشته تحصیلی پزشکی هسته ای بوده‌است . او عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم ، مجلس هشتم و مجلس نهم (مجلس فعلی) است .
زاکانی، از منتقدین جدی مدیریت عبدالله جاسبی در دانشگاه آزاد اسلامی و عملکرد قاضی مرتضوی و میدان دادن به اسفندیار رحیم مشایی محسوب می شود. او به همراه جمعی از نیروهای اصولگرا که از سالهای قبل در کنار یکدیگر به فعالیت سیاسی در راستای آرمانهای انقلاب پرداخته بودند، در مهرماه سال ۸۷ ، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی را به طور رسمی تاسیس کردند، وی پیش از آن عضو شورای مرکزی ۱۱ نفره جبهه متحد اصولگرایان بود؛ هم اکنون نیز برای حضور فعال در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ در قالب جبهه حماسازان انفلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است.