كد خبر : ۲۹۴۴۱ | زمان ارسال :‌ ۲۰:۱۵ ۱۳۹۲/۲/۲۵
قالیباف در اجتماع مردم کرمانشاه:

نمی توان با سخنرانی به جنگ فقر و گرانی رفت/ بیکاری بالای 30 درصد است

انتیران: عضو ائتلاف پیشرفت با اشاره به مشکلات کنونی گفت: مردم آنقدر بصیر هستند که تداوم وضع کنونی و بازگشت به 20 سال قبل را قبول نمی کنند.

محمد باقر قالیباف که به کرمانشاه سفر کرده است در اجتماع بیش از 10 هزار نفر از مردم این شهر در مسجد جامع کرمانشاه گفت:  امروز مردم و جوانان ما یک حرف و یک سخن با مسئولان دارند که اگر کشور این همه ظرفیت دارد چرا در یک استان باید سیل مهاجرت به شهرهای دیگر و خارج صورت بگيرد.

وی اظهار داشت: «مردم امروز این سوال را دارند که چرا با وجود این همه ظرفیت ها باید پدران در خانواده شرمنده فرزندان باشند و چرا باید یک مادر سرپرست خانوار که با هزاران زحمت فرزند خود را بزرگ کرده و به دانشگاه فرستاده، وقتی فرزندش فارغ التحصیل می شود؛ غم و غصه اش شروع شود، چون نه شغلی و نه امکانی برای فرزند او فراهم است.»

قاليباف در انتقاد از برخي مديران اظهار كرد: «رفتن به جنگ گرانی، تورم و فقر با سخنرانی و حرف شدنی نیست، ان شاءالله جزء کسانی نباشم که در 2سال آخر به فکر قانون اساسی بیفتم.»

شهردار تهران ادامه داد: «مردم ما این حرف را دارند که پای دین و کشور و انقلاب و ولایت ایستاده ایم، اما آیا کسی هست که بتواند از ظرفیت موجود در کشور استفاده کند و چالش های موجود را حل کند؟ مردم به دنبال تغییر جدی در عرصه مدیریت کشور هستند. کسانی که به عرصه می آیند باید کارنامه روشن داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: مردم اعتماد ندارند، می گویند از این حرف ها زیاد شنیده ایم، ما حق نداریم بداخلاقی  کنیم، کسی را تضعیف و هتک حرمت کنیم. مردم امروز از شرایط اقتصادی و فرهنگی رضایت مندی ندارند.

قالیباف خاطر نشان کرد: مردم آن قدر بصیر هستند که تداوم وضع موجود و یا برگشت به 20 سال قبل را قبول نکنند چون مشکلات فعلی به خاطر همان سیاست‌هاست. مردم دنبال این هستند که بن بست را بشکنند و به این شکل و چرخه مدیریتی معیوب پایان بدهند. درست است که آمار 13، 14 درصدی بیکاری می دهند، اما واقعیت این است که بیکاری بالای 30 درصد است.»