كد خبر : ۳۳۱۳۴ | زمان ارسال :‌ ۰:۴۵ ۱۳۹۴/۴/۸
میرتاج الدینی:

بعد از انتخابات مجلس بحث آمدن و نیامدن احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری آغاز می‌شود

متن گفت و گوی حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی دولت دهم، با روزنامه اعتماد در ادامه آمده است:

می‌خواهید در انتخابات این دوره از مجلس شرکت کنید؟

مجموعه‌هایی از طیف‌های مختلف اصولگرایان با بنده صحبت‌هایی کرده‌اند طبعا ما هم در آن خصوص وارد بحث‌های رایزنی‌ها شده‌ایم ولی اعلام این موضوع به موقع خواهد بود.
 
   شما از برنامه آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مطلع هستید؟

من آن مقدار که خبر دارم چیز جدیدی نشنیدم. ایشان در انتخابات مجلس فعالیتی ندارند و نخواهند داشت.

   برای انتخابات ریاست‌جمهوری برنامه‌ای از الان تدبیر کرده است؟

از الان نمی‌شود چیزی گفت. خودشان به صورت یک رجل سیاسی در جامعه حضور دارند. اگرچه در خیلی از مسائل سکوت کردند اما نمی‌خواهند برای ورود به انتخابات مشکلی داشته باشند.

موضوع دقیق جلسات ولنجک آقای احمدی‌نژاد چیست؟ افرادی که در جلسه حضور دارند براین باور هستند این جلسات در خصوص مشکلات مملکت است.

شما که با آنها ارتباط دارید نظرات آنها را بنویسید. ولی من کلی می‌خواهم بگویم نباید آنقدر تنگ‌نظر باشیم که مرتب همه روزنامه‌نگارها، خبرنگارها ببینند آنجا چه می‌گذرد. یک رییس‌جمهور سابق است علی‌القاعده باید یک دفتری داشته باشد یک هواخواهانی دارد، دوستانی دارد، در این مملکت کارکرده است. افرادی هم نظر دادند بحث می‌کنند چه ایرادی دارد که یک مجموعه‌ای بنشینند درباره مسائل جاری مملکت صحبت کنند و نظر بدهند. این صحبت‌ها را در مجموعه خودشان بگویند این چه ایرادی دارد چرا باید عده‌ای تنگ نظر باشند. فعالیت سیاسی حق مسلم احمدی‌نژاد است.

در حال حاضر آقای احمدی‌نژاد با افرادی که در ولنجک جلسه می‌گذارند در مورد امور جاری مملکت صحبت می‌کنند خروجی این جلسات چیست؟
بحث‌های داخلی دارند و دلیلی ندارد بیایند بگویند چه می‌گوییم و به چه فکر می‌کنیم.

 شما در جلسات ولنجک شرکت می‌کنید؟

من هم گاهی به آنجا رفتم. الان هم رفت و آمد دارم ولی اینکه شما بیایید دفتر یک رییس‌جمهور سابق بگویید که اینها چرا می‌نشینند آنجا صحبت می‌کنند، چرا تحلیل می‌کنند حرف درستی نیست. این مقدار باید سعه صدر گروه‌های مختلف داشته باشند که فردا این دولت رفت کنار بنشینند وزرای‌شان با هم بحث کنند. کارهای خودشان را بررسی کنند که آیا همه کارهای‌شان درست بوده یا خیر؟

فکر می‌کنید افکار عمومی هنوز به احمدی‌نژاد علاقه دارد؟

بله، همچنان طرفداران خودش را دارد.

به نظر شما آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست‌جمهوری ورود پیدا می‌کند؟

درباره این موضوع صحبت کردن خیلی زود است. صبر کنید تا انتخابات مجلس. بعد از انتخابات مجلس بحث آمدن و نیامدن احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری آغاز می‌شود.