كد خبر : ۳۶۷۳۱ | زمان ارسال :‌ ۱۲:۲۷ ۱۳۹۶/۲/۲۷

نماینده اهواز در مجلس: دولت آینده باید بیشتر به مسایل اقتصادی بپردازد تا مسایل سیاسی

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آینده باید بیشتر به مسایل اقتصادی توجه کند زیرا اساسی‌ترین نیازهای مردم در حوزه اقتصاد است؛ بنابراین باید تمامی توجهات دولت به این حوزه باشد.


جواد کاظم نسب الباجی اظهار کرد: عملکرد دولت از نظر اقتصادی نسبت به دولت گذشته بهتر بود زیرا دولت توانست تورم و بی‌نظمی را که در اقتصاد بود، مهار کند. در استان خوزستان نیز دولت توانست کارهای مهمی را ازجمله تأمین اعتبارات لازم در بخش کشاورزی انجام بدهد.

 وی افزود: با توجه به این‌که در این دوره چهار ساله درآمدزایی در بخش نفت کم بود اما با این وجود دولت توانست به مسائل و مشکلات اقتصادی رسیدگی کند.

 کاظم‌نسب با اشاره به خواسته‌های مردم از دولت آینده، تصریح کرد: اولین خواسته مردم رفع بیکاری است زیرا در استانی که تمام امکانات شغلی را دارد، نبود شغل واقعاً تأسف‌بار است.

 وی ادامه داد: دومین خواسته مردم، درآمدزایی و کمک به کشاورزان است که باید آب موردنیاز آن‌ها را تأمین کنند و جلوگیری از انتقال بی‌رویه آب از سرشاخه‌های کارون از دیگر دغدغه‌ها است؛ همچنین مهم‌ترین خواسته‌ای که مردم از دولت دارند اضافه کردن حقوق قشرهای کم‌درآمد است.

 کاظم‌نسب بیان کرد: ارتباط مستقیم با کشورهای خارجی و دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند و معتقدیم دولت باید عدالت در توزیع سرمایه داشته باشد و برای فارغ‌التحصیلان اشتغال فراهم کند و به مردم امید بدهد.

 وی با تاکید بر لزوم وجود امنیت در اقتصاد کشور و احساس اطمینان خاطر مردم از وضع اقتصادی کشور، افزود: اقتصاد بدون امنیت ضربه مهلکی را وارد خواهد کرد. امنیت اقتصادی در کشورهای خاورمیانه وجود دارد، بنابراین ما نیز باید به این مقوله توجه کنیم و آن را فراهم کنیم.

 کاظم‌نسب گفت:  امنیت شغلی سرمایه‌گذاران می‌تواند رشد مستقیمی در اقتصاد داشته باشد؛ دولت باید بیشتر به دنبال مسایل اقتصادی باشد تا مسایل سیاسی. زیرا رهبر انقلاب اسلامی توصیه‌های زیادی در خصوص اقتصاد داشته‌اند و ما هم باید بیشتر به این مسایل توجه کنیم. توجه به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی که به اقتصاد ما کمک می‌کنند، از دیگر ضروریات است و باید برای آن‌ها وقت بگذاریم و امنیت شغلی را برای آن‌ها فراهم کنیم.