آخرين اخبار
منبع : رویداد ۲۴ - 45 مورد


سید حسن خمینی کاندیدای انتخابات 1400؟

سیدحسن خمینی روایتی از روزی که خبر ردصلاحیت آیت الله هاشمی را شنیده است در گفتگو با روزنامه اعتماد مطرح کرده است.
نیمه اسفندماهی که گذشت و در روز‌هایی که همراه با تمامی اعضای تحریریه «اعتماد» سخت مشغول تهیه مطالب و ضبط و ربط امور مربوط به ویژه‌نامه پایان سال بودیم، خبر آمد که پیرو هماهنگی‌هایی که از روز‌های نخست اسفند انجام گرفته بود، قرار است شامگاه یکی از چند آدینه پایانی سال را میهمان «جماران» و «یادگار امام» باشیم.دوقطبی سیدابراهیم رئیسی و سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰ چقدر جدی است؟

همزمان که بحث نامزدی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ جدی‌تر می‌شود، اصلاح طلبان نیز به سراغ سید حسن خمینی رفته‌اند و جدی تر از هر زمانی از نامزدی او صحبت می کنند. هم از طیف مدرن جریان اصلاح طلب، چهره‌هایی مثل علیرضا علوی تبار، هم طیف عملگرای این جریان و روزنامه سازندگی و هم طیف سنتی این جریان، در روزهای گذشته از نامزدی سیدحسن خمینی به پا کرده‌اند و از او خواسته‌اند در انتخابات پیش رو نامزد شود.در غیبت سیدحسن خمینی، آرایش سیاسی انتخابات ۱۴۰۰ چه تغییراتی کرد؟

عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰ با درخواست رهبری آرایش سیاسی را به شدت تحت تاثیر قرار داد. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده که این شرایط به نفع چه کسی است.


آخرین تحولات اصولگرایان تا انتخابات ۱۴۰۰/ رئیسی می‌آید؛ جلیلی شرط گذاشت

لاریجانی نیم نگاهی به اصلاح طلبان دارد و با انصراف خمینی این امیدواری بیشتر شده است. روز گذشته فیاض زاهد درباره لاریجانی این گونه تحلیل کرده بود که «همه امید لاریجانی این است که چهره‌های مطرح اصلاح طلب مانند اسحاق جهانگیری یا زنگنه به انتخابات ورود نکنند.
رد صلاحیت ۱۰ عضو شورا و دو مدیر قالیباف در انتخابات شورای شهر تهران + لیست کامل

از میان اعضای شورای شهر تهران ۱۰ عضو فعلی توسط هیات نظارت شهرستان رد صلاحیت شدند. در لیست رد صلاحیت شدگان نام ۲ مدیر قالیباف نیز به چشم می‌خورد.


قالیبافی‌ها جان گرفتند/ قانون جدید انتخابات ۱۴۰۰ به سود چه کسی است؟

قانون جدید انتخابات ۱۴۰۰ مصوب شورای نگهبان بیش از هر چیز به سود چه کسی است؟ در میان اصلاح طلبان فضا تغییر چندانی نکرد. اما کل تغییرات مربوط به اصولگرایان است؛ تعداد نامزدها آن قدر زیاد بود که ظاهراً از هر طریقی تصمیم گرفته شده نامزدها را بکاهند.


تردید‌های ابراهیم/ دوقطبی ائتلاف نظامیان و رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ چقدر جدی است؟

حالا بعضی از فعالان سیاسی نزدیک به رئیسی می‌گویند اگر او بخواهد در آینده سیاسی ایران نقش کلیدی‌تر و مهم‌تر ایفا کند، باید صندلی ریاست جمهوری را هم تجربه کند، اما برخی دیگر معتقدند ابراهیم رئیسی اگر در رقابت ریاست جمهوری و در مناظره با چهره‌هایی مثل پزشکیان و عارف و جهانگیری شکست بخورد، آینده سیاسی او به شدت به خطر خواهد افتاد. ظاهرا برای نزدیکان رئیس قوه قضائیه، آنچه که مهم است، آینده سیاسی ابراهیم رئیسی است و نه آینده ایران! البته چه بسا هر دوی این‌ها به هم گره خورده باشد.پنج برداشت از نامزدی علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ / سیاستمداری با ۳۱ ستاد فعال در سراسر ایران!

اگر فردا رستم قاسمی و حسین دهقان و سعید محمد و ... از کاندیداتوری انصراف بدهند، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و هیچ آرایش سیاسی در کشور تغییر نمی‌کند؛ اما این موضوع درباره سیاستمدارانی همچون علی لاریجانی یا ابراهیم رئیسی صادق نیست.