آخرين اخبار
منبع : عصر ایران - 460 مورد

بازتاب حواشی ثبت نام ریاست جمهوری در رسانه های غربی

یکی از این کاندیداها می گفت: من دارای مدرک دکترای پزشکی هستم و تاکنون به همه نقاط جهان سفر کرده و شخصاً برج ایفل در انگلیس را از نزدیک مشاهده کرده ام. کاندیدای دیگر نیز می گفت: یک رئیس جمهور کم است و من از حضور همزمان دو رئیس جمهور در قدرت حمایت می کنم!


شواهد حاکی از پیروزی ضعیف احمدی نژاد است

مشاور ویژه کلینتون: آمریکایی ها تصور می کنند یک احمدی نژاد با آرای ضعیف تر احتمالاً تمایل کمتری به اتخاذ سیاست های خارجی مقابله جویانه با غرب خواهد داشت.


این 11 نفر

جمعی از روزنامه نگاران و فعالان فضای سایبری: *آنچه در پی می آید نه ائتلاف است و نه فهرست انتخاباتی؛ بلکه نتیجه بررسی هایی است که ما - جمعی از روزنامه نگاران و فعالان عرصه سایبری - از میان حدود 600 کاندیدای تهران و قریب به 20 لیست بدان رسیده ایم.

*حسین رمضانی خردمردی در این دوره از انتخابات، ائتلاف کاندیداهای مستقل را رهبری می کند. رمضانی خردمردی ، یک ایران دوست واقعی است که نشانه آن را می توان در طرح های او برای حراست از نام خلیج فارس و احیای جغرافیای تمدنی ایرانی جست.آیا عهدشکنی سال 84 تکرار می شود؟!

برخی خبرها حاکی از آن است که برخی کاندیداهای ائتلافی، در جلسات درون ستادی خود، از همین الان ساز بدعهدی کوک کرده اند و گفته اند که اگر ما گزینه نهایی نباشیم، کنار نخواهیم کشید! یکی از این کاندیداها نیز گفته اگر فلانی و فلانی بالا بیایند، من نخواهم پذیرفت و نظایر این.انتخابات در وقت مقرر انجام خواهد گرفت

رهبر انقلاب ویژگی های رئیس جمهور مطلوب را بیان کردند:
» "دارا بودن روحیه مقاوم، برخورداری از تدبیر، روزمره فكر نكردن در مسائل اقتصادی، توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی، تكیه كردن بر نظرات كارشناسی، تهذیب اخلاقی و نپرداختن به حواشی" از جمله خصوصیات رییس جمهور مطلوب است.
» در برنامه‌ریزی ها به معیشت طبقه ضعیف توجه شود.


«مزایده رأی»: حراج سرمایه های ملی در انتخابات ریاست جمهوری

واقعیت این است که بسیاری از رأی دهندگان ،اساساً کاری با برنامه ها و سوابق افراد ندارند و خیلی ها هم برنامه های اعلامی را باور نمی کنند و همین که بدانند در صورت پیروزی فلان کاندیدا ، سر ماه پول بیشتری به حساب شان واریز می شود ، در رأی دادن خانوادگی به او تردید نمی کنند...این ، خیلی ناگوار است که مردم منتظر بنشینند تا ببینند چه کسی قمیت بالاتری می گوید تا رأی شان را به او بفروشند.

حالت فوق العاده در ستادهای انتخاباتی کاندیداها

تغییر در چینش ائتلاف ها ، وحدت تاکتیکی ، معرفی افرادی برای شکستن آرای هاشمی ، انجام عملیات تخریبی و ... از مهم ترین مباحثی است که در میان استراتژیست های ستادهای انتخاباتی رقبا مطرح است.


آنان که عمر ملکشان از «چنارهای خیابان ولی عصر» کمتر است حق تحریف ندارند

منوچهر متکی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری:
البته این مهم، یعنی بهره مندی اقتصادی از امکانات خدادادی، تنها منحصر به خلیج فارس نمی شود و تمام نعمت هایی که خداوند به ودیعه در اختیار ما قرار داده است را نیز شامل می شود، به عنوان مثال، همان گونه که بر حفظ «اسم» خلیج فارس تأکید می کنیم، باید بر حفظ «اصل» دریاچه ارومیه که در معرض خطر است همت کنیم یا دریای خزر در شمال ایران و رود کارون در خوزستان را در زمره منابع درآمدی ملت ایران محسوب کنیم...