آخرين اخبار
منبع : فرارو - 464 موردفدایی برنامه‌های انتخاباتی دولت را رو کرد

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در تحلیلی جامع از وضعیت حلقه انحرافی و اطرافیان دولت این گروه را ملقمه ای از دیدگاه های اومانیستی غربی و انسان گرایی شرقی دانست و به برنامه های احتمالی این جریان برای انتخابات ریاست جمهوری و ماه های آینده پرداخت.

انصراف در صورت حضور سیدحسن، هاشمی و خاتمی

بخش رسانه ای ستاد محمد شریعتمداری با تصحیح خبر ارسال شده از سوی این ستاد اعلام کرد که این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در صورت کاندیداتوری هاشمی، خاتمی، سیدحسن خمینی یا ناطق نوری از رقابتهای انتخاباتی کنار می کشد که در خبر قبلی به جای سید حسن خمینی، به اشتباه، آقای روحانی عنوان شده بود.

هاشمی: نمی‌گويم نمی‌آيم

آيت الله هاشمي رفسنجاني احتمال كانديداتوري خود را رد نكرد و گفت: نمي گويم نمي آيم.

زیبا‌کلام: سناریوی 84 تکرار نمی‌شود


صادق زیباکلام در روزنامه بهار نوشت:

با آن‌که هنوز نه آمدن هاشمی‌رفسنجانی و نه باقری‌لنکرانی مسجل شده است، جبهه پایداری در صدد است تا سناریوی انتخابات سال 84 را یک‌بار دیگر تکرار کنند. در آن انتخابات اصولگرایان سناریویی را به اجرا گذاردند که در آن هاشمی‌رفسنجانی را به عنوان سمبل اشرافیت درآورده بودند و متقابلا احمدی‌نژاد را به عنوان سمبل مبارزه با اشرافیت. بخش‌های دیگر آن سناریو عبارت بود از این‌که احمدی‌نژاد ارزش‌های انقلاب را که توسط دولت‌های هاشمی‌رفسنجانی و اصلاحات پایمال شده بودند می‌خواهد یک‌بار دیگر زنده کند.
معرفی کاندیداهای ائتلاف پیشرفت

«آقایان ولایتی و قالیباف و من با هم رقابت نخواهیم کرد و هر سه وارد عرصه نخواهیم شد، بلکه ساز و کاری را طراحی می کنیم که بر اساس مشروعیت و مقبولیت و کارآمدی، هر کس مناسب است بیاید و تعدد کاندیدا اتفاق نیفتد.» غلامعلی حداد عادل با این سخنان در آذر ماه سال 91 از تشکیل ائتلاف سه گانه انتخاباتی میان اصولگرایان خبر داد.هاشمی: ملاحظاتی دارم

انتیران:آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در خصوص درخواست‌هاي مردمي براي حضورش در انتخابات گفت: با وجودي كه ارزش زيادي براي دعوت مردم، قائلم و از صميم قلب به آن احترام مي‌گذارم، اما با توجه به ملاحظاتي كه دارم بايد با كمك صاحب‌نظران براي آن تدبيري انديشيد.

محمد خاتمی: ما باید روی مسأله برد برد فکر کنیم، نه باخت باخت

انتيران: محمد خاتمی در واکنش به گمانه زنی‌های مطرح شده درباره کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری وی در انتخابات پیش رو گفت: باز هم تأکید می کنم اگر فردی را مردم بخواهند که بیاید، ولی نگذارند و به هر قیمتی جلو او را بگیرند آیا امیدها به یأس تبدیل نمی شود؟سخنان وزیر اطلاعات خلاف قانون است/ وزیر مسائل سیاسی را به سیاستمداران واگذار کند

حمد توکلی در  گفتگو با مهر درباره سخنان اخیر وزیر اطلاعات اظهار کرد: «کسی که عهده دار مسئولیت وزارت اطلاعات است حتماً می داند که موضع گیری وزیر این وزارتخانه در خصوص مسایل سیاسی با ماده 2 قانون تاسیس وزارت اطلاعات مصوب سال 1362 مجلس شورای اسلامی ناسازگار است.»