آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۰۷
زمان ارسال :‌ ۱۸:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

معصومه ابتکار پس از ثبت نام: اجماع اصلاح‌طلبان برسر حضور آقای خاتمی قطعی است

انتیران: ابتکار گفت: اصلاح‌طلبان برای شوراها برنامه دارند و همچنین برنامه تکمیلی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری نیز در راه است.

معصومه ابتکار ظهر امروز پس از انجام مراحل ثبت‌نام خود در فرمانداری تهران برای چهارمین دوره انتخابات شوراها عملکرد و نگاه اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها را در جمع خبرنگاران تشریح و بر این نکته تاکید کرد که فرصت حضور در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری فرصت خوبی برای آحاد جامعه به خصوص اصلاح‌طلبان به عنوان بخشی از سیاست‌ورزان و فعالین سیاسی و اجتماعی ایران محسوب می‌شود.

این عضو شورای فعلی شهر تهران در ادامه با بیان این‌که «انتخابات شوراها یک لایه بسیار مهم در مشارکت مردم محسوب می‌شود» خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان معتقدند که شرایط کنونی شرایط مطلوبی نیست و برای رسیدن به شرایط مطلوب باید تلاش کنیم و در این مسیر لازم است که از ابزار قانونی (انتخابات) برای تحقق نیازهای مردم و بهبود شرایط سیاسی، فرهنگی، اجتماعی استفاده شود.

وی با بیان این‌که «اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها فعالیت خواهند داشت» خاطرنشان کرد: هنوز در ارتباط با این موضوع که لیست خاصی داشته باشیم، تصمیم‌گیری قطعی نشده است. لیست تهران 31 نفره است و ما امیدواریم برهمین اساس اصلاح‌طلبانی که در شهر تهران شاخصه‌های مطلوب مدیریت شهری را دارند، مورد توجه قرار دهیم.

وی اظهار کرد: ما معتقدیم جریان اصلاحات پایگاه بسیار قوی مردمی دارد و یک جریان موثر قلمداد می‌شود؛ بنابراین ما نیز باید به درستی دین‌مان را ادا کنیم.

خبرنگاری درباره ارزیابی از پروسه ثبت نام داوطلبان شوراها در فرمانداری تهران پرسید که ابتکار این پروسه را مطلوب و موثر دانست و اظهار کرد: کارشناسانی که در روند ثبت‌نام حضور داشتند مودب بودند و کارشان را دقیق انجام می‌دادند.

وی هم‌چنین با ابراز امیدواری از این‌که «در انتخابات ریاست جمهوری هم چنین پروسه منظمی طی شود» گفت: به طور کلی ما باید از تجربیات موفق، همچنین کاستی‌هایی که وجود داشته است درس بگیریم. یک ملت هوشمند همچون ایران باید هم از موفقیت‌ها و هم از مشکلات خود درس بگیرد و جلو برود و هرگز نباید توقف کرد.

وی در ادامه با بیان این‌که «لازم است تا امکان حضور همه طیف‌های معتقد به نظام و کشور و همه سلیقه‌ها به صورت کاملا عادلانه در انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود» افزود: مسوولیت هر بخش و دستگاه را قانون مشخص کرده است. قاعدتا باید دستگاه‌ها مربوطه به این موضوع توجه کنند که خدای نکرده گرایش‌ها و سلایق سیاسی خود را دخیل نکنند؛ چراکه بزرگترین امانت رای مردم است.

این عضو شورای فعلی شهر تهران با بیان این‌که «سرنوشت ما بزرگترین دارایی ما به حساب می‌آید» تاکید کرد: باید از این‌که رای را سبک بشماریم پرهیز کنیم و از اتفاقی که در این‌باره افتاده درس بگیریم؛ چراکه رای ما آینده و سرنوشت ماست و جز با خرد و فهم و انتخاب صحیح ما با هیچ بهای دیگری نباید پرداخته شود.

وی گفت: دستگاه‌ها و مسوول دست‌اندرکار نباید اقداماتی انجام دهند که حس ملی مردم ما خدشه‌دار شود و در شرایطی که اقلیتی به هر دلیلی تصمیم گرفتند در این عرصه حضور پیدا کنند نباید زمینه‌ای فراهم شود که این حس همدلی دچار خدشه شود.

وی تاکید کرد: همه طیف‌های مختلف با همه سلایق همچنین کسانی که تجربه‌شان را در گذشته نشان داده‌اند، باید فرصت داشته باشند که در انتخابات در یک شرایط مساوی، سالم و آزاد حضور پیدا کنند.

ابتکار با ابراز تاسف از این‌که «احزاب قوی و قدرتمند در کشور ما وجود ندارد» گفت: کاش ما احزاب قوی و قدرتمند داشتیم که براساس ملاک‌هایی که قبیله‌ای و باندی نیست، کارنامه ارائه می‌دادند.

وی با بیان این‌که «سیاست‌ورزی دینی و اخلاقی مهم‌ترین شاخصه نظام جمهوری اسلامی است» گفت: اگر این موضوع رعایت نشود، در واقع سیاست‌ورزی ما با سیاست‌ورزی دیگر کشورها هیچ‌گونه تفاوتی نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره ملاک‌های حضور در انتخابات گفت: این ملاک‌ها ملاک‌های بسیار خوبی است و ای کاش ارزیابی ما درباره افراد و طیف‌های سیاسی براساس این ملاک‌ها باشد تا ما ببینیم تا چه میزان به عهد خود وفادار و تا چه میزان راستگو بوده‌ایم و تا چه میزان هم زبان‌مان در مقابل تمایلات دنیوی لغزیده است و خطا کرده‌ایم.

این فعال سیاسی در ادامه نگاه اصلاح‌طلبان را در مسیر منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آینده مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری معتقد به حضور موثر و فعال هستند تا بتوانند در شرایط فعلی کشور امید را به طیف‌های سیاسی برگردانند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان معتقدند در حال حاضر یک کاندیدای حداکثری که بتواند در سطح ملی امید به وجود بیاورد و با یک نگاه دلسوزانه قدرت تحمل همه انتقادها را داشته باشد و همه تجربه جمهوری اسلامی را با خود به میدان بیاورد، باید در صحنه حضور داشته باشد. اصلاح‌طلبان معتقدند که این فرد باید یک نگاه وسیع و فراگیر داشته باشد. ما نیازمند شخصیتی هستیم که بتواند در چارچوب نظام قانون اساسی و چشم انداز 20 ساله کشور آرمان‌ها و آرزوهایی که امام برای کشور داشتند و رهبر انقلاب دارند، کشور را از سختی‌ها عبور دهد و به همین دلیل یک کاندیدای حداکثری مثل آقای خاتمی که کار خود را عرضه کردند و 8 سال رییس جمهور این کشور بودند،‌می‌توانند در این زمینه مثمرثمر واقع شوند.

وی با بیان این‌که «بسیاری از طیف‌های سیاسی معتقدند که نگاه معتدل، منطقی، قانونگرایانه و اخلاق‌مدرانه آقای خاتمی راه برون رفت از شرایط فعلی است» افزود: اگر فرصت شود تا ایشان برنامه‌های خود را عرضه کنند، اقبال عمومی، امیدوارکننده است.

ابتکار با بیان این‌که «اجماع اصلاح‌طلبان برسر حضور آقای خاتمی قطعی است» گفت: دعوت‌ها از ایشان ادامه داد و ما هم ایشان را یک چهره ملی و نه جناحی می‌دانیم. آقای خاتمی یک شخصیت ملی هستند که کابینه اول‌شان یک کابینه کاملا اعتقادی محسوب می‌شد و هم‌اکنون هم ما معتقدیم ایشان چهره‌ای فراگیر و ملی هستند و باحضور ایشان یک فرصت بی‌بدیل در سطح ملی و جهانی ایجاد می‌شود که می‌تواند توطئه‌های علیه ایران را خلع صلاح کند.

خبرنگاری پرسید: حضور آقای هاشمی نیز در عرصه نامزدی انتخابات ریاست جمهوری محتمل است، اگر آقای هاشمی هم وارد این عرصه شوند، اصلاح‌طلبان برسر کدام کاندیدا به نتیجه خواهند رسید؟

وی در پاسخ گفت: آقای هاشمی در دوران خود یک رییس‌جمهور موفق بودند. در دوره سازندگی با درایت کار کردند و نگاه‌شان هم فراجناحی بوده است و بسیاری از اصلاح‌طلبان بعدی مثل آقای خاتمی، معین و عبدالله نوری در کابینه ایشان حضور داشتند.

وی با بیان این‌که «یاس از جنس ابلیس و ابلیس هم از جنس یاس است» گفت: ما باید امیدوار باشیم؛ چراکه به هر ترتیب ظرفیت‌های بسیار عظیمی در ملت ایران نهفته است و اگر درست گام برداریم و سیاست‌مداران ما نیز نسبت به عملکرد و اشتباهاتی که داشته‌اند، پاسخگو باشند، یک اعتماد عمومی پیش می‌آید و زمینه حل مشکلات فراهم خواهد شد.

ابتکار گفت: ما چشممان به آرمان‌های بلند انقلاب و خون شهداست و با این پشتوانه عظیم شان مردم نیست که انقلابشان درگیر منافع باندی و گروهی شود. سیاستمدارانی هستند که اگر چه از ارزش‌های متعالی سخن می‌گویند اما رفتار متناقضی دارند. سیاستمداران باید به جای این‌که از مقدسات و ارزش‌های دینی تنها در الفاظ و کلام خود استفاده کنند، در عمل‌شان این‌ها را ثابت کنند؛ چراکه به هر ترتیب مردم صحبت و موعظه زیاد شنیده‌اند. ما باید ببینیم چه کسانی در رفتار مسلمانی را رفتار و ولایتمداری را در عمل پیاده کرده‌اند.

وی گفت: عده‌ای تصور می‌کردند که اصلاح‌طلبان برانداز و در مقابل نظام هستند اما خود این دوستان در حال حاضر متوجه شده‌اند که اصلا نمی‌توان اصلاح‌طلبان را حذف کرد؛ چراکه تفکر از بین نمی‌رود. اصلاح‌طلبان می‌خواهند با رویکرد اصلاح و تغییر شرایط و نه رودررویی با طیف‌های مختلف به روی صحنه بیایند.

وی با بیان این‌که «رودررویی کاندیدای اصلاح‌طلبان با دروغ، اختلاس و تهمت است» گفت: کاندیدای اصلاح‌طلبان با طیف‌های دیگر رودررویی ندارد.

این فعال سیاسی همچنین درپاسخ به این سوال که آیا خاتمی خودش به تصمیم قطعی رسیده‌ است؟ گفت: هر کاندیدایی برای خود شرایطی دارد اما به هرحال من سخنگوی آقای خاتمی نیستم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان برای شوراها برنامه دارند و همچنین برنامه تکمیلی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری نیز در راه است.

منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، اصلاح طلبان ، شورای شهر ، معصومه ابتکارسیدمحمد خاتمی ، کاندیداتوری
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.