آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۲۱
زمان ارسال :‌ ۲۱:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آل‌اسحاق: رییس‌جمهور مدیرعامل است و نه رییس هیأت‌مدیره/کسی نبایدجرات کند حق مردم را بخورد

انتیران: یحیی آل اسحاق، کاندیدای احتمالی ائتلاف اکثریت اصولگرایان با انتقاد از نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: 45هزار تومان داده اند اما 70 هزار تومان گرانی ایجاد کرده اند.

 وی که در همایش بزرگ اصولگرایان استان مازندران در ساری سخن می گفت، با بیان اینکه مساله و مشکل امروز کشورچیست و باید چه کار کرد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی عنوان فرمودند و باید همه مسئولان و آحاد کشور در این زمینه عمل کنند.

آل اسحاق درباره چرایی نامگذاری امسال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بیان داشت: تفاوت حماسه با بقیه واژه ها چیست؟این است که یعنی کار بزرگی انجام گیرد. همه آحاد ملت باید برای این دو حوزه کار کنند. یکی از الگوهای حماسی ما حماسه کربلا است. حماسه‌سازان تاریخ، کار غیرعادی، ویژه و با انگیزه، با روحیه، شجاعت، شهامت، گذشت و تمام آنچه حماسه در آن می گنجد انجام دادند و امروز نیز در کشور باید چنین کار حماسی در حوزه سیاست و اقتصاد انجام داد.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان در مسائل داخلی و خارجی، شرایط ، اهداف ، آسیب ها و تهدیدات مختلفی دارد که باید توجه ویژه داشت و برای رفع مشکلات باید بسترسازی کرد.

آل اسحاق در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دولت آینده شرایط سختی را پیش روی خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به وضعیتی که در عرصه اقتصادی و سیاسی با آن روبه رو هستیم باید با تدبیر وارد عرصه شد.

نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حماسه اقتصادی گفت: اقتصاد اجزایی دارد که باید به آن توجه شود.باید ببینیم مشکلات ما در اقتصاد چیست که باید حماسی عمل کنیم. در تولید، معیشت مردم،اشتغال و بیکاری، آیا در حوزه‌های کلان اقتصادی مثل تورم و سرمایه گذاری و صنعت و معدن مشکلات جدی وجود دارد که مقام معظم رهبری تشخیص دادند باید حماسی در این حوزه‌ها عمل کرد.

آل اسحاق با تاکید بر اینکه بخشی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی به دلیل مشکلات اقتصادی است، اظهار داشت: مشکلات جدی در حوزه داخلی و خارجی وجود دارد و دشمن برای برخورد با ما حوزه اقتصادی را انتخاب کرده است.این حماسه در مقطع زمانی باید شکل گیرد که مردم می‌توانند هر 4 سال یکبار به آحاد ملت مسئولیت و اختیار داده که وضعیت موجود را بازبینی و ارزیابی کند.

وی افزود: اگر درست وضعیت کشور را ارزیابی نکرده و رئیس جمهوری خوب و کارآمد انتخاب نکنیم بدهکار تاریخ خواهیم بود. اگر کسی اطلاعات کافی ندارد آن را تکمیل کند زیرا اگر کوتاهی کنید و حادثه ای پیش آید معلوم نیست چه می شود.

عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان بیان داشت: ایران اسلامی امروز قوت های بالایی دارد و بالقوه‌ها در کشور بسیار خوب است و نسبت به کشورهای منطقه و حتی جهان موقعیت خوبی در زمینه بالقوه ها داریم اما در بالفعل کم کاری شده و در اقتصاد به مشکل خورده ایم و متاسفانه بعضا مشاهده می‌شود که در بینش اقتصادی مشکل وجود دارد که باید در آن تجدید نظرکرد.نمی خواهم قوت‌ها را نادیده بگیرم اما چالش‌های جدی وجود دارد.

وی افزود: در دوره‌های گذشته به شاخه‌های درآمدی توجه و به فاصله طبقاتی توجه نشد اما این دولت در توزیع عادلانه ثروت در کشور اسکناس تزریق کرد و باعث شد به اشتغال کم توجهی و تورم به وجود آورد.

آل اسحاق با انتقاد از نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها، این انتقاد خود را چنین بیان کرد: 45هزار تومان به مردم داده‌اند اما 70 هزار تومان گرانی برای هر فرد ایجاد کرده‌اند و این پول هدفمندی مثل آب شور بود که تشنگی به وجود آورده و این راهش نبود و اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها ایراد داشت. می گویند می خواهیم یارانه‌ها را 5 برابر کنند، یارانه‌ها را بخواهند بیشتر کنند منبع آن از کجا تامین شود؟ از کدام درآمد؟

وی با ابراز این عقیده که" بینش اقتصادی دولت اشتباه است و در دوره قبلی نیز اشتباهات زیادی بود" گفت: امروز دولتی باید بیاید که نقاط قوت و ضعف گذشته را شناخته و دولتی باید تشکیل شود که بر اساس تئوری ها و تجربیات اجرایی اقتصادی مشکلات را حل کند.

آل اسحاق با تاکید بر اینکه پیشرفت بدون عدالت نمی خواهیم بیان داشت: مدل اقتصاد اسلامی باید در کشور ایجاد شود که برای پیشرفت و عدالت مدل دولت- ملت را باید در اقتصاد اجرایی کرد.

وی ادامه داد: تمام مردم در حوزه اقتصادی باید در صحنه باشند و باید از همه ظرفیت ها استفاده شود.

نامزد احتمالی ائتلاف اکثریت اصولگرایان در ادامه یکی از راههای بستر سازی برای حماسه سیاسی و اقتصادی دوری از بد اخلاقی خواند و اظهار داشت: متاسفانه در کشور فضایی شکل گرفته که همه با هم در گیرند و با این تعارض‌ها نمی‌شود مشکلات از بین رود. با درگیری‌ها نمی‌توان از همه منابع استفاده کرد و نباید فضای من چنینم و تو چنانی شکل گیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید با فاسد مبارزه قطعی و جدی کرد اما چرا سی سال است صحبت از مبارزه با فساد می شود و باز هم می‌بینیم هزار میلیارد اختلاس می شود زیرا با ریشه‌های رانت ساز و ریشه‌های مافیاساز برخورد نشده است.

آل اسحاق همچین تاکید کرد: باید حقوق فردی مردم را رعایت کرد. کسی نباید جرات کند حق مردم را بخورد. متاسفانه تظلم‌خواهی کار سختی شده و باید فضا طوری باشد که کسی نتواند حق کسی را بخورد.

وی همچنین با اشاره به سیستم بانکی در کشور ابراز عقیده کرد: نظام بانکی در کشورمشکل دارد. بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار حافظ پول و ثروت کشورند نباید اینطور باشد که دولت هر زمان پول لازم داشت در این ظرف دست کند و پول برداشت کند.

وی ادامه داد: جلوی بانک مرکزی باید دیوار بتنی کشید که نتواند اموال مردم را برای خود مصرف کنند.

نامزد احتمالی حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با تأکید بر این که در نظام مبتنی بر ولایت فقیه همه باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند، خاطرنشان کرد: رهبری در نظام اسلامی تعیین کننده هستند و مسؤولان به ویژه رییس جمهور نه باید یک قدم جلوتر و یک قدم عقب تر از ولی فقیه باشند.

وی با تأکید براین که دولت مجری سیاست های کشور است نه مبدع سیاست‌ها، تأکید کرد: رییس جمهور نباید در عرصه سیاست خارجی خودسرانه عمل کند.

آل اسحاق با تأکید براین که رییس جمهور در عرصه سیاست خارجه موظف به اجرای سیاست های رهبری نظام است، خاطرنشان کرد: رییس جمهور باید سیاست ها و گفتمان رهبری نظام را در عمل اجرایی کند.

وی با بیان این که عزت، آتیه و مصلحت مملکت ما در گرو اجرای صحیح خط و مشی، سیاست ها و رهنمودهای رهبری معظم انقلاب است، ادامه داد: متأسفانه مشکل دولت ها این است که خودشان را در جای رهبری نظام قرار می دهند و یک رییس جمهور باید بداند که تنها مجری است و سیاست‌گذار نیست.

آل اسحاق با تأکید براین که رییس جمهور کشور باید ببیند سیاست‌ها و گفتمان رهبری انقلاب چه خطی دارد و آن را پیاده کند، بیان داشت: رییس جمهور باید بداند که یک حدود مشخصی دارد و نباید از آن عدول کند.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید براین که رییس جمهور آینده باید بداند که مدیرعامل است و نه رییس هیأت مدیره، تأکید کرد: رییس هیأت مدیره را انقلاب و قانون اساسی مشخص کرده است.

وی تأکید کرد: گفتمان رییس جمهور در کشورمان باید در جهت گفتمان رهبری نظام باشد نه در مقابل رهبری نظام قرار گیرد.

آل اسحاق با بیان این که هر فردی که می خواهد رییس جمهور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود گفتمان، خط و مشی و نگاه او در حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید با گفتمان رهبری نظام هم زمان، هم جهت و هم سو باشد، به آرایش انتخاباتی فعلی در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه یا چهار ضلع در عرصه انتخاباتی داریم که شامل اصولگرایان، حامیان دولت و اصلاح طلبان هستند.

آل اسحاق با بیان این که با توجه به نظر سنجی‌های صورت گرفته همچنان اقبال عمومی با اصولگرایان است، ادامه داد: اصولگرایان حدود دو برابر گروه های دیگر در نزد مردم محبوبیت دارند.

وی مهم ترین مشکل فعلی اصولگرایان را تشتت دانست و خاطرنشان کرد: در ابتدای امر تعدد کاندیدا خوب بود، اما اگر تا پایان انتخابات این تعداد باقی بمانند این خطر بزرگی برای اصولگرایان است.

آل اسحاق تشتت در داخل اصولگرایان یک خطر بزرگ توصیف و بر ضرورت وحدت و همدلی میان این گروه تأکید کرد.

وی ادامه داد: اصولگرایان باید با پیدا کردن یک فرد اصلح در نهایت به وحدت برسند.

آل اسحاق در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این که امروز کشور با خطر داخلی و خارجی مواجه است، خاطرنشان کرد: باید صحنه را داغ کنیم و با انتخاب فردی اصلح بار دیگر زمینه حماسه آفرینی را در نظام فراهم کنیم.

وی با تأکید براین که با شعار نمی توان کشور را اداره کرد، افزود: همه کاندیداها باید برای ورود به این عرصه مهم برنامه ارائه دهند و مردم نیز باید از این افراد برنامه بخواهند.


منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، اصولگرایان ، کاندیدای احتمالی ، یحیی آل اسحاق ، نامزد احتمالی ، یارانه‌ها
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.