آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۲۵
زمان ارسال :‌ ۲۲:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : يادداشت
تعداد نظرات : 0

اصولگرایان و حماسه سیاسی

اصولگرایان و حماسه سیاسی انتیران: اصولگرایان چگونه می توانند به خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر خلق حماسه سیاسی و اقتصادی در سال 1392 لبیک گویند؟البته تکلیف ایجاد حماسه سیاسی و اقتصادی امری نیست که فقط انتظار تحقق آنها از اصولگرایان برود. طرح این موضوع در این یادداشت و مخاطب قرار دادن اصولگرایان به هیج روی به معنای آن نیست که سایر جریانات سیاسی اعم از آنان که درون قدرت قرار دارند یا در بیرون حاکمیت نظام هستند، تکلیفی از این بابت ندارند.

به عبارت دیگر سایر جریانات سیاسی اعم از اصلاح طلبان، چپ،طرفداران دولت، جبهه پایداری تا تشکل های مشخص سیاسی همچون روحانیت و روحانیون مبارز، موتلفه اسلامی، کارگزاران و.... همه صرفنظر از آنکه چه میزان در قدرت حضور دارند و چه میزان بیرون از قدرت قرار دارند هم می بایستی در این دو فقره دست به اقدامات  و تلاش هایی بزنند. اما در اینجا روی سخن اصلی خطاب به اصولگرایان است به عنوان اصلی ترین جریان سیاسی شریک و سهیم در قدرت و حاکمیت.

آنان چه اقدامی می توانند در حوزه سیاسی و اقتصادی انجام دهند که در پایان سال 92 بتوان گفت که اصولگرایان در این سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی آفریدند؟ کارها و اقدامات سیاسی و اقتصادی زیادی را می توان درنظر گرفت که چنانچه اصولگرایان موفق به اقدام آنها در این سال بشوند بدون تردید اقدامات ارزنده و شایسته ایی خواهند بود.

اما اگر قرار شود حماسه سازی و حماسه آفرینی شود،در آنصورت می بایستی آن گام ها و اقدامات تاریخ ساز و نقاط عطف محسوب شوند. با توجه به این نکته ظریف، به باور بنده حماسه سیاسی اصولگرایان در این سال می تواند یا درست تر گفته باشم ایجاد یک تحول بنیادی در فضای سیاسی کشور باشد.صرفنظر از آنکه کدام جریان سیاسی چه کردند و چه نکردند، کدام بار مسئولیت بیشتری بردوش دارند و بازکردن مجدد زخم های کهنه، واقعیت آنست که فضای سیاسی کشور بعد از انتخابات 22 خرداد 88 به شدت آکنده از بغض و کینه، دشمنی و اختلافات عمیق شد.

محو این وضعیت و سوق دادن فضای سیاسی کشور به حالت همدلی تعادل و وفاق(علیرغم داشتن دیدگاه های مختلف و حتی متعارض) و کاستی از دشمنی ها، یقینا حرکت در جهت خلق حماسه سیاسی می تواند باشد. ایجاد آشتی ملی بزرگترین ضرورت سیاسی کشور است و یقینا اقدام اصولگرایان در این راستا به معنای واقعی کلمه ایجاد یک حماسه سیاسی است. ایجاد آشتی و وفاق ملی بجای چهار سال بغض و کینه و دشمنی بدون تردید به عنوان یک حماسه سیاسی در تاریخ لقب خواهد گرفت.

اما در زمینه ایجاد حماسه اقتصادی اصولگرایان می توانند با جمع کردن و محو اقتصاد درمانده، فاسد و ناکارآمد دولتی و برقراری مناسبات اقتصاد آزاد که توانسته ظرف دو سه دهه گدشته معجزه خود را در کشورهای مالزی، هند، چین، ترکیه ،برزیل، مکزیک،آرژانتین،آفریقای جنوبی و کشورهای دیگر نشان داده و آنان را از مدار کشورهای در حال توسعه به اقتصاد های صنعتی موفق تبدیل نموده، یک حماسه اقتصادی تاریخی در کشور ایجاد نمایند.مسیر پیمودن حماسه سیاسی و اقتصادی برای اصولکرایان حاکم روشن است، می ماندواینکه آیا عزم و ارده جدی برای خلق حماسه درآنان وجود دارد یا نه؟

منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات ، اصولگرایان ، حماسه سیاسی ، صادق زیباکلام
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.