آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۳۰
زمان ارسال :‌ ۶:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

جو سیاسی انتخابات ریاست جمهوری بر شورا‌ها نگران کننده است

انتیران:  نایب رییس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت: انتخابات شوراها در این شرایط به شدت تحت تاثیر جو سیاسی انتخابات ریاست جمهوری قرار می گیرد.
 همشهری آنلاین، حسن بیادی روز سه شنبه در جریان پانصد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان این مطلب افزود: به حکم وظیفه نمایندگی مردم تهران، ری و شمیرانات وظیفه دارم اعلام کنم که جدایی مناطق چهاردانگه، باقرشهر، کهریزک و شهرقدس از تهران بزرگ و ایجاد شهرهای جدید در اطراف پایتخت تجربه‌ای ناموفق بود که آثار نابهنجاری از خود به جای گذاشته است.
وی ادامه داد: حداقل عوارض این جدایی‌ها، تثبیت و تقویت روند مهاجرت‌های غیر رسمی، ساخت و سازهای بی رویه و نابودی اراضی کشاورزی و باغات بوده است.
نائب رییس شورای شهر تهران ادامه داد: با کمال تاسف این تجربه ناموفق یک بار دیگر ملاک عمل و اقدام قرار گرفته و مجریان امور با سوء استفاده از عنوان تاریخی ری تصمیم به جدایی این منطقه از تهران گرفته‌اند.
بیادی ادامه داد: آنها تصمیم گرفتند که ری را از تهران و به عبارت دیگر، تهران را از ری تفکیک کنند و به دنبال آن بخشی از شمیرانات و عمدتا تجریش و منطقه یک را نیز به عنوان شهر شمیران از پایتخت جدا کنند. این اقدام ایضائی علاوه بر آثار و تبعات ناهنجار آن، ناشی از دلسوزی برای شهروندان ری و شمیرانات و یا اجرای قانون نبوده است بلکه به خاطر سودجویی گروه‌ها و جریان‌هایی بود که در صدد تخریب و نابودی اراضی کشاورزی و باغات، ساخت و ساز بی رویه و توسعه نابهنجار در این مناطق بوده است.
نایب رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه قطعا تصمیم‌سازان این اقدام نامبارک باید در آینده پاسخگو باشند، افزود: با اقدامات به موقع اعضای شورای شهر تهران و هوشیاری و حمایت شهروندان ری و شمیرانات و همینطور پیگیری‌های دیوان عدالت اداری و در نهایت اقدامات قانونی نمایندگان مجلس، یکپارچگی تهران بزرگ با حفظ هویت تاریخی و مذهبی شهرری حفظ شد.
بیادی گفت: اکنون در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری که به طور همزمان برگزار می‌شود، اگرچه بارها نارضایتی خود را از این امر عنوان کرده‌اند و با توجه به سیاسی بودن انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده‌اند که انتخابات شوراها در این شرایط به شدت تحت تاثیر جو سیاسی انتخابات ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت، اما با این حال شنیده‌ها حاکی از این است که بسیاری از دلسوزان و علاقمندان به خدمت در نهاد شوراها در صدد کاندیداتوری این نهاد هستند.
وی اظهار کرد: امیدوارم به دور از هرگونه بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی، در عرصه انتخابات شوراها نیز شاهد حضور باشکوه آحاد مردم باشیم و بتوانیم در جهت تثبیت و تقویت نهاد شوراها که برآمده از اسلام ناب محمدی و آرمان‌های امام خمینی و منویات مقام معظم رهبری است، اقدام کنیم و به این ترتیب حماسه سیاسی دیگری خلق کنیم.

منبع : همشهری آنلاین

كلمات كليدي : انتخابات ، شوراهای اسلامی ، جو سیاسی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.