آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۷۰
زمان ارسال :‌ ۱۵:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آل‌اسحاق:

سبک زندگی اسلامی درمان مشکلات فرهنگی است/فضای بداخلاقی زیبنده ایران اسلامی نیست

انتیران: یک عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان گفت: برای حل مشکلات کشور باید سبک زندگی اسلامی را در کشور اجرایی کرد و سبک زندگی اسلامی درمان مشکلات فرهنگی است.
یحیی آل‌اسحاق در اجلاس منطقه‌ای حزب موتلفه اسلامی در مازندران که با حضور دبیرکل این حزب و دبیران استانهای مازندران، گیلان، قزوین و گلستان درباره برنامه‌های فرهنگی خود اظهار کرد: متاسفانه بدترین ضربه‌ها در حوزه فرهنگی در زمان قاجار و حکومت ستمشاهی پهلوی در کشور ایجاد شد و یکی از حوزه‌های مدنظر دشمن برای ضربه به اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.
وی با تاکید بر اجرایی شدن سبک زندگی اسلامی در کشور خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای فرهنگ کشور برنامه‌ریزی کند و مدیری که این وزارتخانه را می‌خواهد اداره کند باید در تمام برنامه‌هایش فرهنگ اسلامی را رعایت کند. وزیر ارشاد باید دستش در دست مراجع و علما، حوزه‌های علوم اسلامی و هنرمندان به عنوان سه ضلع جهت‌ساز فرهنگی باشد.
آل‌اسحاق با بیان اینکه "مدیریت فرهنگی در کشور بسیار مهم است"، تاکید کرد: باید از فردی در مدیریت فرهنگی استفاده شود که انقلابی، متدین و کارآمد باشد. وزیر فرهنگی را در گذشته دیدیم که به لندن گریخته است. انتخاب مدیران فرهنگی که انقلابی و اسلامی باشد بسیار مهم است. حوزه های علمیه باید راه حل برای هنر به صورت اسلامی - ایرانی ارائه دهند زیرا از ارکان جهت ساز نظام هستند و نقشی ویژه دارند.
وی همچنین با اشاره به ناگذاری امسال اظهار کرد: حضور حماسی یعنی با حضور با اندیشه و نشاط و امید. باید در این دو حوزه الزامات یک حماسه را رعایت کرد. ضرورت دارد در دهه چهارم انقلاب اسلامی حماسه وار صحنه حضور داشت تا مشکلات کشور را از بر طرف کرد. دشمنان در طول سی سال گذشته هر نوع دشمنی با ما داشته اند انجام داده اند و نتوانستند به اهداف خود برسند و امروز ایران تهدیدی جدی برای منافع غربی ها زیاده خواهی های آنها است.
آل‌اسحاق با تاکید بر در نظر گرفتن یاد خدا در همه امور گفت: در همه مسائل از جمله مسائل حکومتی باید رنگ و بوی تقوا رعایت شود تا مشکلات حل می شود. موتلفه اسلامی در میان تمام احزاب و تشکل های سیاسی کشور در امور خود تقوا را رعایت می کند. همه در تصمیم گیری ها باید بدانیم چه قدر نیت ما خدایی است.
این عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان ادامه داد: مشکلات کشور در طرز تفکر و سپردن کار به غیر از اهلش است. نیروهای توانمند را کنار زده ایم و باید از تمام ظرفیت اجتماعی کشور استفاده شود. من در تمام حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... برنامه دارم.
رییس اتاق بازرگانی تهران در انتخابات ریاست جمهوری یکی از بزرگترین بیماری‌های کشور را فضای افسردگی دانست و افزود: افسردگی تمام انرژی را بر هم می زند و این درست نیست که کشور دچار افسردگی شود. باید فضای نشاط و امید در کشور ایوجود داشته باشد. دولت باید برای ایجاد نشاط در کشور برنامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه در فضای عمومی کشور شاهد برخی بداخلاقی ها هستیم که در شأن کشورمان نیست، ادامه داد: برخی رفتارها در مجلس و دولت نمونه این بداخلاقی ها است که باید اصلاح شود.
این عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان با اشاره به اینکه دولت باید درهمه حوزه ها برنامه داشته باشد یادآور شد: مملکت با شعار اداره نمی شود و ریز برنامه می خواهد و یکی از الزامات این راه داشتن تیم و گفتمان است.
وی همچنین با بیان اینکه باید بین فتنه‌گران و اصلاح‌طلبان تمایز قائل شد، خاطرنشان کرد: فتنه گران کسانی هستند که به نظام آسیب رساندند و حامیان این جریان نمی تواند در انتخابات آتی شرکت کنند.
آل‌اسحاق تصریح کرد: با توجه به این که امروز شرایط کشور به گونه ای است که در حوزه اقتصادی دچار مشکلاتی هستیم و همه مسائل نیز وابسته به موضوع اقتصاد است و من هم در حوزه اقتصاد اشرافیت بیشتری دارم و علاوه بر این در حوزه سیاسی نیز صاحب نظر هستم.
وی با بیان این که برنامه های رییس جمهور آینده باید با ظرفیت های جامعه منطبق باشد، خاطرنشان کرد: از جمله این مسائل واقعیت ها در حوزه اقتصادی است و رییس جمهوری آتی باید نسبت به این موضوعات به ویژه تحریم ها و فشار های بین المللی شناخت بیشتری داشته و برای رفع بحران ها برنامه‌ریزی کند.
آل‌اسحاق با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نمی توان از الگوی دیگر کشورها استفاده کرد، ادامه داد: الگوی اقتصادی که در کشورهای اروپایی در حال اجرا است به هیچ عنوان با شرایط جمهوری اسلامی سازگاری ندارد.
وی در پایان، بر ضرورت بهره گیری از الگوی بومی اسلامی ایران در حوزه اقتصاد کشور تأکید کرد و افزود: باید از الگویی برای ساماندهی حوزه اقتصاد کشورمان استفاده کنیم که با فضای آرمانی جمهوری اسلامی منطبق و مدل برنامه ریزی نیز باید اسلامی ایران و با آرمان های اسلامی و انقلابی سازگار بوده و همراه با دانش اقتصاد ایرانی باشد.

منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، ریاست جمهوری ، یحیی آل اسحاق ، مشکلات اجتماعی ، سبک زندگی اسلامی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.