آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۷۴۸۰
زمان ارسال :‌ ۱۶:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

رییس کمیته آموزش ستاد انتخابات:

آموزش مجریان انتخابات، موجب جلب اعتماد مردم خواهد شد

انتیران: رییس کمیته آموزش ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، سرعت، دقت و صحت در برگزاری انتخابات را از اهداف آموزش مجریان انتخابات و مردم عنوان کرد و اظهار کرد: آموزش مستمر و به موقع در خصوص مباحث مربوط به انتخابات، قطعا موجب جلب اعتماد و افزایش مشارکت مردم در این صحنه خواهد شد.
بهروز مهدوی گفت: بالا رفتن سطح اطلاعات آحاد جامعه و اطلاعات تخصصی دست‌اندرکاران انتخابات، تاثیر مثبتی در برگزاری انتخابات خواهد داشت و در نتیجه شاهد انتخاباتی آرام، قانونمند و شفاف خواهیم بود
وی با بیان این که وزارت کشور علاوه بر برگزاری انتخابات، موظف است بر اساس قانون، تمام اطلاعات مورد نیاز در رابطه با انتخاب مجریان را در اختیار عموم مردم قرار دهد، افزود: در راستای همپوشانی این وظیفه، آموزش مدیران و دست‌اندرکاران انتخاباتی نیز در دستور کار وظایف وزارت کشور قرار داده شده است.
مهدوی ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی نیز همزمان با سراسر کشور افراد واجد شرایط، با سابقه حضور در انتخابات و دارا بودن توانایی و تدبیر انجام امور آموزشی، برای شرکت در دوره آموزشی پنج روزه به عنوان مربی، به وزارت کشور معرفی شدند که در نهایت 11 نفر در دو بخش فناوری اطلاعات و قانون انتخابات پس از طی مراحل آموزشی، موفق به اخذ گواهی شدند.
رییس کمیته آموزش ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در خصوص زمان‌بندی آغاز بحث آموزش در استان، گفت: بر این اساس، آموزش دست‌اندرکاران امر انتخابات، حتی نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری که بر سر صندوق‌ها حضور خواهند داشت؛ از 24 فروردین در سراسر استان آغاز خواهد شد.
مهدوی در ادامه با بیان این که طرح جامع آموزش انتخابات در دو بخش آموزش مجریان و دست‌اندرکاران و آموزش آحاد مردم، اجرا خواهد شد، اظهار کرد: در رابطه با آموزش مجریان، همایش‌های منطقه‌ای و استانی برای کارشناسان فناوری اطلاعات و کارشناسان انتخابات، در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی در خصوص آموزش آحاد مردم نیز تصریح کرد: بحث آموزش آحاد جامعه طبق قانون انتخابات جزو وظایف صدا و سیما قرار گرفته و طبق این قانون سازمان صدا و سیما موظف به پخش مصاحبه مسئولان انتخاباتی و اطلاع‌رسانی در خصوص بحث‌های آموزشی است.
مهدوی افزود: بحث آموزش از طریق دانشگاه‌ها و ائمه جماعت استان نیز با برگزاری همایش‌های موضوعی و همچنین ارایه مطالب آموزشی از طریق خبرگزاری‌ها و مطبوعات نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، آموزش مجریان انتخابات
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.