آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۹۸۱۲
زمان ارسال :‌ ۲۳:۰۰ ۱۳۹۲/۲/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

از اول انقلاب تاکنون چه تعداد کاندیدا تأیید صلاحیت شده‌اند؟+ نمودار

از اول انقلاب تاکنون چه تعداد کاندیدا تأیید صلاحیت شده‌اند؟+ نمودار بر خلاف هفته‌ها و ماه‌های گذشته که هر روز و شب، صحبت و گفت‌‌و‌گوی جدیدی از کاندیداهای بی‌شمار انتخابات ریاست جمهوری منتشر می‌شد، این روزها کاندیداها در حالت خوف و امیدواری به سر می‌برند و منتظرند تا نتیجه بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اعلام شود.


در این میان، علاوه بر سکوت نسبی کاندیداها و انتظار برای اعلام وضعیت صلاحیت‌ها، کناره‌گیری افراد از انتخابات هم به تدریج آغاز می‌شود. به برخی از کاندیداها احتمالا خبرهایی می‌رسد که صلاحیتشان احراز نخواهد شد و پیش از اعلام، خود کناره‌گیری کنند و برخی هم نه از روی اجبار که دواطلبانه از انتخابات کناره‌گیری می‌کنند.

اما طبیعتا همه متفق‌القول می‌دانند ‌از افراد بی‌شماری که در انتخابات ریاست جمهوری ‌نام‌نویسی کردند، جز شمار معدودی رجل سیاسی که توان مدیریت کلان کشوری را داشته باشد، بقیه صلاحیتشان احراز نخواهد شد. در ‌دوره‌های گذشته نیز همواره چنین بوده و آمار و ارقام در این زمینه به خوبی گواه این مسأله است.

در سال 1388 از میان 471، کاندیدایی که برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ‌نام‌نویسی کردند، ‌چهار نفر صلاحیت رقابت در دور نهایی این انتخابات را داشتند. در سال 1384 از میان 1006 نفری که ‌نام‌نویسی کردند، ‌هشت نفر دارای صلاحیت بودند و در سال 1380 هم‌ 807 نفر ‌ده نفر این صلاحیت را داشتند. نمودار زیر همه این سال‌ها و تعداد کاندیداهای صاحب صلاحیت را نشان می‌دهد.

منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، رد صلاحیت ، نمودار
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.