آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۲۹۸۵۶
زمان ارسال :‌ ۱۱:۰۰ ۱۳۹۲/۲/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

نامزدها در مسیر پاستور

رئیس‌جمهور باید کسی باشد که میل‌های پرتابی احمدی‌نژاد را بگیرد

انتیران: چندین فعال سیاسی، تصویرهایی از وظائف رئیس‌جمهور بعدی را نشان داده‌اند. در حالی که پر امضاترین بیانیه‌های انتخاباتی مجلس امروز منتشر شده‌اند، راه شکست رفسنجانی در فضای رسانه‌ای آموزش داده می‌شود و فرزندان وی نیز نقش خود را در این مسیر ایفا می‌کنند.
امروز یکشنبه محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داده است که من پیشنهاد مجمع 400 نفره از نخبگان سیاسی، اقتصادی، نمایندگان مجلس و اساتید حوزه را دادم که اصولگرایان باید در جمع این نخبگان که از هر گروه 100 نفر خواهند بود، به سئوالات نخبگان پاسخ دهند ، نمره بگیرند و منتخب نخبگان محور بشود. این پیشنهاد برای جلوگیری از هزینه کردن نظام جمهوری اسلامی برای موضوع مهمی مثل انتخابات ریاست جمهوری اهمیت دارد.
در شرایطی که فضای کار رئیس جمهور بعدی از سوی بعضی نامزدها توصیف و برنامه‌های آنها برای آن توضیح داده می‌شود، حجت‌الاسلام مهدی طائب اظهار داشته است: زمانی یک پهلوان وارد گود ورزش باستانی شد اما دید کسی وی را تحویل نگرفته و مشغول تماشای چرخ زدن یک جوان کم سن و سال هستند. پهلوان برای آن که جایگاه خود را نشان دهد میلی با وزن بسیار سنگین را به هوا پرت کرد اما آن را نگرفته و گفت همان کسانی را که تشویق می‌کنید، آن را از هوا بگیرند.
احمدی‌نژاد در مثل کار کردن مانند همان پهلوانی است که میل‌های سنگین بسیاری پرتاب کرده و گرفتن آنها کار هر کسی نیست. کسی که بعد از احمدی‌نژاد رئیس جمهور می‌شود باید قادر باشد شیراز ماشین را روشن کرده و چند ساعت بعد آن را در مشهد پارک کند در حالی که برخی از کاندیداهای فعلی تا شاه‌چراغ که بروند باید کنار بزنند و استراحت کنند.
طائب تصریح کرده: احمدی‌نژاد مرحله نخست یارانه‌ها را اجرا کرد اما مرحله دوم که سخت‌تر است مانده، قول داد همه را خانه‌دار کند اما چند هزار مسکن مهر به دلیل نبود اعتبار با 70 تا 80 درصد پیشرفت معطل مانده است. سهام عدالت را نام‌نویسی کرده اما به کسی سود نپرداخته و بسیاری از کارهای سنگین دیگر که رئیس جمهور بعد باید انجام دهد.
احمدی نژاد رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که توصیه شما به شورای نگهبان در آستانه برگزاری انتخابات چیست؟ گفته: بالاخره همه سلایق در انتخابات حضور داشته باشند تا مردم بتوانند به خوبی انتخاب کنند. طائب در جای دیگری گفته است: دعا کنید که احمدی نژاد بعد از رد صلاحیت مشایی از شورای نگهبان به قانون تمکین کند که در این صورت بینی آمریکا به خاک مالیده می شود.
البته این تنها واکنش ممکن احمدی‌نژاد نیست. مهدی ‌محمدی نویسنده سابق کیهان گفته است: متافیزیک فرقه‌ای احمدی نژاد او را وادار خواهد کرد که به رد صلاحیت مشایی واکنش حداکثری نشان بدهد. این اتفاق که افتاد، او عملا از طریق حمله به نظام برای هاشمی ظرفیت سازی خواهد کرد. در نتیجه احمدی نژاد می‌شود یک عضو ستاد هاشمی!
اساتید مهدی محمدی در کیهان نیز امروز در سرمقاله خود از شورای نگهبان خواسته‌اند قاطعانه و به شیوه «مرگ یک بار و شیون یک بار» با خائنان برخورد کند. کیهان در توضیح نوشته است: آنها اصلا برای همین آشوب‌انگیزی و هزینه‌تراشی می‌آیند و اکنون که چنین است چرا باید برای قانون‌شکنی آنان مجال و مصونیت فراهم کرد؟ مرگ یک بار و شیون یک بار. مردم و نظام 4 سال پیش هزینه برخورد با جریان نفاق را داده‌اند و با این وصف چرا باید دوباره از سوراخ فتنه گزیده شوند و دوباره هزینه بدهند؟ آیا آنها کمترین نشانه‌ای از صداقت و ندامت نشان داده‌اند؟
در حالی که باهنر معتقد است در مورد هاشمی آمدن به مصلحت نبود و نباید وارد انتخابات می‌شد، عبدالوحيد فياضي نماینده مجلس از انصراف علي اکبر هاشمي رفسنجاني خبر داده و تاکيد کرده :امروز تعدادي از نمايندگان مجلس در صحن علني از انصراف آقاي هاشمي خبر دادند که البته مجلس از صحت آن اطلاعي ندارند. بنده حدس مي زنم هاشمي به نقطه اي رسيده است که از کانديداتوري انصراف دهد البته بايد بگويم ايشان از ابتدا نيز قصد کانديداتوري نداشتند اما به دليل در خواست هايي که شد آقاي هاشمي وارد رقابت شدند. هر چند گفته مي شود ايشان انصراف داده است.
تئوری‌های شکست رفسنجانی در انتخابات نیز در حال بررسی است. مهدی محمدی ضمن اصرار بر این که جریان انقلاب برای شکست رفسنجانی نیازی به احمدی‌نژاد ندارد، تاکید می‌کند که «دو قطبی هاشمی- مشایی شکل نخواهد گرفت؛ چرا که این دو تفاوتی در مبانی ندارند».
اگر چه یادآوری پیشینه هاشمی رفسنجانی در دوره ریاست جمهوری به مردم کلید شکست وی در انتخابات تعیین شده است، بخشی از خانواده وی در حال ایفای نقش خود در این مسیر هستند. نقل شده است که مهدي هاشمي به دنبال کارگردان فيلم انتخاباتي پدرش است و این در حالی است که امروز مطرح شده است که کيومرث پوراحمد ساخت فيلم تبليغاتي هاشمي را برعهده گرفته است.
تیم فیلمسازان ولایتی شلوغ‌تر است. گروهی از فیلمسازان همچون محسن علی اکبری تهیه‌کننده، محمدحسین لطفی کارگردان، محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده، حامد عنقا نویسنده، جمال شورجه کارگردان و تهیه‌کننده، فریدون جیرانی کارگردان و نویسنده ساخت دو فیلم انتخاباتی علی اکبر ولایتی نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری را می‌سازند.
چند نماینده مجلس هم با صدور بیانیه ای از حضور هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قدردانی و حمایت کرده‌اند. این تنها بیانیه مجلسی‌ها نیست. بیش از ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در حمایت از مواضع آیت‌الله جنتی در مقابله با اشرافی‌گری بیانیه‌ای صادر کردند. اما پرامضاءترین بیانیه مجلس در جهت دیگری امضا شده است. علی‌لو نماینده مجلس با بیان اینکه بنده پس از تهیه نامه‌ای با محمد حسن ابوترابی صحبت کرده‌ام،‌ گفت: در صحبتی که با وی داشتم، به او گفتم که تا ساعتی پیش ۱۲۰ نماینده این نامه را امضا کرده بودند اما در حال حاضر تعداد امضاها به ۱۸۰ تن رسیده است. بعد از صحبتی که با ابوترابی داشتم، به نظر می‌آید که برای انصراف تصمیم گرفته، اما تاکنون رسما اعلام نکرده است.
حدادعادل دیگر نماینده مجلس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم تاکید کرده: اگر آرای جلیلی بالا برود فرقی میان خودمان و او از نظر ائتلاف قائل نیستیم، چرا که بنای ما جلوگیری از تکثر کاندیداها در میان اصولگرایان است. نه اینکه فقط بنده، ولایتی و قالیباف انتخاب شویم. فلسفه ائتلاف ایجاب می‌کند که اگر آرای کسی بالا برود به آن توجه کنیم.

منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، محمود احمدی نژاد ، نامزدهای انتخاباتی ، مهدی طائب
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.