آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۲۱۹۴
زمان ارسال :‌ ۱۸:۳۰ ۱۳۹۳/۶/۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

سه گروه اصولگرا روز پنجشنبه گردهمايي جداگانه‌يي برگزار كردند

تكاپوي اصولگرايان براي انتخابات مجلس دهم

اصولگرايان يك سال زمان لازم داشتند تا بتوانند شكست در انتخابات رياست‌جمهوري را هضم كنند. آنان چند وقتي است كه به اين نتيجه رسيده‌اند كه اگر بخواهند با همان سازوكار پيشين، گفتمان خود را در معرض انتخاب توده‌هاي اجتماعي قرار دهند، انتخابات مجلس را همچون انتخابات رياست‌جمهوري‌ خواهند باخت.

اصولگرايان اما نمي‌خواهند كه همچون انتخابات سال 76، متن قدرت را با حاشيه‌نشيني تعويض كنند و از همين رو با وجود همه مشكلات و مصايبي كه پيش روي خود دارند مي‌خواهند كه مانع بازگشت اصلاح‌طلبان به سپهر سياسي ايران شوند.

اينچنين است كه حتي اگر آبشان با يكديگر به يك جوي نرود تا اسمي از اصلاحات و اصلاح‌طلبان به ميان و ميدان مي‌آيد، بيش از پيش دم از «وحدت استراتژيك» مي‌زنند. اين در حالي است كه اصلاح‌طلبان هرگز براي رقابت سياسي از موقعيت و شرايط يكسان با اصولگرايان برخوردار نبوده و براي بازيگري سياسي و نمايندگي پايگاه مقتدر اجتماعي خود همواره بايد از هفت‌خوان «تهديدها و تحديدها» راه چاره‌يي مي‌يافته‌اند.

 حالا اما اصولگرايان از اصلاح‌طلبي در غل و زنجير هم در هراسند چرا كه به زعم اصولگرايان همين اصلاح‌طلبي نصفه و نيمه با اشارتي توانست حسن روحاني را از قعر جدول شانس دارندگان رسيدن به پاستور به رياست‌جمهوري برساند. اصولگرايان بر همين اساس مي‌دانند كه اگر كمي فضا براي اصلاح‌طلبان باز شود و آنان بتوانند دوباره با هواداران خود ارتباط منسجم و مستقيم داشته باشند ديگر جايي برايشان در ميدان سياست ايران باقي نخواهد ماند.

 بر همين اساس سه جريان اصولگرا از روز پنجشنبه براي پيش‌گيري از شكست دوباره و متمل خود در انتخابات مجلس دهم در قالب گردهمايي، كنار يكديگر نشستند تا هر چه سريع‌تر راهبردها و راه‌حل‌هاي خود را براي مقابله با اصلاح‌طلبان بيايند. از همين رو جامعه اسلامي مهندسين با دبيركلي محمد رضا باهنر، جمعيت رهپويان با سخنراني غلامعلي حداد عادل و همايش همگرايي اصولگرايي با سخنان سيد رضا تقوي در يزد، تكاپوي خود براي انتخابات مجلس دهم را كليد زدند.


منبع : روزنامه اعتماد

كلمات كليدي : انتخابات مجلس ، مجلس دهم ، احزاب اصولگرا ، وحدت اصولگرایان ، اصلاح طلبان ، گردهمایی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.