آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۲۲۲۲
زمان ارسال :‌ ۲۱:۰۰ ۱۳۹۳/۶/۱۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آغاز فعالیت اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها برای انتخابات مجلس / هماهنگی بین اعضای ندا وجود ندارد

عضو جبهه منحله مشارکت معتقد است اولویت اصلی اصلاح طلبان کمک به دولت روحانی برای اجرای وعده‌هایش است.

حمیدرضا جلایی‌پور فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با روزنامه اصلاح طلب اعتماد در مورد اولویت اصلاح‌طلبان در شرایط سیاسی روز کشور گفت: الان هم مهم‌ترین کار اصلاح‌طلبان کمک و حمایت از دولت (در برابر هجوم افراطی‌ها) در اجرای وعده‌هایش است. همچنین اصلاح‌طلبان کوشش خواهند کرد که انتخابات مجلس آینده پرشور و رقابتی شود و در عین حال مردم را تشویق کنند که نمایندگان معقول و غیرافراطی را به مجلس بفرستند. اصلاح‌طلبان در شرایط امنیتی یک سال قبل از انتخابات ۹۲ خود را جمع کردند و انسجام‌شان را نشان دادند و این را ادامه می‌دهند.
 
وی همچنین به انتقاد از تأسیس تشکل ندا پرداخت و اظهار داشت: به اینکه یک تعدادی می‌خواهند یک جمعی داشته باشند به لحاظ حق قانونی که اشکال ندارد. ولی از لحاظ وزن سیاسی و اجتماعی کار آنها اصلا با عارف قابل مقایسه نیست. آقای عارف را با آقای خرازی مقایسه نکنید. عارف یک عقبه بروکرات پاکیزه دارد، در افکار عمومی شناخته‌شده است و در میان نخبگان کشور مورد اعتناست. حزب ندا یک جریان سیاسی معتنابه نیست و تا اینجا بیشتر اعلام علاقه چند نفر نه‌چندان هماهنگ به کار سیاسی است.
 
جلایی‌پور در مورد نقش دولت در معرفی اصلاح طلبان نیز می گوید: بدنه انتخاباتی اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ هشیارتر شده است. دولتی هم که اصلاح‌طلب‌ها و میانه‌روها به مردم معرفی کرده‌اند در مجموع دارد خوب کار می‌کند.
 
عضو جبهه منحله مشارکت اقدام رئیس جمهور برای استیضاح وزیر علوم و معرفی نجفی برای سرپرستی وزارت علوم را مورد تأیید اصلاح‌طلبان دانست و معتقد است این اقدام موجبات رضایت اصلاح‌طلبان را فراهم کرده است.
 
وی در این باره می‌گوید: مجلس فرجی دانا راکه وزیر موفق روحانی بود استیضاح کرد، اما آقای روحانی شب قبل حکم آقای نجفی را امضا کرده بود. این اقدام باعث می‌شود بدنه رای‌دهنده به ایشان، دچار یأس نشود. آقای نجفی چیزی کمتر از فرجی‌دانا ندارد.
 
جلایی‌پور در مورد فعالیت اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس به هماهنگی نیروهای اصلاح‌طلب در شهرستان‌ها اشاره کرده و اظهار داشت: هماهنگی در میان فعالان شهرستان‌ها هم بهتر شده است. در شهرستان‌ها خیلی از جوان‌ترها علاقه به فعال شدن در جریان انتخابات مجلس را دارند.منبع : روزنامه اعتماد

كلمات كليدي : مجلس شورای اسلامی ، مجلس دهم ، اصلاح طلبان ، حمیدرضا جلایی پور ، ندا
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.