آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۲۲۷۶
زمان ارسال :‌ ۲۳:۴۵ ۱۳۹۳/۶/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

انتخابات میاندوره‌ای در حوزه انتخابیه تفت و میبد برگزار می شود؟


یزد رسا نوشت:

دولت یازدهم از همان روزهای آغازین فعالیت، مدام بر طبل انتقادهای تند و گاه بی پایه از دولت سابق کوبیده است به گونه‌ای که به نظر می‌رسد یکی از دلایل این همه انتقاد از دولت نهم و دهم، ناتوانی دولتمردان جدید از پاسخگویی به برخی انتظاراتی است که خود در مردم ایجاد کرده‌اند. فراموش نکرده‌ایم که رئیس جمهور محترم کنونی در ایام تبلیغات انتخاباتی و پس از آن، بارها به صراحت یا تلویح، از آن‌چه بی‌تدبیری در دولت سابق می‌نامید، انتقاد کرده و وعده داده بود که در دولت یازدهم کارها با مشورت و تدبیر انجام شود؛ اما عملکرد دولتمردان گرانقدر نشان داد که به رغم شعارهای جذاب و موج های تبلیغاتی به راه انداخته شده، رفتار این دولت در موارد متعدد سنخیت چندانی با شعارهایی چون «تدبیر» و «کار کارشناسی» و ... نداشته است.

برای نمونه، اصل و شیوه توزیع سبد کالا، از جمله عام‌ترین مواردی است که توده‌های گوناگون جامعه، بی‌تدبیری‌ها در آن را با تمام وجود لمس کردند و بعینه فاصله بین شعارهای جذاب تا عمل را دریافتند. عملکرد دولتمردان در این زمینه چنان غیرقابل بود‌ که ناخواسته وهن و نارضایتی بسیاری از مردم را در پی داشت.

کار به جایی رسید که رسانه های خارجی با نشان دادن تصاویر صف‌های طولانی مردم برای دریافت سبد کالا، آن را ابزار مناسبی برای سیاه‌نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران و هموطنانمان قرار دادند و حتی مسؤولان یکی از کشورهای همسایه با تمسک به تصاویر مربوط به صف‌های دریافت سبد کالا، از مردم کشورشان خواسته بود تا قدر حکومت خود را بدانند!

همان زمان بود که برخی صاحبنظران به کنایه به دولت یازدهم گوشزد کردند که «تدبیر» خود در مساله پیش‌ پا افتاده‌‌‌ای چون توزیع سبد کالا را ببیند و در نقد دولت پیشین از جاده انصاف خارج نشود.

یکی از آخرین نمونه‌ها از این‌ بی‌تدبیری‌ها در دولت «تدبیر وامید»، عملکرد متصدیان محترم درباره اصل برگزاری انتخابات میاندوره‌ای در حوزه انتخابیه تفت و میبد است. در حالی‌که افزون بر یکسال‌ از درگذشت‌ حجت‌الاسلام و المسلمین‌ سید جلال یحیی‌زاده، نماینده شریف مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و این دو حوزه انتخابیه از داشتن نماینده در مجلس محروم هستند، در این مدت تصمیم‌های متغیری از سوی متصدیان مربوط در سطح محلی وملی اعلام شده است. به عبارتی دیگر، در حالی که چند ماه قبل، از نامزدهای احتمالی در خواست شده بود برای ثبت نام در انتخابات، از سمت‌های خود استعفا کنند و  22شهریور موعد ثبت نام اعلام شده بود، هفته گذشته سخنگوی شورای نگهبان از درخواست وزارت کشور برای برگزارنشدن این انتخابات خبر داد! البته با اعتراض مردم و برخی نمایندگان به این تغییر تصمیم وزارت کشور و تاکید بر وظیفه قانونی این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات میاندوره ای در حوزه انتخابیه تفت و میبد به منظور کاهش مشکلات مردم این حوزه، وزارت کشور تصمیم به برگزاری انتخابات گرفته است؛ تصمیمی که امید می رود بر خلاف موارد مشابه، پابرجا بماند و با اعمال برخی سلیقه ها دوباره مردم در مسلخ بلاتکلیفی قرار نگیرند.

به راستی اگر این گونه تزلزل در تصمیم از سوی دولتمردان سابق رخ می داد، برخی دولتمردان کنونی و رسانه‌های زنجیره‌ای که این‌ گونه به انتقاد از دولت نهم و دهم می پردازند، چه واکنشی نشان می دادند؟! ‌


منبع : دولت بهار

كلمات كليدي : انتخابات مجلس ، مجلس نهم ، انتخابات میاندوره ای ، نهاوند ، میبد
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.