آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۲۴۶۰
زمان ارسال :‌ ۶:۰۰ ۱۳۹۳/۹/۱۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

جوانفکر: امیدواریم آن اتفاق لازم در نظام حادث شود تا احمدی نژاد مجاب به حضور در انتخابات شود

متن مصاحبه علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق کشورمان با هفته نامه مثلث را در ادامه می خوانید:
 
علی اکبر جوانفکر از افرادی است که همچنان در کنار رئیس جمهور سابق مانده و از او دفاع می کند. جوانفکر پیش از این مصاحبه ای باهفته نامه مثلث داشت که گفته بود به احمدی نژاد توصیه خواهد کرد که به قدرت بازگردد. او اما حالا می گوید دیگر مانند گذشته فکر نمی کند و به این نتیجه رسیده که با شرایط فعلی، بازگشت احمدی نژاد متضمن منافع ملت ایران نخواهد بود. با او گفت و گویی در همین مورد انجام دادیم که در ادامه می آید.
 
آقای دکتر در هفته گذشته خبری از سوی یکی از نزدیکان آقای سید محمد خاتمی مطرح شد، مبنی بر اینکه آقای احمدی نژاد تماسی با رئیس جمهور سابق داشته اند و در این تماس مسائلی مطرح شده است. آیا شما این خبر را تایید می کنید؟
  خیر، این ادعا صحت ندارد. هیچ تماسی بین دکتر احمدی نژاد و جناب آقای خاتمی برقرار نشده است.
 
در صورت تکذیب این خبر، علت طرح آن و نیز پرداختن فراوان به آن توسط اصلاح طلبان چیست؟
  پاسخ به این سوال باید از کسانی مطالبه شود که این ادعا را مطرح کرده اند. با این حال شخصا چنین استنباط می کنم که ادعاهای صورت گرفته؛ انعکاس دهنده نوعی ترس و نگرانی از سوی برخی مدعیان اصلاح طلبی بود.
 
برخی می گویند آقای احمدی نژاد در پی ائتلاف با اصلاح طلبان است. برخی هم می گویند علت تماس ها یا دیدارهای احتمالی ترمیم روابط است. کدام یک از این دو گمانه به واقعیت نزدیکترند؟
  این گونه گمانه زنی های سیاسی و غیرقابل توجیه را می توان برآمده از بی اطلاعی و فقدان فهم و شناخت صحیح تلقی کرد. کسانی که از مناسبات عاطفی و اخلاقی میان دکتر احمدی نژاد و جناب آقای خاتمی به دنبال ردپای منافع سیاسی هستند، سخت در اشتباهند.
 
آقای دکتر محمود احمدی نژاد اخیرا دیداری با آقای سید حسن خمینی داشته اند. گفته شده در این دیدار بحثی مطرح شده در مورد لزوم دیدار رئیس جمهور سابق با آقایان هاشمی و خاتمی. آیا این خبر صحت دارد؟ و دیگر اینکه علت دیدار ایشان با تولیت آستان مقدس حضرت امام مباحث سیاسی بوده یا صرفا مربوط به ماجرای هدایای دوران ریاست جمهوری بوده است؟
  روابط عاطفی و محبت آمیزی میان دکتر احمدی نژاد و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی وجود دارد و آن دو به تناوب و در موضوعات مختلف با یکدیگر گفت وگو و رایزنی می کنند. دیدار رئیس جمهور سابق از حرم امام خمینی (ره) به دعوت تولیت آستان حضرت امام و فقط برای بازدید از روند فعالیت های عمرانی در دست انجام، صورت گرفت. از سوی دیگر توجه داشته باشید که آقای احمدی نژاد هیچ گاه با آقایان هاشمی و خاتمی جمع بسته نمی شوند، اما این امر مانع روابط اخلاقی و محترمانه میان آنها نیست. بزرگان عالم سیاست، باید رقابت با رعایت اخلاق را بیشتر تمرین کنند.
 
آقای دکتر! آنچه اکنون در محافل سیاسی به عنوان گمانه ای محتمل مطرح است این است که آقای محمود احمدی نژاد تمایل فراوانی به بازگشت به قدرت رسمی دارند. مطرح است که ایشان بنا دارند برای انتخابات مجلس کاندیدا شوند یا فهرست بدهند. آیا شما چنین تمایلی را در ایشان مشاهده می کنید؟
  خیر، چنین تمایلی در ایشان ندیده ام.
 
آیا جناب دکتر احمدی نژاد در جمع حامیانش از بازگشت به عرصه سیاسی در حوزه رسمی سخن گفته اند؟ آیا به صورت مشخص ایشان فعالیت هایی را در مورد انتخابات آغاز کرده اند؟
  دکتر احمدی نژاد تا کنون هیچ سخنی که حاکی از تمایل ایشان برای بازگشت به عرصه قدرت باشد، بر زبان نیاورده اند. فعالیت های انتخاباتی نیز قهرا یک امر مخفی و پنهان نیست و با نمودهای واضح بیرونی همراه است، بنابراین وقتی فعالیت های رئیس جمهور سابق چنین تصویری را به دست نمی دهد، این گونه ادعاها قابل اعتنا نخواهد بود.
 
شما در مصاحبه قبلی با بنده، گفته بودید که در مقام مشورت به آقای احمدی نژاد توصیه خواهید کرد که برای انتخابات کاندیدا شوند. آیا همچنان بر همان نظر خود پایدار هستید؟
  خیر، بر نظر قبلی خودم پایدار نیستم. به این نتیجه رسیده ام که تا وقتی کشور در یک مدار بسته مدیریت می شود و در بر همان پاشنه ای می چرخد که حوادث غم انگیز دو سال آخر کشور در دولت دهم را رقم زد، بازگشت دکتر احمدی نژاد، متضمن منافع ملت ایران نخواهد بود.
 
شما گفته بودید آقای احمدی نژاد همچنان با استقبال عمومی مواجه است و بدنه اجتماعی خود را دارد. گفته بودید که هر چه از دولت آقای روحانی بگذرد حجم رجوع به رئیس دولت قبل و درخواست برای بازگشت بیشتر خواهد شد. آن مصاحبه در ماه های ابتدایی دولت بود، آیا هنوز همان نظر را دارید؟
  بله، بر این باور هستم که دولت آقای روحانی، یک دولت شکست خورده است. در هیچ یک از حوزه های مدیریتی کشور نمره قبولی نگرفته است. امروز مردم ایران بیش از هر زمان دیگری قدر و قیمت دولت دکتر احمدی نژاد را می دانند و بسیاری از مردم نیز آشکارا خواستار بازگشت مجدد ایشان به جایگاه ریاست جمهوری هستند زیرا در عمل فهمیده اند که اداره کشور با حفظ حیثیت و شأن و شخصیت ممتاز ملت ایران، مستلزم حضور عناصر سیاسی و اقتصادی بلند قامت تری است.
 
افراد شاخص اصولگرا از جمله آقای باهنر گفته اند که تمایلی به بازگشت آقای احمدی نژاد ندارند و از ایشان هیچ حمایتی توسط اصولگرایان صورت نخواهد گرفت. برخی اشخاص دیگر اصولگرا هم این اظهارنظر را تکرار کرده اند. آیا اگر فرض را بر کاندیداتوری دکتر احمدی نژاد بگذاریم، اصولگرایان در نهایت از آقای احمدی نژاد اعلام برائت خواهند کرد؟
  اگر فرض را بر این بگذاریم که دکتر احمدی نژاد قصد بازگشت به عرصه مدیریت اجرایی کشور را داشته باشند، در آن صورت برای مراجعه به آرای مردم چه نیازی به حمایت اصولگرایان خواهند داشت؟ من فکر می کنم که مدعیان اصولگرایی و اصلاح طلبی، در نگاه سیاسی مردم هیچ جایگاه معناداری ندارند و حمایت هر کدام از آنها از دکتر احمدی نژاد، نمی تواند منجر به افزایش رای ایشان شود. برخی افراد با علم به این حقیقت، می خواهند عرصه انتخابات از شخصیتی مانند دکتر احمدی نژاد خالی باشد تا آنها بتوانند به اهداف خود برسند.
 
برخی گلایه های اصولگرایان از احمدی نژاد به دلیل حمایت ایشان از آقای مشایی است اما در آخرین اظهارنظرها آمده است که آقای مشایی دیگر قصدی برای بازگشت به سیاست ندارد. آیا این مساله موجب تجدید نظر اصولگرایان در مورد احمدی نژاد خواهد شد؟
  مخاطب شما در این سوال بنده نیستم، بلکه همان کسانی هستند که چنین ادعایی را مطرح کرده اند.
 
اگر مذاکرات هسته ای منجر به توافق شود موجب ریزش طرفداران و حامیان آقای احمدی نژاد می شود؟
  لطفا واقع بین باشید و برپایه فرضیات واقعی که احتمال وقوع بیشتری دارند، به طرح سوال بپردازید.
 
اصلاح طلبان معتقدند که در بدنه اجتماعی بیشترین آرا متعلق به آنهاست و رای آقای روحانی هم از همان طیف حاصل شده است. اگر بنا بر مقایسه باشد به نظر شما حامیان آقای احمدی نژاد در اکثریت هستند یا اصلاح طلبان؟ از منظر دیگر آیا ما در انتخابات آتی شاهد دو قطبی اصلاح طلبان و احمدی نژادی ها خواهیم بود؟ به یک معنا آیا احمدی نژاد همچنان یک قطب سیاست ایران است؟
  همه می دانند که آقای روحانی در طیف مدعیان اصلاح طلبی تعریف نمی شود. عجیب است که آنها در تلاش هستند تا کسی را به خودشان بچسبانند که به صورت ناپلئونی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 پیروز شده و در عمل ناکارآمدی آشکار خویش را به اثبات رسانده است. اگر اصلاح طلبان، مدعی داشتن پایگاه اجتماعی باشند، باید از آقای روحانی و دولت او فاصله بگیرند تا در دور آینده، حرفی برای گفتن داشته باشند. به هر حال فکر می کنم در بن بست سیاسی پیش رو، هم اصلاح طلبان و هم مدعیان اصولگرایی، فاقد ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به یک قطب سیاست هستند.
 
آیا ممکن است آقای احمدی نژاد شخصا کاندیدای مجلس شوند؟
  تا به حال چنین انگیزه ای را در ایشان مشاهده نکرده ام.
 
آیا ممکن است آقای احمدی نژاد فهرست خاصی برای مجلس دهم بدهند یا از فهرستی اعلام حمایت کنند؟
  دکتر احمدی نژاد از عینکی که شما به صحنه کشور می نگرید، استفاده نمی کنند و با نگاهی کاملا متفاوت روند امور را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند.
 
در نهایت برای آخرین سوال آیا باید از هم اکنون به نامزدی آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری فکر کنیم؟
  به نظر می رسد فکر کردن یک امر بدون اشکال باشد و هر کس آزاد است از نگاه خود به صحنه انتخابات بپردازد. شما هم مثل میلیون ها نفر دیگر می توانید به نامزدی آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری فکر کنید و ما هم امیدواریم که آن اتفاق لازم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حادث شود تا ایشان به حضور در انتخابات مجاب گردند.  منبع : دولت بهار

كلمات كليدي : انتخابات ، مجلس ، مجلس دهم ، محمود احمدی نژاد ، علی اکبر جوانفکر
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.