آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۲۹۷۸
زمان ارسال :‌ ۲۰:۰۰ ۱۳۹۴/۲/۲۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

دبیرکل حزب ندای ایرانیان:

فرهنگ‌سازی در موضوع پول‌های کثیف باید مورد توجه قرار گیرد

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: آن نماینده‌ای که با صرف هزینه‌های هنگفت وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود دیگر نماینده مردم نیست، بلکه نماینده سرمایه و پولی است که به واسطه آن پول و سرمایه وارد مجلس شده است و خدا نکند این پول از طرق نامشروع حاصل شده باشد.

مجید فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهم‌ترین وجه ممیزه نظام انتخاباتی جمهوری اسلامی بر این معنا استوار بوده که صندوق رای و انتخابات بر اساس سرمایه حزب، گروه و یا فرد شکل نمی‌گیرد و اینطور نیست که فردی بتواند با داشتن مبالغ هنگفت، سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کند.

وی با بیان اینکه در نظام ما اینطور نیست که یک نماینده مجلس یا یک گروه و یا جریان سیاسی بتواند با صرف هزینه‌های هنگفت در انتخابات پیروز شود و سرنوشت کشور را در عرصه تقنینی و اجرایی به دست بگیرد، افزود: فردی که با صرف هزینه‌های هنگفت به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند قطعا از منظرحضور در مجلس، به دنبال چند برابر کردن سرمایه‌ای است که در انتخابات صرف کرده است و اساسا این فرد به مجلس شورای اسلامی به عنوان یک کار بیزنسی و یک فعالیت کسب و کار نگاه می‌کند که باید در این نوع فعالیت، سرمایه‌ای بگذارد و هزینه کلانی داشته باشد تا بتواند بعدا ده‌ها برابر سرمایه‌ای که صرف کرده است را بدست بیاورد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: متاسفانه شواهد بسیار زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی جریانات سیاسی و برخی از افراد در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه با توجه به پول‌هایی که از طرق نامشروع و فعالیت غیرقانونی از زد و بندها به دست آورده‌اند در حال هزینه‌کرد آن پول‌ها هستند تا بتوانند سهم بیشتری را از کرسی‌های مجلس بدست بیاورند.

وی با بیان اینکه اتخاذ چنین روندی قطعا یک توالی فاسد را در نظام انتخاباتی ما به وجود می آورد اظهار کرد: آن نماینده‌ای که با صرف هزینه‌های هنگفت وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود دیگر نماینده مردم نیست بلکه نماینده سرمایه و پولی است که به واسطه آن پول و سرمایه وارد مجلس شده است و خدا نکند این پول از طرق نامشروع حاصل شده باشد. ضمن اینکه این سیکل معیوب تولید سرمایه نامشروع، همچنان در کشور ادامه پیدا می‌کند و باعث بالارفتن رتبه کشور در بین کشورهایی که فساد سیاسی و اداری دارند می شود.

فراهانی ارائه راهکار از سوی دلسوزان نظام در این راستا را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: پیشنهاد اصلی این است که مهم‌ترین مساله بر عهده دستگاه قضایی و امنیتی است که با شناسایی و برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و با تهدیدکنندگان مال نامشروع، باعث شوند تا اساسا امکان ظهور و بروز این کار در دستگاه‌های اجرایی و قضایی و سیستم انتخاباتی فراهم نشود.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: مجلس شورای اسلامی نیز باید با اتخاذ قوانینی میزان سرمایه‌ای که در انتخابات صرف می‌شود را محدود و اساسا از هرگونه حضور مال نامشروع در سیستم انتخاباتی کشور پیشگیری کند.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ سازی در موضوع پول های کثیف باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: لازم است تا دستگاه تقنینی قوانین لازم را در این مسیر بگذارد. دستگاه اجرایی به جدیت این قوانین را اجرا کند و دستگاه قضایی نیز با متخلفین این موضوع به شدت برخورد کند.

فراهانی با ابراز تاسف از نوع برخورد مجلس نسبت به اظهارات وزیر کشور در موضوع پول کثیف گفت: این در حالی است که مجلس شورای اسلامی بایستی بلافاصله چنین موضوعی را بررسی کند و قوانین بگذارد و حمایت و پشتیبانی های لازم را نیز مدنظر قرار دهد، اما برخی از نمایندگان به جای حمایت از وزیر کشور به نوعی برخورد با او را در دستور کار قرار دادند چنانچه شاهد بودیم این افراد وزیر کشور را احضار کردند، او را استنطاق کردند و با او برخورد کردند و عملا با تحت فشار قرار دادن وزارت کشور به عنوان مسئول اجرایی انتخابات به جای تشویق نوعی تنبیه را برای وزیر در نظر گرفتند.


منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات مجلس شورای اسلامی ، مجلس دهم ، حزب ، ندای ایرانیان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.