آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۵۱۱۸
زمان ارسال :‌ ۱۷:۱۶ ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

تأیید صلاحیت 56 درصد از داوطلبان انتخابات در کاشمر

فرماندار کاشمر از تأیید صلاحیت 56.53 درصد داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن خبر داد.
 

مهدی فروزان صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: به منظور اجرای مراحل مختلف انتخابات و بر اساس برنامه زمان‌بندی، نتایج بررسی صلاحیت‌ها از طریق هیئت نظارت انتخابات خراسان رضوی به فرمانداری کاشمر به عنوان مرکز حوزه انتخابیه اعلام شد.

وی با بیان اینکه از مجموع 23 داوطلب ثبت‌نامی و تأیید صلاحیت شده در هیئت اجرایی کاشمر، در بررسی هیئت نظارت استان و نظارت هیئت نظارت مرکزی، صلاحیت 10 نفر تأیید نشده است، خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 28 بند یک که اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و بند سه که ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه است، دو نفر رد صلاحیت شدند و احراز صلاحیت هشت نفر نیز تأیید نشد.

فرماندار کاشمر یادآور شد: بر اساس اعلام تأیید صلاحیت شدگان از سوی هیئت نظارت استان، صلاحیت 43.47 درصد داوطلبان تأیید نشده و صلاحیت 56.53 درصد تأیید شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون امروز نتایج بررسی هیئت نظارت استان به تمامی تأیید صلاحیت‌شدگان و رد صلاحیت‌شدگان کتباً اعلام می‌شود، گفت: افراد معترض از امروز سه روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیئت نظارت استان مستقر در استانداری یا هیئت نظارت مستقر در ورزشگاه تختی تهران ارائه تا مورد رسیدگی مجدد قرار گیرد.

فروزان با اشاره به اینکه نتایج اعتراضات این مرحله در 16 بهمن‌ماه اعلام می‌شود، تصریح کرد: نتایج نهایی تأیید صلاحیت‌شدگان 27 بهمن‌ماه به فرمانداری‌های مرکز حوزه انتخابیه اعلام و فرمانداری‌ها در روز 28 بهمن‌ماه با انتشار آگهی اسامی اعلان عمومی می‌کنند و تبلیغات رسماً از 29 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

وی با دعوت از همه داوطلبان به رعایت قانون افزود: تأیید صلاحیت انجام شده در این مرحله به منزله تأیید صلاحیت نهایی نیست لذا داوطلبان باید منتظر اعلام نظر شورای نگهبان در 27 بهمن‌ماه باشند.

فرماندار کاشمر با تأکید بر پرهیز از تبلیغات زود هنگام، راه‌اندازی کارناوال و سخنرانی در مجامع عمومی توسط کاندیداها اظهار داشت: امیدواریم در سایه همکاری و همراهی کاندیداها و طرفدارانشان در بحث رعایت قوانین، شاهد فراهم کردن فضایی مناسب برای مشارکت و حضور حداکثری مردم باشیم.منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات مجلس دهم ، تائید صلاحیت ، رد صلاحیت ، فرماندار کاشمر ، مهدی فروزان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.