آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۴۱۲
زمان ارسال :‌ ۲۳:۵۰ ۱۴۰۰/۱/۱۳
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

دفاع کاندیدای نظامی انتخابات ۱۴۰۰ از تسخیر سفارت آمریکا /دلیلی برای فیلترینگ وجود ندارم

سردار حسین دهقان می گوید: امروز نمی توان دنیا را بدون فضای مجازی تصور کرد. در واقع فضای مجازی بخشی از زندگی واقعی شده است و بخش زیادی از ارتباطات در این فضا جریان دارد.

سردار حسین دهقان، کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ که از دانشجویان تسخیر کننده سفارت آمریکا نیز بود است، در بخشی از گفتگوی عیدانه از اقدام دانشجویان در آن مقطع زمانی دفاع کرد و گفت: تصور اینکه اگر سفارت آمریکا تسخیر نمی شد، روابط دو کشوربهتر از الان بود، کاملاً اشتباه است.

وزیر دفاع دولت روحانی مخالفت خود با فیلترینگ را نیز اعلام کرد و گفت:امروز نمی توان دنیا را بدون فضای مجازی تصور کرد.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

برخی معتقد هستند اگر دانشجویان، سفارت آمریکا را تسخیر نمی کردند کشور دچار مشکلات امروز نمی شد. آیا شما همچنان به درستی آن اقدام معتقد هستید؟

بزرگترین مشکلی که نخبگان و جریان روشنفکری کشور دارند این است که همیشه پدیده‌های دوران گذشته را با واقعیت‌های امروز تحلیل می‌کنند. معتقدم که اشغال سفارت آمریکا که باهدف بازگرداندن و محاکمه شاه انجام شد در آن زمان کار درستی بود؛ چرا که اسناد به دست آمده از سفارت آمریکا نشان دهند حضور استعمارگرانه این کشور در ایران بود. در حقیقت این اسناد حقانیت انقلاب اسلامی و محکومیت تجاوزات آمریکا را ثابت کرد. البته آن اقدام در وضعیت کنونی توجیه ندارد؛چون نه بازیگران صحنه سیاسی و نه شرایط دو کشور هیچ شباهتی با روزهای نخست پیروزی انقلاب ندارد.

تصور اینکه اگر سفارت آمریکا تسخیر نمی شد، روابط دو کشوربهتر از الان بود، کاملاً اشتباه است؛ چراکه دو کشور با یکدیگر تضاد ایدئولوژیک دارند؛ به طوری که تصمیمات آمریکایی ها در قابل ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب سیاسی نبوده بلکه کاملاً ایدئولوژیک بوده است؛ به طور نمونه می توان به کودتا آمریکا علیه مصدق اشاره کرد. بر همین اساس حتی اگر تسخیر لانه جاسوسی رخ نمی داد، آنها باز هم برای سرکوب نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کردند.

آقای دهقان! رئیس جمهوری با سابقه نظامی گری برنامه ای برای افزایش فیلترینگ فضای مجازی و کنترل رسانه ها خواهد داشت؟مثلا یک رئیس جمهور نظامی فضای مجازی را فردا صبح فیلتر خواهد کرد، مطبوعات را کنترل خواهد کرد و...؟

دلیلی برای این کار وجود ندارد! بیان شدن چنین موضوعاتی تنها با هدف ایجاد ترس در جامعه علیه افرادی مطرح می شود که تمام عمر خود را صرف حفاظت از جان و مال مردم کرده اند. رئیس جمهور هم  با هر سابقه ای یک شهروند است و همراه خانواده اش در همین جامعه زندگی می کند. 

دفاع کاندیدای نظامی انتخابات ۱۴۰۰ از تسخیر سفارت آمریکا /دلیلی برای فیلترینگ وجود ندارم
دنیای امروز را نمی توان بدون فضای مجازی تصور کرد

سردرگمی مسئولان در مواجهه با تکنولوژی مربوط به امروز نیست. در گذشته هم با ورود روزنامه، رادیو و تلویزیون حاکمان وقت دچار تعارض می شدند و گاهی احکامی صادر می کردند که عقلانی نبود. امروز هم وضعیت تغییری نکرده است با ورود هر تکنولوژی جدید بخصوص در زمینه ارتباطات شاهد تصمیمات اشتباه از سوی مسئولان هستیم. متاسفانه ما به دلیل ناتوانی در مدیریت آثار منفی یک فناوری سعی می کنیم مزایای آن را با ایجاد محدودیت انکار کنیم.
امروز نمی توان دنیا را بدون فضای مجازی تصور کرد. در واقع فضای مجازی بخشی از زندگی واقعی شده است و بخش زیادی از ارتباطات در این فضا جریان دارد. 

شما در فضای مجازی فعالیت دارید؟

به اندازه ای که نیاز باشد.
در دولت من افشای عملکرد گذشته افراد و دعوای جناحی ممنوع است

چند سالی است که ادبیات سیاسی کشور دچار بی اخلاقی شده است اگر رئیس جمهور شوید برای اصلاح این فضا چه برنامه ای دارید؟

قطعاً در دولت من افشای عملکرد گذشته افراد ممنوع خواهد بود و تهیه زونکن‌های اتهامی علیه افراد متوقف خواهد شد. مدیران ما باید برگردند به دوران ابتدایی انقلاب، زمانی که جناح راست و چپ ذیل آرمان های انقلاب عمل می کرد، هیچ دعوای جناحی نبود و حل مشکلات مردم در اولویت قرار داشت.

آقای دهقان! آیا از نیروهای سپاه به عنوان وزیر استفاده خواهید کرد؟

انتخاب وزیران و مدیران در دولت من بر اساس شایستگی خواهد بود نه تعلقات سازمانی.

پس اولویت شما استفاده از نظامیان نیست؟

معتقد هستم نه تنها وزرا و معاونان آنها بلکه مدیران هر سازمان و نهادی باید از درون همان سیستم انتخاب شوند؛ چراکه تحمیل کردن افراد بیرونی به سیستم موجب مأیوس شدن نیروهای آن سازمان می‌شود و قطعاً در چنین حالتی بهره وری کاهش خواهد یافت. در واقع اگر قرار باشد از میان یک مدیر ممتاز بیرون سازمان و یک مدیر خوب درون سازمان انتخاب کنم حتماً آن مدیر خوب را انتخاب می کنم؛ چراکه اعتماد به افراد درون هر سازمان موجب تزریق امید به کل سیستم و ایجاد پویایی و پیشرفت می شود./


منبع : خبرگزاری خبرآنلاین

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، تسخیر لانه جاسوسی ، حسین دهقان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.