آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۴۸۲
زمان ارسال :‌ ۱۹:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

انتخابات و مدیریت کرونا مهم‌ترین مسائل استان تهران

 انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جلسه شورای اداری استان تهران اظهار کرد: امسال مهم‌ترین رویدادی که در پیش داریم برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ است که در حوزه تهران ۴ انتخابات را در دستور کار داریم، یکی از مسائلی که می‌تواند به انتخابات شور و اشتیاق بیشتری دهد، مدیریت بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: متاسفانه با شلوغی بازار در شب عید و بازگشایی تالار‌ها و تراکم جمعیت و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اسفند ماه، در ادامه هم سفر‌های نوروزی باعث شد که شاهد روند فزایند  بیماران کرونایی در کشور باشیم.

محسنی بندپی گفت: مهم‌ترین عامل نوع ویروس جهش یافته است که هم قدرت شیوع بیماری زایی آن و درگیر کردن همه گروه‌های سنی توسط این ویروس صورت می‌گیرد. گردش و روند این بیماری در ۳۰ استان کشور رشد داشته است. لازم است که ما مرور و کنترلی بکنیم.

وی افزود: آن چیزی که از اول اسفند تا آخر آذر ماه باعث شد تا این ویروس را مدیریت کنیم، دوباره انجام خواهیم داد و با تشدید محدودیت ها، نظارت جدی بر دستورالعمل ها، اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تقویت طرح محله محوری شهید سلیمانی شرایطی را فراهم برای مدیریت بیماری کرونا فراهم کنیم.

وی اظهار کرد: تعداد فوتی ها، بستری‌ها و بیماران سرپایی رو به افزایش است و باید محدودیت‌هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده انجام دهیم تا برگردیم به مسیر و ثباتی که داشتیم.

استاندار تهران بیان کرد: مشاغلی که ضروری هستند مثل دستگاه‌های خدمات رسان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید فعالیت کنند و مشاغلی مانند پاساژها، تالارها، مراکز آموزشی، تجمعات و حتی مراسم‌های مذهبی فعالیت‌هایی هستند که در شهر‌های قرمز منع فعالیت دارند و حتی فعالیت‌های باشگاه‌های ورزشی، سینما‌ها داوطلبانه اقدام به تعطیلی کردند.

وی تصریح کرد: ما از سایر اصناف و مشاغلی که مشمول این محدودیت‌ها هستند، درخواست می‌کنیم به صورت داوطلبانه این کار را بکنند که در این مدت دو هفته‌ای که ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده، به حالت اولیه برگردیم. چیزی بیشتر از مصوبات ستاد ملی قابل اجرا نیست و وقتی اعلام کرده که دستگاه‌های اجرایی با یک سوم و محدودیت‌هایی را اعلام کرده، چیزی فراتر قابل انجام نیست و نمی‌توان شهری مثل پایتخت را قرنطینه کرد و تمام فعالیت‌ها در این شهر در حال انجام است.
در حال تکمیل…
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، بحران کرونا ، استان تهران ، محسنی بند پی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.