آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۶۴۱
زمان ارسال :‌ ۱۹:۰۹ ۱۴۰۰/۱/۲۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

حضور ظریف در انتخابات بعد از کنار رفتن سید حسن خمینی پررنگ شده/ سخنوری او به‌مثابه یک برگ برنده عمل می‌کند!

حضور ظریف در انتخابات بعد از کنار رفتن سید حسن خمینی پررنگ شده/ سخنوری او به‌مثابه یک برگ برنده عمل می‌کند!
عضو نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان ایران گفت: ظریف از محبوبیت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار است و فن بیان خوبی هم در مناظرات و سخنوری دارد که به مثابه یک برگ برنده عمل می کند.

عضو نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان ایران، درباره این که بعد از سید حسن خمینی چه کسی نامزد اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری سیزدهم خواهد بود؟ گفت: آقای سید حسن خمینی دارای یک سری ویژگی‌هایی بود که یکی از آنها توانمندی در اجماع سازی است که در صورت نامزد شدن علاوه بر اصلاح طلبان برخی از اصولگرایان معتدل هم از او حمایت می‌کردند، اما اتفاقی که افتاد این بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بنا بر توصیه مقام معظم رهبری از فرآیند انتخابات کنار رفته و قصد نامزدی ندارد؛ به نظرم با این اقدام سیدحسن خمینی موقعیت محمدجواد ظریف برای حضور در انتخابات تقویت شد.

احمد شریف ادامه داد: هرچند که او هم بارها عنوان کرده است که برنامه ای برای مطرح شدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری ندارد، اما شرایط اقتضائی است و هر لحظه ممکن است تغییر کند و سیاستمداران بنا بر اقتضائات تصمیم می گیرند؛ اگر این اتفاق بیفتد با توجه به اینکه به نظر می رسد گفتمان اصلی دولت بعدی گفتمان توسعه روابط خارجی کشور با دنیا و انجام مذاکراتی دو جانبه و چندجانبه باشد، لذا احتمال اینکه جامعه اقبال بیشتری به چنین نامزدی داشته باشد زیاد است و بنابراین طبعا اصلاح طلبان با توجه به قرابت فکری که با ظریف دارند از او حمایت خواهند کرد، اما اینکه ظریف به میدان بیاید یا خیر را باید به دست زمان سپرد.

شریف تاکید کرد: در این عرصه مهم اعتقاد به کار تیمی است و هر فردی که در فرآیند انتخابات وارد این عرصه می شود، باید بتواند با یک تیم منسجم و قوی کار کند و تنها متکی به توانمندی خود و دربند افکار و عقاید خود نباشد، این مهم‌ترین خصوصیات اصلی یک نامزد ریاست جمهوری یک کشور ٨٥ میلیون نفری  با شرایط بسیار بغرنج کنونی است.

وی ادامه داد: البته در رسانه ها نام افرادی چون اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان، محسن رهامی، محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان و چند نفر دیگر از جریان اصلاحات شنیده می شود و ممکن است که در روزهای باقی مانده تا ثبت نام نامزدها افراد دیگری هم به این اسامی اضافه شوند. هر چند همانطوری که می دانید ساز و کاری برای تعیین و معرفی  گزینه اصلی جریان اصلاحات مشخص شده که با استناد به آن ساز و کار باید به نامزد نهایی دست پیدا کرد.

فعال اصلاح طلب گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور رخ داده و تحریم هایی که در سالیان اخیر علیه این ملت وضع شده هنر رئیس جمهور این است که زبان دنیا را بلد باشد و از این طریق بتواند یک گشایش اقتصادی در کشور ایجا کند و طبعا او بیشتر از بقیه نامزدها اقبال خواهد داشت؛ برای همین معتقدم که ظریف از محبوبیت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار است و فن بیان خوبی هم در مناظرات و سخنوری دارد که که مثابه یک برگ برنده عمل می کند.

او در پایان اضافه کرد: در نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان هنوز درباره مصادیق صحبتی نشده و فعلا ساز و کار در حال نهایی شدن است و احتمالا بعد تصویب این موارد و قبل از ثبت نام نامزدها مصادیق هم مطرح خواهد شد و بحث ها درباره اشخاص اتفاق خواهد افتاد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، کاندیدا ، سیدحسن خمینی ، اصلاح‌طلبان ، محمدجواد ظریف
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.