آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۶۵۳
زمان ارسال :‌ ۱۱:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

رقابت اصلی در انتخابات ریاست‌جمهوری میان «ظریف» و «سعید محمد» است

دبیرکل جبهه جهادگران تاکید کرد در اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها محمدجواد ظریف است که احترام قابل قبولی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ و ایجاد تحرک در بدنه اجتماعی این جریان را دارد. سایر گزینه‌های اصلاح‌طلبان صرفاً قادر به این هستند که مقدمات حضور جدی و اثرگذار را برای ظریف فراهم کنند.

وهاب عزیزی، دبیرکل جبهه جهادگران در رابطه با تحرکات انتخاباتی اطرافیان محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: توصیه ما این است که آقای قالیباف وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری نشود چراکه تقریبا هیچ شانسی برای پیروزی ندارد.

این فعال سیاسی اصول‌گرا که سابقه حمایت از قالیباف در انتخابات سال ۹۲ را در کارنامه خود دارد، شرایط امروز جامعه و فضای سیاسی کشور را برای قالیباف نامساعد ارزیابی کرد و اظهار داشت: در انتخابات ریاست‌جمهوری شرایط با انتخابات سال 98 متفاوت است. جریان انقلابی و دوستان جبهه انقلاب، ولایت پذیری را مقدم بر رفاقت می‌دانند‌.

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل دولت جوان و تازه نفس است. از آن‌جا که جبهه انقلاب در بحث ولایت پذیری با هیچکس تعارف ندارد؛ لذا کسانی که شرایط آن‌ها با مشخصه‌های مورد نظر رهبری تطابق نداشته باشد، مورد حمایت قرار نخواهد گرفت.

دبیرکل جبهه جهادگران با پیش‌بینی اینکه رقابت جدی در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری بین محمدجواد ظریف و سعید محمد باشد، گفت: در جریان اصول‌گرایی این احتمال وجود دارد که سعید محمد بتواند به کمک تیم‌ رسانه‌ای و مشاوران خود، بدنه اجتماعی اصول‌گرایی را به حرکت درآورد. اگرچه در این جریان نامزدهای زیادی علم نامزدی برافراشته‌اند.

وی افزود: همچنین در اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها محمدجواد ظریف است که آبرو و احترام قابل قبولی برای حضور در انتخابات و ایجاد تحرک در بدنه اجتماعی این جریان را دارد. سایر گزینه‌های اصلاح‌طلبان صرفاً قادر به این هستند که مقدمات حضور جدی و اثرگذار را برای ظریف فراهم کنند و در غیر اینصورت هیچکدام از پتانسیل لازم برای رقابت برخوردار نیستند.

عزیزی در پایان کاندیداتوری ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری را منتفی دانست و خاطرنشان کرد: تقید آقای رئیسی به فرامین رهبری و ولایت پذیری ایشان موجب می‌شود که ماموریت فعلی را به سرانجام برساند؛ لذا ایشان برای انتخابات پیش قدم نمی‌شود. به همین جهت است که تاکنون هرکجا صحبت از انتخابات و یا دعوت به انتخابات شده، پاسخ آقای رئیسی تمرکز بر امور قوه‌قضائیه بوده است.

منبع : ایلنا

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، اصلاح‌طلبان ، اصولگرایان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.