آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۸۴۴
زمان ارسال :‌ ۱۲:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۱۲
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

ائتلاف دو حزب کردستان برای انتخابات زودهنگام عراق

ائتلاف دو حزب کردستان برای انتخابات زودهنگام عراق دو حزب «اتحادیه میهنی» و «گوران» در کردستان، برای شرکت در انتخابات پارلمانی آتی عراق، تحت عنوان ائتلاف «کردستان» همپیمان شدند.

حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق (یکیتی نیشتمانیی کوردستان) و حزب «حرکة التغییر» (گوران) در منطقه کردستان عراق، برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور در یک فهرست انتخاباتی واحد همپیمان شدند.

به نوشته پایگاه خبر «موازین»، رسانه‌های نزدیک به حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کردند که این حزب و جنبش التغییر رسما، تحت عنوان ائتلافی واحد موسوم به «کردستان»، نزد کمیساریای عالی انتخابات عراق ثبت نام کردند.

بر اساس این گزارش ریاست این ائتلاف جدید بر عهده «لاهور شیخ جنگی» رئیس مشترک حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق است.

«روزگار حاجی حمه» عضو دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد که لاهور شیخ جنگی ریاست ائتلاف کردستان را به درخواست «بافل طالبانی» رئیس مشترک این حزب و دفتر سیاسی آن بر عهده گرفت.

وی پیش‌بینی کرد که ائتلاف جدید در انتخابات فرارو، در سطح منطقه کردستان و کرکوک، در صدر قرار گیرد و در سطح عراق سوم شود.

انتخابات آتی  قرار است  دهم اکتبر آتی (۱۸ مهر) برگزار شود. رئیس جمهوری عراق ۱۵ آبان ماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در پارلمان، تایید کرد. ابتدا قرار بود که انتخابات زودهنگام پارلمان عراق در ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود اما سپس به دلیل مشکلات متعدد این تاریخ تا اکتبر آتی به تاخیر افتاد.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات ، کشورهای وارث تمدن ایرانی ، اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی ، اکوتا ، عراق ، جمهوری عراق ، کردستان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.