آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۸۵۶
زمان ارسال :‌ ۲۲:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۱۲
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آخرین وضعیت انتخابات میاندوره‌ای خبرگان در تهران

خبرگزاری فارس از تهران، شکرالله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران در جلسه کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری ضمن تسلیت ایام سرگواری شهادت حضرت علی (ع) به وظایف کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری اشاره و اظهار کرد: طبق ماده ١٩ آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری این کمیسیون تشکیل شده است.

وی گفت: در استان تهران ٣٧ هیأت اجرایی برای برگزاری انتخابات متشکل از فرماندار، بخشدار، مدیرکل ثبت احوال و دادستان به همراه ٨ نفر معتمد هستند و مطابق تقویم زمان بندی از ٨ تا ١٢ فروردین ماه به مدت پنج روز تشکیل شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری طبق زمان قانونی از ١٣ فروردین ما به مدت ٧ روز، تصریح کرد: برای سه کرسی مجلس خبرگان رهبری این دوره از استان تهران ۵۴ نفر ثبت نام کردند و در میاندوره‌ای اول نیز که سال ٩٨ برگزار شد؛ ١۴٣ نفر ثبت نام کردند.

حسن بیگی در خصوص آمار ثبت نام شدگان داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در استان تهران عنوان کرد: ١٠٠ درصد ثبت نام شده‌ها از آقایان هستند و سن ٣٢ نفر آن‌ها ۴۱ تا ۵۵ سال هستند، همه داوطلبان حوزوی هستند، ۵۷ درصد از میان ایثارگران و همه داوطلبان شیعه مذهب هستند؛ ٧٢ درصد از ۵۴ نفر داوطلب، دارای سابقه داوطلبی ادوار گذشته‌اند.

وی اضافه کرد: داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری که لازم بود، برای آزمون به قم رفتند، پرونده داوطلبان از فرمانداری‌ها به شورای نگهبان ارسال شده و رسیدگی به صلاحیت‌ها تا ٢٧ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران یادآور شد: مطابق تقویم زمان بندی، داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از ١٣ تا ٢٦ خردادماه به مدت ۱۴ روز فرصت تبلیغ دارند و کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری بر همین اساس پیش‌بینی شده است.

حسن بیگی تصریح کرد: مطابق ماده ١٩ آیین نامه، این کمیسیون وظایفی به عهده دارد که تضمین برخورداری نامزد‌ها از امکانات دولتی همچنین برخورداری مساوی نامزد‌ها از امکان تبلیغ در صدا و سیما از وظایف کمیسیون تبلیغات است؛ طی دو هفته فرصت تبلیغات اگر ستاد‌ها تخلفی مرتکب شوند، این کمیسیون بررسی و به آن‌ها ابلاغ می‌شود و یک نسخه از مکاتبات به مراجع نظارتی ارسال می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات خبرگان رهبری ، داوطلبان ، میان‌دوره‌ای ، کاندیداها ، استان تهران ، ستاد انتخابات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.