آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۷۸۷۰
زمان ارسال :‌ ۱۴:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۱۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

بیانیه مجمع زنان اصلاح‌طلب در اعتراض به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات شوراها

بیانیه مجمع زنان اصلاح‌طلب در اعتراض به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات شوراها مجمع زنان اصلاح‌طلب در اعتراض به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات شوراها بیانیه‌ای صادر کر د.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

مَنْ طَلَبَ عِزّا بِظُلْمٍ وَ باطِلٍ أَوْرَثَهُ اللّه‌ُ ذُلاًّ بِإِنْصافٍ وَ حَقٍّ

هر کس عزّت را با ظلم و باطل طلب کند، خداوند به انصاف و حق، ذلّت نصیبش می‌نماید.

اگرچه در سحر نوزدهم رمضان پیشانی عدالت را به شمشیر جهل و جفا شکافتند اما شیعهٔ‌ علی در تمام تاریخ دادخواهانه ایستاده تا رسم عدالت زنده بماند و حقیقت در مسلخ قربانی نشود. تا قدرت بهانهٔ‌ جور نباشد و خواب خوش ظالمان بر هم خورد و سفرهٔ سور و سات غارتگران بیت‌المال برچیده شود.

اینک نیز از همان مقاطع تاریخ است که شیعهٔ راستین علی باید بایستد تا حق به محاق نرود و آنان که رویهٔ ناصواب حذف سلایق گوناگون سیاسی را به‌ نام حفظ مصالح نظام در پیش گرفته‌اند و حلقهٔ قدرت را مدام تنگ‌تر و توزیع آن را نامنصفانه‌تر کرده‌اند عقب رانده شوند. اخبار تاسف‌برانگیز انتخاباتی حاکی از آن است که تیغ برّان نظارت‌ها که تاکنون پای صاحب‌نظرانی با سلایق سیاسی متفاوت را از رقابت ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بریده‌ بود این‌بار به انتخابات شوراهای شهر و روستا دست یازیده است و به‌نام بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا، بهتان‌زنی و‌ دروغ‌پراکنی مباح شده؛ تا آن‌جا که زنان مؤمن به تجاهر به فساد متهم گشته‌اند و مردان مؤمن را به اتهام ارتداد از رقابت وا نهاده‌اند.

از همین رو ما اعضای مجمع زنان اصلاح‌طلب با صدایی رسا اعتراضمان را به این ظلم مکرر و تمامیت‌خواهانه اعلام می‌داریم و هشدار می‌دهیم که ادامهٔ‌ این رویهٔ خطرناک تنها به حذف جریان اصلاح‌طلبی از شوراهای شهر و روستا ختم نمی‌شود که به سردی و بی‌رونقی بی‌سابقهٔ انتخابات ریاست جمهوری نیز دامن می‌زند و جای آنکه در آستانهٔ خردادی آبستن حادثه، راه تنفس بر مردمان خسته و بریده از باور به امکان اصلاح اندکی باز شود و وطن به احیای امید در جان مردمانش از شر شرق و غرب در امان شود، تنها دیوارهای باروی انسداد ساختاری کنونی بلندتر و نفوذ ناپذیرتر می‌شود و مشروعیت نظامی که امانت جان عزیز شهیدان و جان‌نثارانش بوده بیشتر به مخاطره می‌افتد و امنیت پایدار به رویایی دست‌نیافتنی‌تر بدل می شود. باشد که عاقلان و منصفان ناظر و حاکم تدبیر کنند و نگذارند منافع ملی بیش از این بازیچه جریانی قلیل اما منسجم شود که حیاتشان در گروی نومیدی ملت و گذار از جمهوریت به نفع نظامی است که در آن میزان نه رأی ملت که منفعت اقلیت است.

و الأمر الیکم

مجمع زنان اصلاح‌طلب

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰منبع : ایلنا

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات شورای شهر ، شوراها ، انتخابات ششمین دوره ، هیأت نظارت ، رد صلاحیت ، بیانیه
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.