آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۰۱۷
زمان ارسال :‌ ۷:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

حالا دیگر لاریجانی یک قطب انتخابات است/ برخی از شکل‌گیری دو یا سه قطبی در انتخابات می‌گویند

حالا که ظاهراً می‌توان با قطعیتی بیشتر از کاندیداتوری لاریجانی صحبت کرد، قاعدتاً باید پذیرفت که او امروز و همزمان با روز پایان مهلت نام‌نویسی به ستاد انتخابات می‌رود و این باعث شده که تحلیل درباره سرنوشت انتخابات نیز تغییر کند و برخی از شکل‌گیری دو یا سه قطبی در انتخابات می‌گویند که یک سمت آن لاریجانی است.

از جمله تاجگردون معتقد است: «انتخابات سه قطبی شود و من یکی از قطب‌ها را هم آقای پزشکیان می‌دانم که در صورت تأیید صلاحیت می‌تواند تاثیرگذار باشد در صورت تایید صلاحیت آقای جهانگیری و پزشکیان، کنار رفتن یکی به نفع دیگری راحت نیست.»

با توجه به موضع‌گیری‌های جبهه اصلاحات مبنی بر عدم حمایت از چهره‌های غیراصلاح‌طلب احتمال شکل‌گیری این سه قطبی زیاد است؛ چون به ‌هر حال طیف‌های رنگارنگ اصولگرا در شورای ائتلاف و وحدت هم گزینه اختصاصی خود را خواهند داشت.

البته یک سناریوی دیگر هم وجود دارد که قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم مطرح کرده است؛ «اصلاح‌طلبان حضور کمرنگی در انتخابات خواهند داشت و اصولا رغبتی نیز برای حضور ندارند؛ بعید می‌دانم نامزد حداکثری برای جناح اصلاح‌طلب وجود داشته باشد. بنابراین دوگانه لاریجانی ـ رییسی در انتخابات پیش‌رو محتمل‌ترین دوگانه است؛ اما اصلاح‌طلبان تمام قد پشت لاریجانی قرار نمی‌گیرند.»

منبع : روزنامه اعتماد

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداتوری ، علی لاریجانی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.