آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۰۵۲
زمان ارسال :‌ ۱۶:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

شریعتمداری در بیانیه پس از ثبت‌نام در انتخابات: می‌آیم تا دولت رفاه فراگیر تشکیل دهم و امنیت شغلی کارگران تضمین شود

شریعتمداری در بیانیه پس از ثبت‌نام در انتخابات: می‌آیم تا دولت رفاه فراگیر تشکیل دهم و امنیت شغلی کارگران تضمین شود وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پس از ثبت‌نام در انتخابات با صدور بیانیه‌ای دلایل کاندیداتوری خود را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری پس از ثبت‌نام در انتخابات با صدور بیانیه‌ای دلایل کاندیداتوری خود را تشریح کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ریحُکُم ﴿۴۶﴾

و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید، و قدرت (و شوکت) شما از میان نرود!

انتخابات ریاست جمهوری و حق انتخاب مردم یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی  و مظهر «خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری» است. این ایام، زمانی است که هر آنکه به توسعه  و پیشرفت ایران و حق زیستن با آرامش و عزتمند ایرانیان می‌اندیشد باید نسبت به مسئولیت خود به ایران، مردم و نظام عمل کند.

۱- اینک من محمد شریعتمداری فرزند نورالدین با استعانت از خداوند باری تعالی و با اندیشه اصلاحگرانه برای تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران، در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر می‌شوم. نه به این دلیل که خودپسندانه توانمندی‌های دیگران را منکر شوم  و نه به این دلیل که بخواهم با سراب قدرت آرامش و آسایش مردم را سلب کنم و نه به این دلیل که نسبت به مشکلات و چالش‌های کشور بیگانه هستم، بلکه می‌آیم چون  تنگ نظری در اداره کشور را شایسته ایران متکثر، متنوع و بزرگ نمی‌دانم، می‌آیم تا حاکمیت قانون را پاس بدارم، سیاست را با زندگی مردم اشتی دهم و دولت رفاه فراگیر  تشکیل دهم.

۲- می‌دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران خسته و فرسوده‌اند انها رئیس جمهوری نمی‌خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و غیر ممکن به اختلافات دامن زند، بلکه به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آن‌ها راه حل داشته باشد. آمده‌ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفتوگو، مدارا و تحمل، به منازعات و جدلهایی که امید به اینده را می‌کشد پایان دهم و دولت گفت‌وگوی اجتماعی فراگیر، اصلاحگر و کارآفرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم.  باور دارم تا زمانی که  محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماددر حال فروپاشی است هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.

۳-  پژوهش‌های معتبر نشان می‌دهد از سال ۳۹.۱که کشور با تشدید تحریم شروع شد و سیاست‌های مناسب حمایت از مردم به دلیل اختلافات بین قوا به اجرا در نیامد، جمعیت زیر خط فقر به دوبرابر افزایش یافت و من با درک از این شرایط آمده‌ام تا با پایان دادن به منازعات درونی و مخاصمات بیرونی، زمینه را برای اجرای سیاست‌های کارآمد، مشارکت جویانه و شهروندمدارانه، حمکرانی داده محور مبتنی بر اطلاعات موثق، کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم را محور ائتلاف فراگیر قرار دهم.

۴-  معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند لاجرم  تانک عبور خواهد کرد، نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد. آمده‌ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه‌گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانیان  قرار دهم.  

۵-  می‌آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود، از آن‌ها که بیکار شده‌اند حمایت کنم، مسکن و تامین اجتماعی  برای همه مردم ایران بویژه کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم  بخشم.

می‌دانم هزینه‌های آموزشی دهک‌های ثروتمند کشور ۶۰ برابر دهک‌های فقیر است. آمده‌ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از سیستان و بلوچستان تا خوزستان از کرمان تا کرمانشاه از تحصیل باز نمانند، می‌آیم تا آموزش با کیفیت و بیمه کامل درمانی برای ایرانیان را به جای بیمه‌های تکمیلی گروه‌های خاص را برای همه ایرانیان محقق سازم. می‌آیم تا اشتغال جوانان فقط در حده وعده و شعار باقی نماند.

۶- می‌آیم تا  اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات صنعتگران، کشاورزان  ، کارفرمایان، معلمان، ورزشکاران، دانشجویان، دانشگاهیان و هنرمندان در هیاهو و نزاع‌های سیاسی  فراموش نشود.  

۷-  می‌دانم مردم از بورکراسی اداری به ستوه آمده‌اند، می‌آیم تا به به عنوان جوان‌ترین وزیر کابینه خاتمی و جوانگراترین وزیر کابینه دوازدهم با  تکیه بر جوانگرایی نخبگانی، شفافیت و پاسخگویی،  نظام اداری را نوسازی کنم. متعهد هستم زنان و جوانان از همه اقوام و مذاهب در کابینه من بیشترین سهم را داشته باشند. همانگونه که در وزرات تعاون کار ورفاه اجتماعی عمل کردم.

۸-  می‌دانم هیچ پیوند وفاداری، بدون تامین حقوق اساسی مردم پابرجا نمی‌ماند، آمده‌ام تا از حقوق همه اقوام دفاع کنم. آمده‌ام با بوجود آوردن احساس  مشترک برابری و تعلق پایدار بین همه اقوام و مذاهب  این سرزمین، یکپارچکی ملی و سرزمینی و توسعه پایدار ایران را تضمین کنم

 آمده‌ام با ایجاد برابری و عدالت مبتنی بر قانون اساسی  و گام دوم انقلاب  حقوق اساسی زنان در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی و مشارکت در فرایند توسعه را پاس بدارم. می‌دانم زنان و دختران سرزمینم به طور تاریخی انواع بی‌عدالتی‌ها و تبعیض را شاهد بوده‌اند آمده‌ام از رکن رکین جامعه یعنی خانواده حمایت کنم و حقوق اساسی در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی و مشارکت انان در فرایند توسعه را پاس بدارم.

۹- حفظ جان و سلامت مردم بر هر مصلحتی اولی است. آمده‌ام تا با کمک پزشکان و پرستاران شریف میهنم  برنامه کامل و ۷ محوری، واکسیناسیون عادلانه وشفاف  را اجرا و با اتخاذ سیاست‌های کارآمد برگرفته از نظرات کارشناسان و صاحب نظران آثار اجتماعی و اقتصادی این ویروس منحوس را مهار کنم.

و اما سخن آخر متعهد  هستم همه آنچه به مردم می‌گویم  بازنمای اندیشه، دانش و سوابق اجراییم در ۴۰ سال گذشته باشد.  برای کسب رای نه دروغی می‌گویم، نه فریبی می‌دهم. می‌آیم تا برای دفاع از حقوق اساسی مردم این سرزمین برای دفاع از  آزادی، استقلال، امنیت و همه آرمان‌هایی که بهشتی‌ها، چمران‌ها، صیاد شیرازی‌ها، بابایی‌ها، خرازی‌ها، باقری‌ها، باکری‌ها، همت‌ها، جهان آراها و سلیمانی‌ها در پای آن جان داده‌اند  تا پای جان دفاع کنم.  در انت‌ها برای همه مردم سرزمینم آرزوی زندگی با عزت و کمال دارم و  از ایزدمنان می‌خواهم در این مسیر سخت مرا یاری کند که ما باو توکل کرده‌ایم که فمن یتوکل علی الله فهو حسبه…‌ گر مرد رهی میان خون باید رفت… وز پای فتاده سرنگون باید رفت

تو پای به راه در نه و هیچ مپرس…  خود راه بگویدت که چون باید رفت.

منبع : همشهری آنلاین

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، ثبت نام ، محمد شریعتمداری ، ستاد انتخابات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.