آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۱۹۶
زمان ارسال :‌ ۱۰:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

نگاهی به سه ضلعی انتخابات ریاست جمهوری

محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در کلاب‌هاوس خبرآنلاین گفت: تا چند هفته پیش پیروزی اصولگرایان خیلی محتمل‌تر به نظر می‌رسید، به دلیل تصمیم بخشی از جامعه برای عدم شرکت انتخابات و دیگری هم وحدت اصول‌گرایان که زیر نظر آقای رییسی شکل گرفت.

تصور من این بود آقای رییسی برای آینده اش یک پشتوانه قدرت تشکیل بدهد، اما تصور نمی‌کردم که ثبت‌نام کنند. اما ظاهرا ایشان علاقه‌مند به شرکت بودند و یک موجی که نسبت به حضور ایشان تشکیل شد هم در این موضوع اثر گذاشت. اما در سونامی روز آخر یک اتفاق دیگری رخ داد و ثبت‌نام‌ها به شکل سریالی انجام شد و هرکسی از قسمت‌های مختلف اصولگرا شرکت کرد.

ثبت نام آقای لاریجانی و جلیلی بسیار معنادار بود، حضور آقای جلیلی می‌تواند به رای آقای رئیسی آسیب بزند. من برای آقای لاریجانی پایگاه رایی همچنان پیدا نکردم. آسیبی که اصولگراها از دولت روحانی دیدند، باعث شد تا آن‌ها کاندیدای اجاره‌ای مانند آقای لاریجانی انتخاب نکنند.

الان رقابت اصلی در سه ضلع آقای جلیلی، رئیسی و آقای جهانگیری یا پزشکیان است. اگر آقای جلیلی و لاریجانی تا آخر بمانند و به سمت آقای رئیسی نروند پیروزی آقای رئیسی در دور اول قطعی نخواهد بود و معتقد نیستم که آقای رئیسی بتواند مرحله دوم انتخابات را به راحتی بگذراند.

منبع : خبرگزاری خبرآنلاین

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، داوطلبان ، رقبای اصلی ، کلاب‌هاوس
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.