آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۳۹۲
زمان ارسال :‌ ۲۳:۴۳ ۱۴۰۰/۳/۱۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

خیز مهرعلیزاده برای جلب حمایت اصلاح‌طلبان

خیز مهرعلیزاده برای جلب حمایت اصلاح‌طلبان
محسن مهرعلیزاده با شعار تشکیل دولت سوم خاتمی وارد انتخابات شد و از هفته پیش تلاشش برای جلب حمایت اصلاح‌طلب‌ها از نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری را با نوشتن نامه‌ای به بهزاد نبوی، رئیس جبهه اصلاحات شروع کرد.

مهرعلیزاده در نامه‌اش به نبوی نوشت: «همان‌گونه که مستحضرید اینجانب محسن مهرعلیزاده، معاون جناب آقای خاتمی رییس محترم دولت اصلاحات، کاندیدای اصلاح‌طلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شده‌ام. استدعا دارم فرصتی را جهت حضور و ارائه برنامه‌های اینجانب در جلسه مجمع عمومی آن جبهه محترم تعیین فرمایید.»

همچنین محسن مهرعلیزاده به دیدار سیدمحمد خاتمی، چهره تاثیرگذار در بین اصلاح‌طلبان هم رفته و با وی در جهت کسب حمایت اصلاح‌طلبان مذاکره و رایزنی کرده است. هر چند علیرغم تلاش‌های مهرعلیزاده برای به دست آوردن حمایت اصلاح‌طلب‌ها، برخی مانند مصطفی هاشمی‌طبا معتقدند که جناح اصلاح‌طلب از وی پشتیبانی نخواهد کرد.
هاشمی‌طبا قبلا در مصاحبه‌ای با تاکید بر این‌که احتمالا اصلاح‌طلبان از هیچ نامزدی در انتخابات پیش‌رو حمایت نخواهند کرد، افزوده است: «مهرعلیزاده شانسی در انتخابات ندارد و بعید است اصلاح‌طلبان او را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.»

پشتیبانی کارگزارانی‌ها از همتی

عبدالناصر همتی هم در روزهای گذشته اقداماتی را برای کسب پشتیبانی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری انجام داده است. وی در این راستا با سیدمحمد خاتمی برای جلب حمایت احزاب اصلاح‌طلب گفتگو کرده است. البته ظاهرا همتی که قبلا عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بوده از حمایت این حزب پرقدرت اصلاح‌طلب و دبیرکل آن غلامحسین کرباسچی برخوردار است.

سید محمود علیزاده، عضو شورای مرکزی کارگزاران درباره تلاش‌های این حزب برای انتخاب همتی به عنوان نامزد نماینده جبهه اصلاحات به یکی از رسانه‌ها گفت: «آخرین صحبتی که در بیانیه نهاد اجماع‌ساز منتشر شد این بود که اذعان کردند ما کاندیدا نداریم ولی حزب کارگزاران اصرار دارد همتی به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان مورد قبول مجمع اصلاح‌طلبان قرار گیرد. البته مجمع اصلاح‌طلبان هنوز نظر قطعی نداده است، ولی موضوع قرار است در آن‌جا مطرح شود.»

همچنین حزب ندای ایرانیان، حامی سرسخت عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری است و سعید نورمحمدی از اعضای این حزب با طرح احتمال پشتیبانی جبهه اصلاحات از همتی، تاکید کرده است: «اصلاح‌طلبان در فضایی احساسی قرار دارند و طی روزهای آینده با خروج از این فضا تصمیماتی را نسبت به حمایت از دو کاندیدای معتدلی که در انتخابات حضور دارند، اتخاذ خواهند کرد. با توجه به مخالفت‌های جدی اصلاح‌طلبان با مهرعلیزاده، همتی شانس بیشتری برای حمایت شدن از سوی این جناح دارد.»

انتخاب اصلاح‌طلبان؛ همتی یا مهرعلیزاده؟

با توجه به مطالب فوق به نظر می‌رسد جبهه اصلاحات در صورت تصمیم به معرفی نامزد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از بین عبدالناصر همتی و محسن مهرعلیزاده احتمالا همتی را انتخاب خواهد نمود. به ویژه با انتشار خبری مبنی بر این‌که اسحاق جهانگیری ستاد انتخاباتی خود را در اختیار رئیس کل معزول بانک مرکزی قرار داده است، دیگر گزینه حمایت اصلاح‌طلبان از همتی بسیار پررنگ‌تر شده است.

پیشتر هم عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصول‌گرا طی مصاحبه‌ای در پاسخ به این که شانس مهرعلیزاده برای برخورداری از حمایت اصلاح‌طلبان بیشتر است یا همتی، گفته بود: «فکر می‌کنم که احتمال حمایت از همتی بیشتر است. به هرحال اصلاح‌طلبان با حضور از عرصه انتخابات خودشان را محروم خواهند کرد و عاقلانه نیست که چنین کنند. اکنون دو گزینه دارند که همتی یکی از آنان است».

منبع : شایا نیوز

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات سیزدهمین دوره ، اصلاح‌طلبان ، عبدالناصر همتی ، محسن مهرعلیزاده
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.