آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۵۶
زمان ارسال :‌ ۱۸:۲۳ ۱۴۰۰/۳/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

متن کامل دومین مناظره ۷ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری

دومین مناظره هفت نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با محوریت مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در محل معاونت سیمای رسانه ملی برگزار شد.

ترتیب صندلی‌ها و پاسخ آنها به سؤالات براساس قرعه‌کشی مشخص شد.

نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری عبارتند از:
سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،  سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس،  محسن مهرعلیزاده استاندار پیشین استان‌های خراسان و اصفهان و عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی.

تعیین شماره صندلی برای استقرار نامزدها
قبل از آغاز مناظره، مجری مراسم قرعه کشی گفت: دو قرعه کشی داریم. در مناظره نخست؛ کاندیدا‌ها از شماره ۱۱ تا ۱۷ داخل سازمان برای مناظره آمدند. این بار و در دومین مناظره به عکس از شماره‌های ۱۷ تا ۱۱ و برای سومین مناظره که در روز شنبه خواهد بود، برای ورود کاندیدا‌ها به سازمان قرعه کشی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شماره صندلی نامزد‌های انتخاباتی در مناظره امروز به این ترتیب خواهد بود.

علیرضا زاکانی صندلی شماره ۲
محسن مهرعلیزاده صندلی شماره ۳
سید ابرهمی رئیسی صندلی شماره ۶
سعید جلیلی صندلی شماره ۵
محسن رضایی صندلی شماره ۱
عبدالناصر همتی صندلی شماره ۷
و سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی صندلی شماره ۴

مجری همچنین گفت: در مناظره سوم که روز شنبه برگزار می‌شود؛ نخست علیرضا زاکانی، دوم: محسن رضایی، سوم: محسن مهر علیزاده، چهارم: سید ابراهیم رئیسی، پنجم: عبدالناصر همتی و ششم: امیر حسین قاضی زاده هاشمی و در نوبت هفتم: سعید جلیلی به سازمان صداوسیما وارد می‌شوند.

مجری در آغاز مناظره ضمن معرفی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری اطلاعیه را قرائت کرد.

اطلاعیه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری:

مردم شریف ایران اینک در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به عنوان مظهر تجلی اراده ملت مفتخر این در خدمتتان باشیم.

به استحضار می‌رساند به استناد ماده ۶۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزد‌های ریاست جمهوری از امکانات دولتی، کمیسیونی به نام کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات با ترکیب وزیر کشور، دادستان کل کشور، دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات وزارت کشور، رئیس سازمان صدا و سیما و یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به عنوان منتخب سه قوه تشکیل شده است.

این کمیسیون موظف است طبق ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری چنانچه تشخیص دهد ضمن برنامه زنده «مناظره»، هر یک از نامزد‌ها نسبت به سایر نامزد‌ها یا دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی که در برگیرنده عبارت توهین آمیز یا هتک حرمت و یا بیان مطالبی که مغایر با قوانین رسمی کشور باشد اظهار نماید، به میزان مناسب زمان برای پاسخگویی در نظر بگیرد.

بر این اساس در جهت احترام به افکار عمومی مردم شریف ایران رعایت و اجرای قانون انتخابات ریاست جمهوری را به نامزد‌های محترم یادآوری نموده و امیدواریم اولین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با محوریت موضوعات اقتصادی، فضایی اخلاق مدارانه، آگاهی بخش و در جهت شناخت از برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزد‌های محترم پدید آورد.

مجری: در بخش اول از هریک از نامزد‌های محترم یک سوال می‌پرسیم که هریک از آن‌ها ۴ دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. سوالات را که به صورت پلمپ شده در اختیارم است را از پاکت خارج می‌کنم، سوالات به ترتیب از ۱ تا ۷ هستند که به قید قرعه انتخاب می‌کنیم کدام سوال را از کدام نامزد بپرسیم.  نامزد محترم شماره ۶ جناب آقای رئیسی هستند که فرصت دارند ظرف مدت ۴ دقیقه به سوال خود پاسخ دهند.
 
مرتضی حیدری  مجری دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری است و مطالب مطرح شده در این مناظره عیناً در پست‌های بعدی تقدیم مخاطبان می‌شود.


منبع : خبرگزاری میزان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، تبلیغات انتخاباتی ، مناظره
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.