آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۵۷
زمان ارسال :‌ ۲۰:۲۶ ۱۴۰۰/۳/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مناظره دوم: پرسش اول از سیدابراهیم رئیسی

مرتضی حیدری  مجری دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری است و مطالب مطرح شده در این مناظره عیناً تقدیم مخاطبان می‌شود.
 

مجری: فاصله طبقاتی موجود که برگرفته از سیاست‌های نادرست و ویژه خواری در برخی دولت‌ها بوده، موجب رنجش خاطر مردم به خصوص طبقه ضعیف و متوسط شده است؛ با عنایت به همزادپنداری مسئولان دولتی با اقشار کم درآمد و متوسط جامعه، اگر رئیس جمهور شدید آیا باز شاهد تشدید فاصله طبقاتی در دولت شما خواهیم بود؟ اگر نه، چگونه؟

سید ابراهیم رئیسی: در ابتدای سخن عرض کنم که در جلسه قبل برخی بداخلاقی‌ها شد که به مثابه آن چه که در قانون آمده، اجازه داده شد که چند دقیقه‌ای دفاع کنم؛ من از این حق دفاع نمی‌خواهم استفاده کنم. دفاع را در این باب به مردم محول می‌کنم. خود مردم عزیزمان در این رابطه دفاع خواهند داشت امیدوارم ان‌شاءلله آن چه که در این نشست و مناظره است بر اساس اخلاق، قانون و بر اساس آن چه که اقتضای این نشست مناظراتی بین عزیزانی که در این عرصه حضور دارند باشد.

البته آذری زبان‌های عزیز از استان‌های آذربایجان ها، اردبیل، زنجان و جا‌های مختلفی که ترک نشین هستند بسیار بنده حقیر را مورد محبت قرار دادند که صمیمانه از لطف و کرامتشان تشکر می‌کنم.

نسبت به موضوع فاصله طبقاتی که یکی از مشکلات جامعه ما است؛ فاصله طبقاتی محصول بی عدالتی است. محصول سیاست‌های نادرست اقتصادی است. محصول نوع تصمیم گیری‌ها است که به فاصله‌های مختلف در بخش‌ها منجر می‌شود. یکی برخودار از حقوق نجومی می‌شود یکی هم با حقوق کمتر یا بعضی از طرح‌ها مثل همین طرح سلامتی که مطرح شد می‌شود

شاهد بودیم که در همین نظام سلامت، برخی‌ها ۱۰۰ میلیون و دویست میلیون دریافت می‌کردند بعضی پرستاران عزیز و یا بعضی از پزشکان دریافت‌های بسیار ناچیزی داشتند. در یک اداره و سازمان گاهی کارمندان مختلفی با پرداخت‌های مختلف مشاهده می‌کنیم.

برخی از بخشنامه‌ها صادر شده که ما تصمیمان این است که ان‌شاءالله اگر رای مردم به بنده تعلق گرفت، در همین ابتدای کار در آن بخشنامه تجدید نظر کنیم و این چند برابر کردن حقوق برخی از مدیران را به عدالت نزدیک و نزدیک‌تر کنیم.

واقعاً این که ما از طرفی به اجرای عدالت معتقدیم وقتی می‌گوییم عدالت در جذب، نگه داری نیروی انسانی، ارتقاء و عدالت در پرداخت حقوق، باید به عدالت پرداخته شود. نه فقط عدالت در حقوق؛ اصلاً ظرفیت‌ها باید به عدالت توزیع شود.

ظرفیت‌های اقتصادی در کشور باید بر اساس عدالت توزیع شود. اگر همه ظرفیت‌ها در کشور به عدالت توزیع شود، ما شاهد این میزان از فاصله طبقاتی نیستیم.

آنچه که در کشور ما لازم است اینکه میزان فاصله طبقاتی که یکی فقیر شود و یکی غنی شود، محصول تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است. مثلاً پرداخت تسهیلات به شکل ناعادلانه در کشور، به فاصله طبقاتی منجر می‌شود. بسیاری از فاصله‌های طبقاتی محصول بسیاری از تصمیم‌گیری‌های ناعادلانه است.

این ارز‌های ۴۲۰۰ تومانی بدون نظارت و اگر تعلق گرفت نتیجه آن می‌شود اینکه افرادی می‌برند و یک شبه صاحب آلاف و الوف می‌شوند و افرادی زندگی‌هایشان را از دست می‌دهند.  نظام قیمت‌گذاری، نظام نظارت، تامین و تولید و مصرف همه می‌توانند به جلوگیری از فاصله‌های طبقاتی منجر شوند.

منبع : خبرگزاری میزان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، تبلیغات انتخاباتی ، مناظره
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.