آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۶۲
زمان ارسال :‌ ۲۱:۰۹ ۱۴۰۰/۳/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مناظره دوم: پرسش اول از سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

 

مجری: تعارضات بین بخشی و ضعف هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های دولتی، برگرفته از تناقضات، آشفتگی‌ها و تعارض منافع در شئون مختلف زندگی مردم نارضایتی‌های بسیاری به وجود آورده است، سیاست جنابعالی برای مدیریت میان بخشی اجزای دولت چیست؟

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی: یکی از مشکلاتی که ما در نظام اداری کشور داریم که دولت سلام به دنبال اصلاح نظام اداری است، نحوه تقسیم وظایف است یعنی ما از یک طرف وزارتخانه‌های بخشی داریم، از یک طرف وزارتخانه‌های موضوعی داریم در کنار این‌ها شورا‌های بالا دستی داریم و در کنار این‌ها شورا‌های بالادستی داریم و در کنار این‌ها نهاد‌هایی داریم که بعضا در بدنه دولت هستند بعضا در خارج از بدنه دولت هستند و تقریبا وظایف شبیه به همان را هم اداره می‌کنند. مثلا ما در حوزه فرهنگ در یک بررسی اولیه که من کردم ۳۸ سازمان فعال در حوزه فرهنگی داریم، همین وضع در آموزش است، همین وضع در بهداشت و سلامت است و هم در حوزه‌های مختلف.

بعد برای فرار از پاسخگویی شورا‌هایی درست شده به جای اینکه وزرا که مسئولین امر هستند و مستقیما باید به مجلس و به مردم پاسخگو باشند، مصوباتی که مدنظر هست در قالب این شورا به تصویب می‌رسد که بعد مسئولیت آن مصوبات هم معلوم نباشد که با چه کسی هست. این نیاز است که ما مجددا یک بازطراحی جدید کنیم برای دولت، ما یک مدل حکمرانی تهیه کردیم بر اساس نظریه مردم رشید که اعتماد ساز هم هست و بر اساس اعتماد به مردم است، تصدی‌ها را کاملا محیطی می‌کنیم، بر اساس اختیارات اصل ۱۲۷ قانون اساسی در اختیار استانداران و فرمانداران قرار می‌گیرد یعنی مجموعه منابع بودجه‌ای به جای اینکه دستگاهی توزیع شوند، منطقه‌ای توزیع می‌شوند، یک مدل خاصی دارد، که ان شاءالله در این تلبیون که فرصتش ایجاد شده بیشتر توضیح می‌دهم.

همچنین اختیارات هیئت وزیران، دولت ۵ فرماندهی پیدا خواهد کرد در ۵ حوزه اصلی که هر کدام از این فرماندهان دبیر شورای عالی مربوطه هم خواهند بود، با حفظ سمت، یعنی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ضمن معاون رئیس جمهور در حوزه مسائل فرهنگی هم خواهد بود، چرا؟ چون شورا‌های بالادستی برای خودشان مصوبه دارند، اما این مصوبات اعمال نمی‌شود، به هین خاطر خیلی از مصوبات بلاتکلیف باقی می‌مانند یا در حوزه دستگاه‌های امنیتی دبیر خانه شورای‌عالی امنیت ملی، در حوزه دستگاه‌های اقتصادی شورای اقتصاد و به همین ترتیب، سه حوزه کلی ایجاد خواهد شد؛ یک حوزه رئیس جمهور هست، وزیر کشور و معاون اول و استانداران، یک مثلث اداری اجرایی. یک مثلت بین رئیس جمهور، معاون برنامه بودجه، سازمان اداری استخدامی کشور و وزرا که نظام تحولی دولت را دنبال می‌کنند و یک حوزه، حوزه رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور و شورا‌های عالی خواهد بود.

من از این فرصت باقی مانده، چون در جلسه قبل هم فارغ از صحبتی که در مورد سواد و علم روحانیت شد حالا، چون مصداقش اینجا جناب آقای رئیسی هستند، چون امروز باز تکرار شد، نگاه کنید ما نزد علمای اسلام دانشمندان بزرگی در حوزه‌های مختلف داریم از جمله علوم انسانی از جمله اقتصاد و خود بنده در بسیاری از موضوعات تلمز می‌کنم اینکه ما ساحت علم را محصور کنیم این خود یک انحصارطلبی است، علم باید حامع و بسیط باشد.منبع : خبرگزاری میزان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، تبلیغات انتخاباتی ، مناظره
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.