آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۶۴
زمان ارسال :‌ ۲۱:۳۴ ۱۴۰۰/۳/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مناظره دوم: نقد نامزد‌ها از سوی محسن رضایی


نوبت به نقد نامزد‌های محترم نسبت به مطالب مطرح شده توسط نامزد‌های محترم دیگر می‌رسد. نامزد محترم شماره یک جناب آقای رضایی شما چهار دقیقه فرصت دارید نقدی را که نسبت به صحبت‌های نامزد‌های محترم دیگر دارید، مطرح کنید.


محسن رضایی: من، چون دیدم که در صحبت نامزد‌های دیگر کمتر به برنامه توجه شده برای جبران این نقیصه بخشی از برنامه خود را اعلام می‌کنم. اولا مساله عدالت و مساله فقرزدایی و محرومیت زدایی نیاز به یک جراحی‌های بزرگ و اقدامات بزرگ دارد.
طرحی که من برای رفع محرومیت در زندگی مردم در پیش گرفتم، اسم آن طرح کفایت زندگی یا ایران بدون فقیر است که از ۵ محور تشکیل می‌شود را طراحی کردم.


اول یارانه ۴۵۰ هزار تومانی است، مساله دوم مسکن سهل و ارزان است، موضوع سوم پرداخت حقوق خانه داری به بانوان خانه دار است، چهارم کسب و کار‌های خانگی است و پنجم سهام صندوق صنعت نفت ملی ایران است.


در زمان مصدق نفت ملی شد، ولی دولتی شد. ما می‌خواهیم به معنای واقعی نفت را ملی کنیم. اگر این ۵ مورد اتفاق بیفتد، یک بسته زندگی شکل می‌گیرد که من اسم آن را کفایت زندگی گذاشتم؛ یعنی بعد از این اقدامات امیدوار هستم که حتی یک فقیر هم در ایران پیدا نشود؛ اما، چون بعضا صحبت می‌کنند که این منابعی که شما می‌گویید از کجا فراهم می‌شود باید بگویم مردم عزیز؛ در سال گذشته ۱۳۷ میلیارد دلار از منابع دولتی در جامعه رفته است، ولی به دلیل رانت کثیف و مافیایی که در کشور وجود دارد اکثر این پول‌ها دست کسانی رفته است که صاحب حق نبودند.


۴۰ درصد از این ۱۳۷ میلیارد که نزدیک به ۵۰ و خورده‌ای میلیارد دلار است قابل باز توزیع است؛ یعنی می‌توانیم این پول را برگردانیم و حتی ۱۰ میلیارد دلار آن را می‌توانیم به دولت دهیم تا کسری بودجه نداشته باشد و به تورم‌های سنگین پایان دهد و بقیه آن را صرف ۵ موردی که عرض کردم کند.


یارانه ۴۵۰ هزار تومان در زمان پرداخت خود ۲۰ دلار بوده؛ الان چرا وقتی از یارانه صحبت می‌کنیم صدای عده‌ای بلند می‌شود و می‌گویند منابع کجاست؟ چطور برای فولاد و سلاطین مافیای مفت خوار ما منابع داریم که مثل جاروبرقی منابع کشور را به سمت خود می‌کشند، اما برای فقرا منابع نداریم؟ من منت روی مردم نمی‌گذارم که می‌خواهم این کار را کنم وظیفه من است.


دولت ما ان‌شالله با تمام قدرت و بدون مسامحه و نگرانی و ترس از کسی حق مردم را به خودشان می‌دهیم و سعی می‌کنیم که این مشکل را حل کنیم.


موضوع دوم، حقوق خانه داری است. مردم عزیز شما می‌دانید که در هر خانه‌ای دو نفر کار می‌کنند، یک شغل آشکار است که مرد می‌رود بیرون و یک شغل داخل خانه است که با چقدر مشقت از تربیت فرزند گرفته تا تشکیلات عدیده‌ای از مسائل همسایگی و هم چشمی گرفته، چرا نباید برای خانه داری حق قائل شویم و این را دولت کمک کند و منابعی وجود دارد و میتوانیم آزاد کنیم. بانوان ما آینده ساز کشور هستند. دولت ما برای بانوان آموزش شش ماهه تعیین می‌کند، فرزند داری و تربیت فرزند و سلامت و بهداشت.

 

علیرضا زاکانی: اینجا گفته شد که برخی صدای کوله بران هستند، به واقع باید دید که ۲۵ میلیارد دلار قاچاقی که سالانه درکشور بین ۲۱ تا ۲۵ میلیارد دلار صورت می‌گیرد و ۹۵ درصد آن از مبادی رسمی می‌آید و افراد و عناصر آن معلوم هستند، چرا آقایانی که در دولت بودند همت نکردند جلوی این قاچاق رسمی را بگیرند و از جلوگیری از این قاچاق رسمی اشتغال ایجاد کنند و همین کوله بران به جای اینکه در سرما‌ها در این کوه‌ها بروند و آسیب بخورند یک زندگی عزت‌مند داشته باشند.

اینجا آقایان بیان می‌کنند که ما به دنبال آزادی هستیم، اولا آزادی از عدالت قابل تفکیک نیست، بنده به عنوان یک پزشک و به عنوان یک رزمنده عرض می‌کنم، ما که رفتیم جانمان را کف دستمان گرفتیم نگفتیم که داخل کشور کی چه رنگ است و چه قسمت و چه شرایطی را دارد جان ما فدای همه ملت ما و این را ثابت کردیم.

اما آقایان برای خودشان طبقه بندی در جامعه دارند و اساسا شرایط را جوری قرار نمی‌دهند که عموم مردم منتفع شوند. امروز مشکل فقر و غناست. امروز مشکل بی عدالتی در مقابل تبعیض‌ها و فساد‌ها است. امروز مشکل آزادی خواهی است در مقابل استبداد. امروز مشکل استقلال طلبی در مقابل بیگانه پرستی است.

آقایانی که در دولت کنونی بودند بگویند که کدام سمت این ماجرا می‌ایستند، این خیلی مهم است، به نظرم معلوم است کدام سمت می‌ایستند.

کمی می‌شود سر کشید به داخل اندرونی این‌ها و فهمید که چگونه با جان و مال و آبروی مردم بازی می‌کنند، لذا این جهتی است که به اعتقاد من اینجا نیاز به مظلوم نمایی ندارد بلکه نیاز به کارنامه و برنامه دارد.

به همان شیوه‌ای که سال ۹۲ یک عده‌ای رای گرفتند از مردم و بعد هم معلوم شد که هیچ تعهدی به آنچه که گفته بودند نداشتتند، علی القاعده نباید آدم از یک سوراخ دو بار نیش بخورند.

عزیزانی که هستند سعی کنند جوری صحبت کنند که با کارنامه‌ها و برنامه‌هایشان تطبیق داشته باشد.

مشکلاتی که امروز در کشور است بخش عمده آن به بانک مرکزی بر می‌گردد و بخش عمده‌ای آن بحث دلار و قیمت دلار، بحث نهاده ها، بحث بی توجهی به نوع سیاست گذاری و نظارت بر بانک ها، بحث خلق نقدینگی، بحث افزایش پایه پولی است و کی بود کی بود من نبودم که درست نیست؛ لذا این جهتی است که به نظر من قابل نقد است و بیشتر باید صحبت کنی.

یک جهت دوم جهتی است که آقای رضایی بیان کردند، بنده معتقد هستم که حتما روی منابع باید تجدیدنظر کنند؛ این عدد و رقم‌هایی که می‌گویند عدد و رقم‌های عجیبی است و لذا موضوع را هم نباید سیاسی کرد.

ما وظیفه داریم ناظر به منفعت ملی مان نظر دهیم، من یک محاسبه سر جمع کردم از این اعداد و رقم‌ها در این چند وقت و با دارایی‌ها و امکانات کشور آن را مقایسه کردم، کار را خیلی سخت می‌کند.

مگر اینکه آقای رضایی دقیق و ریز بگویند این ۱۳۷ میلیارد بخشی است و چگونه می‌خواهند آن را احصا کنند.
 
محسن مهرعلیزاده: من در مورد راه حلی که جناب آقای رییسی دادند در مورد مساله کاهش فاصله طبقاتی، می‌خواهم بگویم که مسائلی فرمودند، ولی اصلا کامل و کافی و تخصصی نیست و هیچ ارتباطی واقعا با وضعیت موجود ندارد.

ببینید ما مشکلاتمان خیلی ملموس است، ما در مورد کارگران هر ساله افزایش قیمت و افزایش حداقل دستمزد را بدهیم و با آن‌ها شروع می‌کنیم به چانه زدن و معمولا یک درصد و دو درصد زیر تورم آن هم تورمی که به شکل رسمی محاسبه شده است تا به آن‌ها افزایش حقوق بدهیم.

طبیعتا هر سال ۱ الی ۲ درصد عقب می‌افتد و در عرض این ۲ الی ۳ سال گذشته، همیشه ۱ درصد مثبت بوده اند، ولی به هر حال آن آمار‌هایی نیست که بتواند کارگران را راضی کند؟

بایستی این موضوع سه جانبگی کارگر و کارفرما و دولت را داشته باشیم که بتوانند از حقوق خودشان دفاع کنند. مطلب بعدی در این ارتباط مساله معلمان است. چندین وقت است در این رتبه بندی، کارشان پاس کاری می‌شود. کارشان بین دولت و مجلس پاس کاری می‌شد و اخیرا در دست دولت است و در شرف تعیین آیین نامه‌ها هستند. به هر حال در مورد رتبه بندی و تعیین حق و حقوقشان بر اساس آن واقعا یک ظلم فاحشی به معلمان شده است.

از آنطرف در بحث شناسایی مدرک و تطبیق مدرکشان بایستی کاری بکنیم که همانند اساتید دانشگاه وقتی می‌روند درس می‌خوانند و به سوادش افزوده می‌شود و امکان کار و تخصصش بالا می‌رود، باید به همان میزان از مزایای شغلی برخوردار بشود.
از سوی دیگر در مورد کولبران، سوخت بران باز صحبت شد. آن‌ها یک قشر فراموش شده هستند و باید در مورد آن‌ها هم فکری بشود.

در حال حاضر در کشور هفت میلیون سرپست خانوار هستند اعم از زن یا مرد که در آمد ثابتی ندارند. این ۷ میلیون نفر عملا در معیشت روزانه شان به نهاد‌هایی که خیرین معیشت را فراهم می‌کنند، نیازمند هستند.

از این تعداد ۳ میلیون نفر هیچ معیشتی ندارند، در مورد این‌ها باید صندوق درآمد پایدار ایجاد شود و حداقل به اندازه نصف حداقل دستمزدی که برای کارگران تعیین می‌شود، به آن‌ها داده شود تا چند وقتی بتوانند به زندگی خودشان ادامه دهند.

من فکر می‌کنم برای همه مردم که آسیب خورده اند و اغلب قشر ضعیف همین طور، صندوق بیمه تکمیلی رایگان را بایستی راه تشکیل بدهیم بیمه‌های عادی برای همگان است، ولی در حد یک دوا و درمان خیلی جزئی است و کوچک‌ترین مشکلی برایشان پیش می‌آید باید تمام زندگی شان را بفروشند و باز هم به هیچ جایی نمی‌رسند.

در حال حاضر هنرمندان و مشخصا پرستاران در دوران کرونا آسیب خورده اند. هم از نظر روحی و روانی و هم دریافت اضافه کاری. همین طور در خصوص معلمین وقتی دیدیم بار تربیتی و تحصیلی بچه‌ها بر دوش خانواده‌ها افتاد معلمان چه زحمتی می‌کشیدند. باید غنی سازی مجدد در خصوص آموزش و پرورش بکنیم تا نیرو برای آینده بتوانیم تربیت کنیم.
 
عبدالناصر همتی: من در ادامه سوال قبلی که نتوانستم پاسخ بدهم، باید توضیح دهم عرض می‌کنم خدمت بینندگان عزیز اینکه جوانان تحصیل کرده که بیکار هستند بخشی از آن مربوط به رشد منفی تولید است که اشتغال کاهش پیدا کرده است و دوم به خاطر کرونا است که در سال گذشته واقعا آسیب زیادی به بخش خدمات زده است و امیدوارم هرچه سریعتر قضیه کرونا و بحث واکسیناسیون را در دولت آینده حل بکنیم.

دوم بخش خدمات که پتانسیل بالا و زمینه خوبی مخصوصاً بر روی گردشگری، استارت‌آپ‌ها و کسب و کاری که در اینستاگرام دارد. این‌ها می‌تواند کمک زیادی به کسب و کار کند. از همه مهم‌تر مجوز‌هایی که موانع کسب و کار است انشالله برمی‌داریم.

اما درباره سئوالات عزیزان، جناب آقای جلیلی فرمودند که ما نباید هیچ کاری را خیلی طولش دهیم، سئوال من این است که شما دو سال FATF را در مجمع تشخیص مصلحت زندانی کردید چرا سریع تصمیم نمی‌گیرید؟ یا رد می‌کردید و به مردم می‌گفتید که آن را رد کردیم یا آن را می‌پذیرفتید و اجازه می‌دادید که ما کار‌های اساسی انجام دهیم و به لیست سیاه نرویم.

جناب آقای رئیسی فرمودند که ارز ۴۲۰۰ را و تسهیلات بانکی باعث فاصله طبقاتی شده است، من باید عرض کنم که شما دو سال عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی هستید، آنجا دیدید که من چقدر با ارز ۴۲۰۰ مخالف بودم، چرا جلوی آن را نگرفتید چرا همان موقع محکم نایستادید و می‌توانستید اجازه ندهید تا ادامه پیدا کند، مگر حضرتعالی و بقیه اعضا در شورای عالی هماهنگی نبودند که با اصرار، من را مجبور کردند ۵ و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ارز مسدود شده را تبدیل به ریال کنم و به نقدینگی ایجاد کنم، حالا همراه‌تان آقای زاکانی آن توی سر می‌زند.

بانک مرکزی چه تقصیری دارد، الان دوستان آمدند که می‌گویند که من فکر می‌کنم که باید یک نامه‌ای به ترامپ بنویسند که آقای ترامپ خیلی خوشحال باش ما تمام بلایی که سر مردم آوردیم ما الان داریم سرهمتی و بانک مرکزی خراب می‌کنیم. همتی و بانک مرکزی چه تقصیری دارد؟ دوستانی که حمایت می‌کند از کاسبان تحریم‌ها، الان ستاد‌های عزیزان دارند پول هنگفت خرج می‌کنند برای تخریب من چرا به این‌ها اشاره نمی‌کنید؟

آقای زاکانی می‌فرمایند که شما نیامدید با من مناظره کنید، من امروز فهمیدم تقریباً ترکیب عوض شده است به جای یار کمکی و پوششی تبدیل شده‌اند به پلیس بد و پلیس خوب.

اینکه نمی‌شود اینطور مناظره کرد. دوستان برنامه‌هایشان را اعلام کنند. الان من دو سال در بانک مرکزی بودم و همه زندگی‌ام را گذاشتم و همه گفتند شخصیتش خراب می‌شود، اما من گفتم عیب ندارد، من می‌خواهم برای کشور کار کنم. مگر آقای رئیسی خودش ۴۰ سال در قوه قضاییه نبوده است، در همه خراب‌کاری‌های قوه قضاییه ایشان باید پاسخگو باشد؟ من برای دو سال در دولت باید پاسخگوی اقدامات دولت آقای روحانی هستم، ایشان که اولی‌تر هستند به پاسخگویی.

نکته بعدی در ارتباط با صحبت جناب آقای رضایی که گفت ۱۳۷ میلیارد. کل درآمد نفتی ارزی‌مان در بانک مرکزی ۵ میلیارد دلار پارسال بوده است من نمی‌دانم این ۱۳۷ میلیارد تومان از کجا آمده است؟ حتی ۵ میلیارد دلار از ذخایر استراتژیک بانک مرکزی گذاشتیم برای اینکه کالا‌های اساسی برای مردم تهیه کنیم.

من فکر می‌کنم یک مقدار دوستان با انصاف بیشتر مسائل را مطرح کنند. خواهشم این است به این توجه بکنید ما ظرف ۲۰ سال و رشد سرمایه ثابت ۴ و نیم درصد بود از لحظه‌ای که تحریم‌ها شروع شد تا حالا سرمایه‌گذاری در کشور منفی است، تولید منفی است معلوم است که بیکاری زیاد می‌شود برای این باید راهکاری پیدا کرد، من برای آن برنامه دارم انشالله به موقع آن را اعلام خواهد کرد.
 
سید ابراهیم رئیسی در بخش دوم مناظره انتخابی و در انتقاد و تعریض به سخنان سایر نامزد‌های انتخاباتی: نسبت به نکاتی که اینجا مطرح شد بعضی وقت‌ها موضوعات دقیق مطرح نمی‌شود و زحمت برای مردم ایجاد می‌شود. البته به جای اینکه به مسائل اصلی پرداخته شود موضوعات به حاشیه برده می‌شود.

همچنین باز یکی از نامزد‌ها گفتند که مدرک ایشان - من - معادل هست و این حرفا. نخیر. ما هم مثل هر دانشجویی که مراحل را میگذراند ما هم انجام دادیم و مدرکمان معادل نیست. مدرک ما یک مدرک حوزوی در سطح ۴ و یک مدرک دانشگاهی است که آن را در سایت‌ها ملاحظه کردید.

البته بنده نمی‌خواستم وارد این موضوع شوم و این موضوع مورد بحث من نیست.

من سال‌هایی که در قوه قضاییه بودم نسبت به هر حوزه‌ای که مسئولیت داشتم پاسخگو هستم منتها به اندازه‌ای که در آن حوزه دستم باز بوده است مثلاً آن زمانی که بنده دادستان کرج بودم نسبت به آن تاریخ - دادستانی کرج- حتماً باید پاسخگو باشم. همچنین اگر یک روز دادستان تهران بودم، پاسخگو هستم. اگر روزی رئیس بازرسی بودم پاسخگو هستم؛ لذا نسبت به آن مسئولیت و حوزه مسئولیت خودم حتما باید پاسخگو باشم.

مقام معظم رهبری رهبری در سال ۸۰ در واقع بیانیه‌ای به عنوان مبارزه با فساد اقتصادی دادند و من چهار سال در ان مقطع نمایشگاه گذاشتم و همه مدیران عالی، میانی و کارشناسان ارشد کشور آمدند و بازدید کردند از اینکه من تمام دولت را پشت ویترین قرار دادم تا همه آسیب‌ها را ببینند و آسیب شناسی کردیم. همچنین ما راهکار‌های رفع آسیب را در همان مقطع گفتیم، منتها در دوره معاون اولی طبیعتاً آنجا تابع جایگاه ریاست است.

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در واکنش به نظرات دیگر کاندیدا‌ها: دوستان نکات زیادی گفتند و جای بحث زیادی هم وجود دارد.  ابتدا به دو نکته اشاره می‌کنم، نخست اینکه پیروزی تیم‌های فوتبال و والیبال را تبریک می‌گویم. البته یک شیطنت‌هایی درباره محل برگزاری شد، به نظرم وزارت ورزش و امور خارجه باید قوی‌تر وارد عمل می‌شدند.
 
ان‌شاءالله در دولت سلام که دولت مقتدری خواهد بود، اجازه نخواهیم داد برخی از این نهاد‌های بین المللی هرکاری دلشان خواست با ما انجام بدهند و ما بپذیریم. به هر حال جای تبریک دارد و نشاندهنده توانایی جوانان ماست.

متاسفانه جوانان ما بهترین، شادترین و پر انرژی‌ترین سال‌های عمر خود را پشت موضوعاتی می‌گذرانند که خود ما هم تجریه کردیم و نسل امروز هم همین مشکلات را پشت سر می‌گذارند.

جوانان ۵ سال از عمر خود را محصور در یک اتاق بخاطر کنکور می‌گذرانند، سپس سربازی و مسائل پیرامون آن و کیفیت سربازی در کشور از دیگر دغدغه‌های جوانان است.

 من یک جراح سر وگردن هستم و ۲۵ سال برای این مدرک درس خواندم، وقتی به طول تاریخ تحصیل خودم نگاه می‌کنم، برای علم و مهارتی که الان دارم، نصف این مطالعات و تحصیلات اضافه است.

 در دولت‌های یازدهم و دوازدهم نرخ مهاجرت نخبگان چندین برابر شده است، جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله ما یا خسته از کنکور هستند، یا مشکل اشتغال و سربازی دارند، خانه‌دار شدن برایشان خواب و خیال است و در حسرت ازدواج و تشکیل خانواده هستند. کولبران نیز در دو راهی نان و جان هستند، زیرا دولت سیاست روشنی برای آن‌ها ندارد.

سعید جلیلی‌: من هم جلسه قبل و هم این جلسه عرض کردم که یکی از مشکلاتی که کشور پیش نمی‌رود، فرهنگ سیاسی ما است که آن هم کار نمایشی و تعارفات است که باعث می‌شود کشور پیش نرود.

ببینید مردم عزیز، ما امروز داریم درباره انتخاب رئیس جمهور صحبت می‌کنیم. کسی که می‌خواهد ماشین دولت را راه بیاندازد. دستگاه‌های مختلف را فعال کند واقعا تعارف را کنار بگذاریم؛ این نوع مناظره، این نوع سوالات و این نوع پاسخگویی می‌تواند به مردم کمک کند؟ واقعا غرض از این جلسه این است که مردم بتوانند انتخاب کنند.

ببنید، امروز بسیاری از موضوعاتی که مورد توجه مردم است در این بحث‌ها مطرح نمی‌شود.

ما بحث روستا را داریم که ۲۷ درصد از جمعیت ما در آنجا قرار دارد. اینکه ما برای آینده روستا چه برنامه‌ای داریم، چه بحثی داریم تا الان از روز اول کسی در مورد آن از من سوال نکرده است.

این همه هم برنامه تلویزیونی رفته‌ام. درباره بانوان که ۵۰ درصد جمعیت کشور هستند، درباره آموزش و پرورش که یک میلیون کارمند وجود دارد، در مورد جوانان، ورزش و.

عرض من این است که نامزد‌های محترم مجبورند از این فرصت‌های سه دقیقه‌ای و پنج دقیقه‌ای استفاده کنند و برخی از حرف‌های خود را بیان کنند، ولی این کمکی به انتخاب مردم نمی‌کند.

اگر ما می‌خواهیم کشور را نه تنها اداره کنیم بلکه جهش بدهیم، باید بدانیم اولویت ما چیست. باید بدانیم چه برنامه‌ای این کار را انجام می‌دهد؟ چگونه می‌خواهیم این کار را انجام دهیم؟ باید بحث و نقد بشود. اینکه ما دعوت کردیم از برخی دوستان برای مناظره و بحث‌ها برای این است که واقعا مردم بتوانند بهتر انتخاب کنند.

این مدلی که ما داریم صحبت می‌کنیم من هم مجبورم درباره این موضوع دو سه جمله بگویم. خواهش من این است که دیگر نامزد‌های محترم موافق هستند هم اینجا یک اصلاح را شروع کنیم مناظره بعد نکشانیم. مدل سوالات مشخص باشد. نمی‌خواهیم تست هوش از نامزد‌ها بگیریم. می‌خواهیم بگوییم به حال دانشگاهی‌ها هرچه می‌توانید بخوانید و بیاید راجع به این موضوع نظر خود را بگویید، حالا همه نظرات خود را بگویید. بحث کنیم تا مردم بتوانند انتخاب کنند.

اگر صحبت از جمهوریت می‌کنیم و انتخاب پرشور و حضور حداکثری مردم می‌کنیم، ۸۰ میلیون جمعیت مخاطب ما هستند و نشستن باید بدانند کدام موضوع اولویت است و این اولویت‌ها را چند تا نامزد حرفه‌ای خود را بزنند و بعد بگویند حرف این بهتر است، من به این نامزد رای می‌دهم.

اما وقتی از رئیس‌جمهور صحبت می‌کنیم رئیس‌جمهور باید کسی باشد که بتواند با اقتدار و با قوت دولت آینده را اداره کند. اگر ما می‌گوییم این دولت باید جهش کشور را بدهد و فقط اداره حداقلی نباشد، لازمه این چیست؟ این است که رئیس‌جمهوری بتواند بگوید من برای فلان موضوع چگونه دستگاه‌ها را قرار است ماموریت بدهم و برایشان کار تعریف کنم به چه هدفی تعریف می‌کنم و در کدام نقطه از آن‌ها مطالبه خواهم کرد تا مردم بتوانند از رئیس‌جمهور جواب بگیرند.

رئیس‌جمهور این است که چند تا حرف تند بزند و سر و صدا کند.

منبع : خبرگزاری میزان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، تبلیغات انتخاباتی ، مناظره
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.